KPN: Eredivisie gaat bij ons niet op zwart Paul De traditionele Engelse bulldog kruisen met een Amerikaans hondenras? Alsjeblieft niet! /FOX]v 21 Schatje, niet schrikken, je moeder ligt in een Braziliaanse kofferbak Het Amerikaanse mediabedrijf FOX wil vanaf maandag, wanneer het driejarige contract met KPN af loopt, meer geld zien van de kabe laar. Een logisch gevolg van de prijsontwikkelingen van sport rechten, meent FOX. KPN is boos: de aanbieder voelt zich gedwongen de tarieven van zijn klanten te verhogen. En dat terwijl er bij concurrent Ziggo he lemaal niets verandert, daar loopt het contract met FOX immers nog vier jaar door. Discriminatie, aldus KPN dat een kort geding aanspande. De rechter oordeelde gisteren echter dat daar geen sprake van is. „We zijn teleurgesteld en vinden het niet juist om onze klanten te con fronteren met hogere kosten", rea geerde een woordvoerder van de telecomaanbieder. Maar wat nu? Het eredivisiege- weld barst komende vrijdag al los. Het is in theorie mogelijk dat KPN-klanten met een abonne ment op FOX Sports het voetbal straks moeten missen. „Wat ons betreft gaan we niet op zwart. We doen onze uiterste best om te zor gen dat klanten met een FOX- abonnement naar het voetbal kun nen blijven kijken. We bestude ren alle opties." KPN liet eerder weten zich ge dwongen te zien FOX Sports t (het belangrijkste van de zes kana len van de betaalzender met eredi visievoetbal) in het basispakket op te nemen tegen een verhoging van het abonnementsgeld met 2 euro per maand. Ook voor niet-voetblliefhebbers dus. KPN zegt nu: „Dat gaan we niet doen." Ook de contracten die FOX heeft met kleine kabelaars zoals Caiway en Delta lopen per 1 augus tus af. Tele2 heeft al aangegeven niet akkoord te gaan met de nieu we voorwaarden van FOX. Daar gaan de sportzenders straks op zwart. Vodafone ging wél over stag. Klanten betalen straks voortaan tot 2,50 euro meer per maand mét FOX Sports 1 in het ba sispakket. De portemonnee trekken voor televisie is nog altijd een teer punt Het conflict tussen KPN en FOX roept de vraag op of Nederlanders wel bereid zijn te betalen voor voetbal op tv. Sportmarketeer Mar cel Beerthuizen noemt de huidige (geschatte) 650.000 abonnees een respectabel aantal voor FOX Sports. Maar of dat op termijn ge noeg is, moet blijken, zegt hij. „Het businessplan gaat uit van 800.000 abonnees. Of die doelstel ling wordt gehaald, heeft met de hoogte van de tarieven te maken. Hoe lager, des te groter de kans. Want ook in 2016 willen Nederlan ders eigenlijk zo min mogelijk be talen voor sport op tv. Ze beste den wel veel geld aan apps op mo biele telefoons, maar de portemon nee trekken voor televisie is nog altijd een teer punt." Aan het niveau van de Eredivi sie - door sommige analisten al ja ren aangeduid als Mickey Mou- se-competitie - ligt het niet, stelt Beerthuizen. „Ik heb onderzoek gedaan en Nederlanders zijn be gaan met hun eigen duppie." Marjan Olfers, hoogleraar sport en recht: „Gratis live voetbal kij ken is geen eerste levensbehoefte. Maar het is wel iets waaraan we gewend zijn geraakt. Wij Neder landers zouden ook flippen als we ineens voor Google een paar cen ten zouden moeten betalen." De enige manier om de Engelse bulldog te redden is om deze te kruisen met een Amerikaans ras, blijkt uit onderzoek aan de Univer siteit in Californië, maar dat is vloeken in de kerk. De bulldog werd oorspronkelijk gefokt als vechthond, maar Engel sen roemen hem vooral om zijn vasthoudende karakter, gelijk aan henzelf. Frans Verstappen en Apare- cida Schunck hebben alle bei met Formule 1 te ma ken en deze week ook met ge weld. Frans is de vader van cou reur Jos Verstappen en de opa van Max, de Speedy Gonzales van deze tijd. Frans werd deze week, volgens De Telegraaf, door zijn zoon Jos in elkaar geslagen. Vroeger speelden drie generaties