11 De koning is hier nog nooit geweest. Snap jij dat nou? Er zijn wel wat verschillen met het lager gelegen paradijs. De Oranjes blijft de urenlange autorit vanaf Athene bespaard, die leidt langs kliffen en hysterisch rijden de Grieken - zij hebben hun eigen heliplatform, dat wordt gedeeld met buurman Sean Connery. Uiteindelijk heeft elke bezoeker hier dezelfde zee, dezelfde zon en hetzelfde uitzicht als de Oranjes. Plus: een prachtig uitzicht óp de Oranjes. Van boven zijn hun witte parasols te zien, achter het groen dat de terrassen afschermt. Tot nu toe was dit panorama voorbehou den aan familie en bekenden van de familie Christides, die hier va kantie vierden. Over een luttele twee maanden zijn de eerste ap partementen helemaal gereed voor de verhuur, stroomt het wa ter in het zwembad, is de blauwe tennisbaan aangeveegd en zijn de bedden die klaarstaan uit het plas tic gehaald. Beschutting Dat betekent dat Maxima en de prinsesjes dan wel eens gezel schap kunnen krijgen van een stel vanaf een nabijgelegen strand rondplonzende Nederlanders als ze gaan zwemmen, of tenminste de ogen van nieuwsgierige toeris ten op zich gericht zien. Hun hek - gewraakt vanwege de bijna half miljoen euro die de grondpacht en aanleg kostte - biedt niet zo veel beschutting als het landgoed in Wassenaar. Vanaf de aan een baaitje gele gen taveerne Doroufi Seaside, waar vandaag een varkenspotje pruttelt op een fornuis, kan zelfs worden gekoekeloerd naar de aan legsteiger en het naastgelegen pri- véstrand van de Oranjes. Dat weten de beveiligers van de familie ook, blijkt uit de verhalen van de kok van het tentje. Geamu seerd vertelt George Pellas over de twaalf spierbonken die hier op een rij zaten, allemaal naast el kaar, nippend aan een kopje kof fie, kijkend naar het gepoedel van Maxima en de kinderen. Nog nooit had Pellas zoiets gezien. Tuurlijk, er wonen hier meer be roemdheden, zoals de Russische president Poetin. „Die zitten aan de andere kant. Daar merk je niets van." Nu ziet hij hoe een leven in een parallel universum zich vol trekt, aan de andere kant van het water. Niet tot in detail - voor het bestuderen van de zwembroek van de koning is een verrekijker een vereiste - maar toch. In stilte hopen de medewerkers dat de koninklijke buurman dit jaar de oversteek zal maken naar dit bescheiden terras. Mirna Ode- na Avila, die het restaurant met haar zoon Philip runt, droomt van de dag waarop hij hier zal neer strijken voor een kopje koffie of beter nog, één van Georges gerech ten. „Hij is hier nog nooit ge weest. Snap je dat nou?" Ook voor anderen hier in de omgeving blijft de koning een vreemde. Bij de bor rel voor buren liet hij verstek gaan, in tegenstelling tot zijn staf leden die wél op bezoek kwamen. Vagelis kwam de familie één keer tegen op het strand, maar kan daarover weinig vertellen. „Vrien delijke man hoor", zegt hij kort. Toch hebben ze het aan de ande re kant van de 'berg van Oranje', in het dorpje Kiledes, haarfijn in de gaten als de koning er is. Hoe? De lege terrassen. Hier aan de ha ven is normaal gesproken de staf van de Oranjes te vinden. „Zij wo nen op het terrein van de Holland se koning. Als ze hier niet komen, weet ik dat hij er is. Dan hebben ze het te druk", vertelt een restau ranthoudster, die dankzij haar klandizie moeiteloos oplepelt hoe het er in de koninklijke villa aan toe gaat. Geoliede machine Vanzelfsprekend haalt hij niet zijn eigen broodjes in het dorp, zegt ze, maar wordt de familie in de watten gelegd door een eigen kok. Het vorstelijke leven is een geolie de machine, op gang gehouden door de mensen die voor hem wer ken. „De Griekse oud-koning, dat is wél iemand die graag anderen om zich heen heeft." Nu heeft Willem-Alexander hier nog niet heel veel tijd door kunnen brengen. Zo moest zijn zo mervakantie hier in 2013 worden afgebroken door het overlijden van prins Friso. Na de ramp met MH17, het jaar daarop, vloog hij heen en weer naar zijn villa. Zelf vertelde hij eens hoe hij ook op va kantie bezig blijft met zijn werk. Zo bereidt hij zich al lezend voor op staatsbezoeken en gebruikt hij zijn iPad, als er handtekeningen gezet moeten worden onder be sluiten en wetten. Hoe hij luiert blijft strikt ge heim. „Soms haalt hij met zijn boot vrienden op die logeren bij AmanZoe, een luxe resort. Daar gaan ze zelf ook wel heen. Eigen lijk doet hij alles via het water." Stuurde hij toen ze hem hier een paar dagen geleden voorbij zagen varen ook aan op het exclusieve AmanZoe? Nagaan of dat klopt is onmogelijk. De kronkelweggetjes richting het resort leiden tot ste nen muren, elektrische toegangs poorten en beveiligers in wit groe ne wagentjes, die simpele huurau to's met nieuwsgierige bezoekers tot haast manen om rechtsom keert te maken. Sommige deuren blijven toch gesloten. Zelfs als je op een steen worp afstand van de Oranjes ze telt. Het vakantiehuis met privésteiger van koning Willem-Alexander en koningin Maxima in de Zuid-Griek se plaats Kranidi. foto's robin van lonkhuijsen Middellandse Zee Cruise vanaf Mallorca MEER INFORMATIE OF BOEKEN? TUI.nl TUI winkels ANVR reisbureaus TUI mobiele reisadviseurs 0900 - 8847wsSÉ: zaterdag 30 juli 2016 Mima Odena Avila, uitbaatster van de taveerne Doroufi Seaside Costa Cruises - Costa Fascinosa***+ 8 dagen, volpension. Beschikbaar in de zomervakantie Nederlands sprekende hostess Compleet pakket inclusief vluchten, transfers en maaltijden Verblijf in een buitenhut Geschikt voor jong en oud Italiaanse topkeuken, sfeer en gastvrijheid Vaarroute: Palermo, Napels, Barcelona, Savona en Ibiza of Valencia persoon v.a. Genoemde prijzen zijn varïafprijzen per persoon en o.b.v. 2 personen met'vertrek in augustus t/m oktober 2016. De prijzén_zijn excl.^ndere toeslagen, boekingskosten van 29,50 en calamiifèitenfonds Var>2,50. c Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Schipdassifk'atie volgeiVs TUI Nedérland. Voör de exacte prpzen en voorwaarden'verwijzen wij u n^ar één van de TUljwinkels of naar TUI.nl X,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11