27 SABIA BOULAHROUZ Zelfs de scriptschrijvers van 'GTST hadden de soapserie die het leven van Sabia Boulahrouz was niet kunnen verzinnen. Nu de rust in haar leven lijkt wedergekeerd, blikt ze terug. 'Ik heb van jongs af een bewogen leven gehad, dit past er misschien wel bij.' van voetballer Khalid Boulahrouz, en Rafael worden verliefd. De twee vriendinnen raken gebrouilleerd. Daarna volgt het verlies van een on geboren kind, een relatiebreuk en een tweede zwangerschap waar ie dereen aan twijfelt. Die zwanger schap eindigde afgelopen december met een doodgeboren baby. „Ik zit lekker in mijn vel. Ik ben dank baar dat ik die negativiteit van de af gelopen drie jaar achter me kan la ten. Ik mocht van Rafael en zijn fami lie, toen we nog bij elkaar waren, nooit ergens op reageren. Ik moest maar accepteren wat voor leugens er over mij geschreven werden. Raf zei: hou vol, we komen in een tijd dat er rust is rond ons gezin. Daar hield ik me aan vast." Ze vervolgt giechelend: „Het is uit eindelijk heel anders gelopen. Nu kan ik weer lachen, maar dat was wel eens anders." „Ik moest me groothouden voor mijn kinderen, ik moest dóór, voor hen. Mijn zus heeft me geholpen, mijn vrienden. Zij wisten natuurlijk hoe het zat. Zij zagen ook wel dat er echt een buik zat onder dat truitje. De buitenwereld geloofde het niet en ik kon geen stap buiten de deur zet ten zonder dat er zes tot tien paparaz zi voor de deur stonden. Voor mijn huis, voor de kindergarten van Ama- ya (6) en Daamin (5). Als de kinde ren sliepen, lag ik te huilen. Vooral het verlies van de baby was zo heftig. Dat had ik eerder meegemaakt, maar nu zonder partner die je steunt." „Over Rafael en ook over Sylvie praat ik liever niet meer. Ik wil door met mijn leven. Ik wil wel dit kwijt: er was niet een heel duidelijk moment dat onze relatie voorbij was. Ik dacht eerst: dit is een grap. We krijgen een kind. Het komt wel goed. Maar dat kwam het niet. Dat was een heftige les." „Nee nooit. Ik droomde net als ande re meisjes van zo'n Disney-sprookje, een prins op het witte paard. Ik wist: als ik ooit kinderen zou krijgen, zou ik ze het gezinsleven geven dat ik nooit heb gekend. Ik heb best vaak het gevoel dat ik daarom heb gefaald, maar ik kan die gedachte nu loslaten. Het is goed zo. Ik vecht als een leeuw voor ze, ik geef ze alles wat ze nodig hebben. Daar heb ik geen man voor nodig. Boulah ziet, nu hij niet meer voet balt, de kinderen weer vaker. Hij pro beert zo vaak mogelijk leuke dingen met ze te doen. En ik ben zo blij met zijn vriendin Yasmin, die is zo lief. Dat geeft rust." Ze werpt een blik naar buiten, voor haar hotel in Keulen waar ze verblijft zolang de opnames van de Duitse versie van het tv-programma Dance Dance Dance duren. „Weet je dat er nog steeds elke dag fotografen achter me aanzitten? Mijn danscollega's be grijpen er niets van. 'Wat is dit?' Nou, welcome to my life." „Ik voel me niet te goed om bijvoor beeld in een winkel te werken, echt niet. Maar laten ze me dan met rust? Dat dacht ik dacht na de break up van Raf ook. En ik dacht het weer na de zwangerschap, maar de paparazzi ble ven. Het is fijn om nu mijn eigen geld te verdienen met modellenwerk en tv, om van niemand afhankelijk te zijn. Ik krijg, in tegenstelling tot wat iedereen denkt, geen alimentatie van mijn exen. Alleen alimentatie voor de kinderen. En trouwens, dit is niet voor het eerst dat ik een eigen inko men heb, alleen schrijft nooit ie mand dat op. Dat past niet in het beeld dat ze hebben van 'Sabia'. Ik heb bij Universal Music