Verstappen nog gemoedelijk met speelgoedautootjes in de Limburgse huiskamer, maar nu is het rammen. Vier jaar geleden is Jos al eens met een auto op zijn vriendin ingereden. Wat niet gek is, want een coureur geeft altijd gas. Ik vind mensen met een Lim burgs accent altijd zo zachtjes overkomen. Het glijdt zo lekker de mond uit, dus komt een stoot voor de kanis onverwacht en daardoor dubbel zo hard aan. Opa Frans ontkent dat er een vechtpartij is geweest en zegt dat het puur om een verhitte dis cussie ging, maar De Telegraaf houdt voet bij stuk want Frans heeft aangifte gedaan, ook al is die later ingetrokken. En wie is weer de dupe? Het kind! Dat rijdt in z'n eentje urenlang proef- rondjes en hoopt dat papa en opa het met een zachte g uitpra ten boven een stuk vlaai. Aparecida Schunck is andere koek of vlaai. Aparecida is de Braziliaanse 67-jarige moeder van Fabiana Flosi, die 39 lentes telt. De jongste van deze twee heeft haar hart verloren aan For mule i-baas Bernie Ecclestone. Bernie is 85 en dacht na twee mislukte huwelijken het iets jon ger op te zoeken. En vond in de lieve Fabiana de kleuter van zijn leven. Fabiana viel in de rimpeli ge armpjes van Bernie en het stel is in 2012 getrouwd. Fabiana is Bernies levende rollator. Bernies achttien jaar jongere schoonmoeder woont in Sao Pau lo en is deze week ontvoerd. Schoonmoeder ontvoerd? Voor sommige mannen is dat een droom die uitkomt. De ontvoer ders eisen 33 miljoen euro. Ber nie en zijn vrouwtje zijn dan in Londen. Bernie heeft al twee schoonmoeders versleten, of die zijn ook ontvoerd maar nooit meer vrijgelaten. Via de politie? Of heeft haar man na een hap scrambled eggs met witte bonen in tomatensaus gezegd: „Schatje, niet schrikken, maar je moeder ligt in een Brazi liaanse kofferbak." Nu denk ik dat Fabiana niet echt op Bernies 85-jarige schoonheid en energie is gevallen, dus ze is waarschijn lijk not amused. Waarschijnlijk sist ze haar man toe (wel hard genoeg, want de oren van de Formule i-baas hebben waarschijnlijk hun beste tijd gehad): „Daar gaat een deel van mijn erfenis!" Maar wees ge rust Fabiana. Een ouwe vader die door zijn zoon wordt gesla gen, is nog voorstelbaar, maar een schoonmoeder die wordt ontvoerd- Een echte schoonmoeder laat zich niet ontvoeren, want die heeft altijd het laatste woord en lult zich overal uit. Zelfs uit een kofferbak. Ze strijkt haar kleding glad en zegt: ,Oké, iemand koffie?" De gedrongen honden met korte pootjes kampen nu met grote ge zondheidsproblemen als huidaller gieën en een smal bekken. Door zijn terugliggende neus lijdt hij aan ademhalingsproblemen vroeger juist een pré omdat deze neus hem in staat stelde om adem te halen zonder de tegenstander los te laten. Volgens fokker Maria Konings van Happy Bulls uit Sprundel mankeert de Engelse bulldog ech ter niks. „Die platte neus is allang teruggefokt en hij is ook niet meer zo zwaar. Alsje blieft, kruis hem niet", smeekt ze. „Nu durf ik met een ge rust hart een baby op de grond te leggen bij een Engelse bulldog, zó lief is-ie, maar als hij straks is gekruist met een Amerikaans ras weet ik niet of hij nog te vertrouwen is." zaterdag 30 juli 2016 Gewelc Gaan de betaalkanalen van FOX met onder meer eredivisievoet bal vanaf maandag op zwart? KPN-abonnees verkeren in gro te onzekerheid na een verloren rechtszaak tegen sportgigant FOX. Gudo Tienhooven Annemart van Rhee Hilversum A KPN verloor gisteren een kort geding tegen FOX Sports. FOX wil meer geld van de kabelaar. foto joep leenen Marcel Beerthuizen, marketeer Hij is net zo Engels als het slap pe bier, de 'bobby' en 'fish and chips': de bulldog. Maar dit natio nale symbool dreigt te verdwij nen nu de Engelse lobbes is doorgefokt. Hanneke van Houwelingen Londen Hoe heeft Fab het gehoord? A Engelse bulldog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21