21 °C ftl Appartementen naast villa aan zee van koningspaar Turkse vicepremier Simsek verdedigt 'zuiveringen' Turkije De Gülen-beweging in Turkije 'wordt totaal uitgeroeid'. De noodtoestand blijft tot 'alle rotte appels uit het staatsapparaat zijn verwijderd'. De winkel, dat ben ik Walcheren e Griekse villa van Wil- lem-Alexander en Maxima krijgt buren W> Eigenaar wil huizen verhuren aan gewone toeristen Plonzen prinsesjes straks met andere kinderen in de zee? Dat zegt de Turkse vicepremier Mehmet Simsek in een exclusief interview met deze krant. In Turkije zijn sinds de misluk te staatsgreep van twee weken ge leden al 66.000 militairen, ambte naren, rechters, onderwijzers en journalisten ontslagen of gearres teerd. Volgens de Turkse president Erdogan hebben zij banden met de moslimgeestelijke Fethullah Gülen, die volgens Erdogan achter de mislukte coup zit. Vicepremier Simsek vindt het logisch dat ook 42.000 leerkrach ten zijn geschorst in de nasleep van de coup. „Het is maar een klein percentage van al het onder wijzend personeel. Alles is gericht op het totaal uitroeien van het Gülen-netwerk. Hun scholen wa ren de bronnen om nieuwe aan hangers te recruteren." Gülen-aanhangers zijn volgens hem 'terroristen die de staat heb ben geïnfiltreerd'. Fethullah Gülen, die al jaren in de Verenig de State woont, ontkent iets met de staatsgreep te maken te heb ben. Europese landen maken zich zorgen over de zuiveringen in Tur kije én over de eventuele herinvoe ring van de doodstraf. Simsek: „Nederland zou de aard van dit terroristische netwerk goed moe ten kennen. Het vernietigen ervan is ook in het belang van de EU. Het slagen ervan zou chaos en eco nomische instabiliteit hebben op geleverd." Simsek zei verder dat van het martelen van tegenstanders geen sprake kan zijn. „We nemen elke beschuldiging serieus. De daders Vernietigen van Gülen-beweging ook in belang van de EU worden gestraft. Gülen-aanhan- gers in Nederland maken zich gro te zorgen over de 'heksenjacht' en het 'zaaien van haat' tegen hen. Zij riepen gisteren op om 'de pro blemen van Turkije niet te impor teren'. Tientallen Gülenisten in Nederland zijn bedreigd door Turkse Nederlanders die de AK-partij van Erdogan aanhan gen. Sommige Gülen-aanhangers in Nederland zouden zijn onderge doken. De vertegenwoordigers riepen gisteren in Den Haag op tot 'een dialoog in Nederland'. Al vermoe den ze dat AKP-symphatisanten niet met hen om tafel willen zit ten omdat 'die ons zien als terro risten'. Goudsmit Bert van Wijk voelt zich het meest thuis achter zijn werkbank in de winkel. zomernomade Nieuwsmedia 'Gülen-netwerk uitroeien' Mare Guillet Ankara —Mehmet Simsek, vicepremier Zie ook pagina 4-5 ZEELAND16 Flame games Amsërdam Maakvan blubber heerlijke drankjes Drink je rot. zaterdag 30 juli 2016 De PZC is onderdeel van Zon, maar ook buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 178 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1