gewerkt en bij een reclamebureau. Ik doe alles zelf in het huishouden, doe de bood schappen en verzorg de kinderen, net als andere alleenstaande moe ders." „Ik zal nóóit meer mijn kinderen in een situatie brengen waarin ze zo maar uit het gezinsleven gerukt kun nen worden. Dat vond ik het aller ergst. Zij hebben natuurlijk hun ei gen vader, maar met Rafael vormden we een familie. Hij bracht ze soms naar de kindergarten, hij koesterde hen als ze ziek waren. Op een gege ven moment noemden ze hem zelfs papa. En die papa is van de ene op de andere dag nooit meer teruggeko men. „Hij heeft nooit samen met mij aan de kinderen uit te leggen dat het over was, ook niet telefonisch. Mis schien hadden Amaya en Daamin het dan begrepen. In het begin zei den ze: 'Kun je niet papa bellen en sorry zeggen, zodat hij weer naar huis komt?"' Sabia werd 38 jaar geleden geboren in Hamburg, als jongste dochter in een gezin van Turkse immigranten. Haar vader was drugs- en alcoholver slaafd en agressief. Op haar dertien de werden zij en haar zus Lydia uit huis gehaald door Bureau Jeugdzorg. „Ik heb van jongs af een bewogen leven gehad. Het past er misschien wel bij dat ik dit nu meemaak." „Ja, we staan samen op het huurcon tract. Eigenlijk zouden we dat moe ten regelen, zodat ik door kan gaan met mijn leven. Ik zou heel graag een eigen appartement willen. Klei ner dan dit, echt iets van mij en de kinderen. Waar geen media voor de deur staan, zodat we een stabiel le ven kunnen leiden. Rafael en ik hebben nu geen con tact. Ik heb ook geen contact met zijn familie. Dat gebeurt er als ie mand van de een op de andere dag vertrekt. Hij heeft één koffer meege nomen naar Sevilla, dat is het." „Heel veel zelfs. Zijn vader heeft al Rafs kleding opgehaald en de Playsta tion van Damian (de zoon van Rafael en Sylvie, red.). Maar de rest van Da- mians kinderkamer staat er bijvoor beeld nog. Gekke situatie, hè? Maar het is gelopen hoe het is gelopen. Ik heb geen spijt van dingen die ik heb gezegd of gedaan. Een mens leert van alles wat hij meemaakt. Het is voor mij nooit een optie geweest om alleen de negatieve kanten te zien, dan zou ik allang kapot zijn." Op de eerste opna medag van Ran king the Stars (morgen op NPO3) kwam Patty Brard naar Sabia Boulah rouz (38) toe. 'Ik weet dat je geld moet verdienen, maar weet je wel waar je aan mee doet?' Nee, dat wist ze eigenlijk niet. En toen het duidelijk werd dat het hele turbulente leven van Sabia de revue zou passeren in allerhande vragen en grappen, brak het zweet haar uit. „Weglopen was geen optie, vond ik. Tot mijn verrassing heb alleen maar lieve reacties gekregen. Mensen krij gen een ander beeld van me, zeggen ze." Dat beeld van 'de leugenachtige bitch', zoals ze zichzelf met zelfspot in de spelshow omschreef, is de reke ning van een relatie van 2,5 jaar met voetballer Rafael van der Vaart. Sa- bia's soap begint in 2013, als Rafael en zijn toenmalige vrouw Sylvie Meis, dan nog Sabia's hartsvriendin, uit elkaar gaan. Sabia, net gescheiden zaterdag 30 juli 2016 Hoe gaat het nu met je? Nadat de relatie was beëindigd, ge loofde niemand dat je zwanger was. Hoe heb je je door die tijd heen ge sleept? Hoe kwam de relatie tot een einde? Had je ooit verwacht dat jouw leven zo zou lopen? Waarom kies je niet voor een baan buiten de spotlights? Dan laten ze je vast met rust. Wat is die les? Woon je nog in het Hamburgse huis dat je met Rafael huurde? Staan er dan nog steeds spullen van hem in het huis? weer lachen' Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27