Bijzonder: groot zoogdier ontdekt 15 www.westcordhotels.nl/wadden ten. Dat te merken, dus dat het niet steeds ging over alleen mijn verdriet, was een opluchting en deed me goed." „Triest word ik ervan. Ik beleef ze op dezelfde manier als de aan slag op Charlie Hebdo eerder dat jaar, toen Hélène er nog was en we samen een kaars hebben ge brand. We wilden in Parijs bij de stille tocht aansluiten, maar moesten lang wachten voordat de stoet van staatshoofden en re geringsleiders was gepasseerd. Brussel of Istanboel, het maakt me niet uit waar het gebeurt of wat de nationaliteit of het geloof van de slachtoffers is. Als burger ben ik verbijsterd en boos. Soms heb ik de neiging te willen vluch ten maar tegelijk wil ik me te weer stellen. Die gevoelens strij den met elkaar." „Soms is die er. Natuurlijk. Het is een primair gevoel. Maar ik heb op mijn manier gereageerd. Ik wist dat als ik aan die haat zou toegeven het de rest van mijn le ven zou bepalen. Al meteen de volgende ochtend, omdat ik de fles moest geven aan een klein jongetje, besloot ik dat het niet mogelijk is. Zo wil ik niet leven. Noem het een reflex van zelfbe scherming, voor ons in ons dage lijks leven. Daarbij is het ook no dig om mijn eigen mentale ge steldheid te beschermen. Want nu moet ik dat jochie grootbren gen. Ik zal hem in liefde opvoe den zo goed ik kan. Dan mag hij later zelf kiezen hoe hij zijn le ven leeft. Ik wil hem niet bewape nen met haat." „Overdonderend veel reacties kwamen er. Het overgrote deel begrijpend en ondersteunend. Maar ook had je de hardliners. Mensen vinden dat ik me onder werp aan de terroristen en dat mijn reactie illustratiefis voor de wat zij noemen 'feminisering van onze samenleving'. Zo lezen ze mijn woorden. Ze snappen niet dat mijn tekst juist een ver zetsdaad is. Ik laat me niet kapot maken door terroristen. Helaas zijn er ook mensen die mijn tekst gebruiken om alle moslims het land uit te zetten. Die lui heb ben er echt helemaal niets van be grepen." Amerikaanse onderzoekers publi ceerden deze week hun bevindin gen over een in 2014 dood aange spoelde 'walvisachtige' op een ei land in de Beringzee: Het dier van ruim 7 meter bleek - wees dna-on- derzoek uit - een onbeschreven soort: een nieuwe zwarte walvis. Helemaal nieuw is de kleine walvis ook weer niet. Japanse ja gers zagen hem waarschijnlijk al eerder, maar dachten dat het om een variant van een Baird's spits- snuitdolfïjn ging. „Laten we wel wezen: er is geen nieuwe soort ontstaan", vertelt walviskenner Guido Keijl van Naturalis Biodiver sity Center in Leiden. „Hij is er al tienduizenden jaren. En is waar schijnlijk ook al vaker gezien. We wisten alleen niet dat het een unieke soort was. Ze zijn erg schuw en lijken op al bekende spitssnuitdolfijnen. Om het ver warrend te maken: deze walvis be hóórt ook tot de groep spitssnuit dolfijnen, maar is toch een onont dekte soort." Robert Pitman van de Society for Marine Mammalogy, die jaar lijks een lijst van erkende zeezoog dieren publiceert, noemt de ont dekking 'hartverwarmend'. Juist in een tijd waarin de Chinese vlag- dolfijn waarschijnlijk is uitgestor ven en ook de Californische bruin vis op punt van verdwijnen staat, wordt een nieuwe walvis ontdekt. Dat een beest van dit formaat op aarde kan bestaan zonder ont dekt te zijn, is verrassend. „Een dier van een meter of zeven, acht groot, dat is wel bijzonder", zegt Keijl. De nieuwe soort heeft nog geen naam. Onduidelijk is ook hoeveel exemplaren er van zijn. WestCord Boek nu de laatste appartementen hotelkamers in de zomervakantie! of bel 0900-777 1117 (lokaal tarief) zaterdag 30 juli 2016 ANTOINE LEIRIS Mijn haat krijgen jullie niet Hélène en zoontje Melvil. Hélène kwam om het leven bij de terroristische aanslag op concertzaal Bataclan in Parijs vorig jaar. Haar man heeft een boek geschreven over de moeilijke tijd na haar dood. „Ik laat me niet kapotmaken door terroris ten." Hoe reageert u op recentere aanslagen als in Brussel, Istan- boel of Bagdad? Maar nog steeds geen haat naar de daders? Er was ook kritiek op uw 'softe' reactie, las ik. Illustratie van de nieuwe walvis, die nog een naam moet krijgen. Nieuwe diersoorten worden elke dag ontdekt. Meestal insecten, anders een nieuwe vleermuis of zo. Maar een nieuw soort walvis, zoals nu is gebeurd, zorgt pas echt voor opwinding. Victor Schildkamp Rotterdam Kids Teens programma tijdens vakanties Ruime appartementen met kinderkamers Hotels met vele faciliteiten Beste prijsgarantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15