17 Dagelijks leven in een verpleeghuis: hoe is dat? Verslaggever Peter Groenendijk trok een week op met verzorgers en bewoners van de Driehof in Hazerswoude. „Ze hebben het druk, hè." maandag zakkenvuller eneer Kar eis is weer bezig. De afgelopen maanden sloopte hij al tv's, kas ten en stoelen - eigenlijk alles wat hij beet kan pakken. Van morgen was verpleegster Mieke de klos. „Ik wilde hem aankle den, maar hij bleef maar schop pen." Nu lijkt meneer Kareis rusti ger. Nog in z'n pyjama zit hij roerloos in z'n stoel, onderlip naar voren, het dunne haar als een hoopje touw op z'n magere hoofd. Mieke stopt een lepel pap in zijn mond. Meneer Kareis slikt niet door, haalt diep adem door z'n neus, en spuugt dan vol in haar gezicht. Miekes haar en kleren zitten onder de pap. „Getver", zegt Mieke. „Ik wil dit niet meer", zegt meneer Kareis. Hoe ervaren werknemers en bewoners de ophef van de laat ste weken? Is de bureaucratie echt zo verstikkend, is er te wei nig tijd voor goede zorg? We verblijven een week in zomaar een verpleeghuis om de antwoorden te vinden. Negen ande re instellingen zagen het niet zitten. WIJdezorg, een instel ling met zeven locaties in het Groene Hart van Holland, was wel bereid de deuren te openen. En zo zitten we vandaag in het kantoor van Ron Orta, ma nager van twee van die locaties, waaronder Driehof in Hazers woude. „Ik ben dus zo'n zakkenvuller", zegt Orta, 62, perma nente glimlach, overhemd met korte mouwen. „Weet je dat ik op verjaardagen amper nog durf te zeggen wat ik doe? 'Ik werk in een verpleeghuis.' Dan kijken ze je vol medelijden aan. 'Ik ben de manager.' Dan ben je ineens een graaier. Nou, deze zakkenvuller verdient aan het eind van z'n carrière min der dan 3.000 euro netto, geen dertiende maand, geen auto van de zaak." Hij schudt z'n hoofd. „Sorry, dit moet niet over mij gaan. Je wilt weten hoe het er hier aan toe gaat. Nou, ga maar kijken." zaterdag 30 juli 2016 Bewoonsters van zorglocatie Driehof in Hazerswoude spelen een spel met verzorgster Rita. Zij krijgt uiteindelijk iedereen wel aan het lachen, foto s sanne donders 'Wil ik dat m'n ouders hier later wonen?' Lees verder op pagina 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17