12 NI Presidentskandidaat is geen vrouw van het volk De Democratische Conventie toonde Hillary Clinton die historie schrijft - maar diezelfde conventie legt ook haar zwakke plekken bloot. Laten we een weldenkend, bekwaam mens kiezen Eigen partij verwijt Merkel naïviteit slecht beveiligde en voor archiva rissen onbereikbare mailserver die Hillary Clinton als minister ge bruikte. En waarom was ze eerst groot voorstander van het omstre den handelsverdrag TTIP, en is ze er nu tegen? De achterdocht heerst ook in haar eigen partij. Enkele aanhan gers van Bernie Sanders proberen vier dagen lang de conventie te verstoren met protestleuzen, ook tijdens de speech van haar leven. Een van hen houdt een bordje om hoog: 'houd je aan je beloften!'. Dat ze geen meeslepend spreker is en een ingestudeerde, wat af standelijke toon bezigt, helpt niet. Wie naar Clinton kijkt en luistert, ziet een ambtenaar, geen vrouw van het volk, iets waar de vele Amerikanen die de politiek in Washington zat zijn wel naar op zoek zijn. Clinton probeert dat te omzeilen door haar werklust, ken nis en haar unieke cv in te zetten. Een inspirerende centrale bood schap kent haar campagne daar mee echter niet Maar Clinton heeft geluk. Ze neemt het op tegen Donald Trump, een onbehouwen, lichtge raakte kandidaat waar veel Ameri kanen even sterke twijfels bij heb ben. De lat ligt niet zo hoog. De voor malige Republikeins burgemees ter van New York, Michael Bloom berg, vertelt op de conventie dat hij voor Democraat Clinton stemt, om een wel heel simpele reden. „Laten we een weldenkend, be kwaam mens kiezen." Marine noemt schip naar Milk Oudste tumor ontdekt drukwekkend cv; een beproefde leider die het land stapje voor stap je vooruit zal helpen. Ze strooit zelfverzekerd met voorstellen. Ho gere belasting voor de rijken, in vesteringen in infrastructuur. Re torisch gezien steekt ze pover af bij meesterspeechers als Michelle Obama, Barack Obama en Joe Bi- den, die deze week verbaal de zaal plat speelden toen ze Clinton aan prezen. Maar beleid, dat is haar sterke kant. „Of we het nou hebben over het exacte gehalte lood in vervuild drinkwater in Flint, Michigan, het aantal instellingen voor geeste lijke gezondheidszorg in Iowa of de kosten van medicijnen", zegt ze. Clinton prijst haar saaie ge woonte aan om droogjes uit te weiden. „Donald Trump biedt nul oplossingen. Geen wonder dat hij niet graag over zijn plannen praat. Het is jullie misschien opgevallen: ik hóud ervan om over die van mij te praten." Maar met die oproep om voor haar te kiezen vanwege al het werk dat ze gaat verzetten, lost Clinton een groot probleem niet op. Veel Amerikanen wantrouwen haar. In de laatste peilingen is ze vrijwel even impopulair als Do nald Trump - 56 procent van de Amerikanen heeft een negatief beeld van haar - en dat komt voor een groot deel omdat kiezers (68 procent) het idee hebben dat ze niet eerlijk is. De laatste episode in de serie schandalen en schandaaltjes rond de Clintons is de persoonlijke, Hillary Peterson staat met waterige ogen naar het in wit broek- pak gehulde figuur tje op het podium in de Wells Fargo Arena in Philadelp hia te turen. Haar naamgenoot maakt er onder bulderend gejoel haar entree. „Ik ben zó blij", zegt Peterson. „Dit is voor vrouwen een groter moment dan veel men sen zich realiseren. Hillary was er al zo dichtbij dat we het vanzelf sprekend waren gaan vinden dat een vrouw president kan wor den." Het is een van de punten waar mee Hillary Clinton Amerikaanse kiezers aan zich probeert te bin den: ze doorbreekt een plafond van gehard glas en belooft en pas sant barrières en salariskloven voor andere vrouwen en meisjes weg te nemen. Dat slaat aan bij vrouwelijke kie zers, die in peilingen veel vaker voor Clinton dan voor Trump kie zen en in deze zaal zelfs tranen la ten, Voor het eerst in 240 jaar be klimt in de Verenigde Staten een vrouw het podium om met een toespraak officieel de Democrati sche kandidatuur voor de presi dentsverkiezingen te aanvaarden. In die speech profdeert Clinton zich als 'werkpaard' met een in- zaterdag 30 juli 2016 Michael Bloomberg, de voor malige burgemeester van New York, vertelt op de Conventie waarom hij als Republikein op de Democraat Hillary Clinton stemt Fans van Hillary Clinton zwaaien met haar beeltenis op de laatste avond van de Democratische Conventie, foto carlos barria/reuters GMUND Adoratie of achterdocht voor werkpaard Hillary In de top van de CSU groeit het verzet tegen de analyse die bondskanselier Merkel (CDU) heeft gege ven over het terrorisme in Duitsland en de oplossing van de vluchtelingencrisis. Merkels volzin 'Wir schaf fen das' wordt niet sneller werkelijkheid door herha ling, zei de Beierse minister van Financiën Söder. Hij be schuldigde Merkel indirect van naïviteit. De linkse op positie klaagt dat er veel te weinig wordt gedaan aan de ellendige oorzaken waarom mensen vluchten en dat Merkel geen helde re koers uitzet. WASHINGTON De Amerikaanse marine vernoemt een schip naar de bekende homo-activist Harvey Milk (foto). Het gaat om een nieuwe olie tanker. De homogemeen schap noemt het besluit 'gedenkwaardig' en 'een duidelijke boodschap'. Tot vijf jaar terug werden ho mo's niet in het leger toege laten. Een maand geleden viel het besluit dat ook transgenders een legeruni form mogen dragen. Har vey Milk vocht in Korea als marineofficier. Later ging hij de politiek in en vanaf 1970 kwam hij voor zijn sek suele geaardheid uit. In 1978 werd hij vermoord. JOHANNESBURG Onderzoekers hebben in een 1,7 miljoen jaar oud voetbeentje een kwaadaar dige tumor ontdekt. Het is met afstand de oudst be kende tumor in een mense lijk lichaamsdeel ooit ge vonden. Een onderzoeker van de universiteit in Johan nesburg in Zuid-Afrika zei gisteren dat artsen de nei ging hebben kanker en tumoren te beschouwen als ziekten van moderne leefwijzen en milieuveront reiniging. Dat gaat dus niet helemaal op. De oudste be kende tumor tot nu toe was 'slechts' 120.000 jaar oud. Karlijn van Houwelingen Philadelphia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12