8 LIVE OP TV VAL VANAF 8 KILOMETER HOOGTE Normaal overleef je het niet: een sprong uit de lucht zonder parachute. Toch waagt de Amerikaanse Luke Aikins het er morgen op. De recordpoging wordt live uitgezonden. 'Ik blijf leven en dan loop ik weg.' De Amerikaanse sky- diver Luke Aikins (42) is wel wat ge wend, met - naar ei gen zeggen -18.000 parachutesprongen op zijn naam. Toch trilden zijn handen giste ren, toen zijn team een testvoor- werp uit het vliegtuig in het vangnet gooide. Zaterdag moet hijzélf in dat net van 30 bij 30 me ter belanden. Met een snelheid van zo'n 200 kilometer per uur, vanaf 8 kilometer hoogte. 126 se conden lang. Het is geen zelfmoordpoging, maar een recordpoging. De vader van een zoon in kleuterleeftijd hoopt op eeuwige roem door als eerste persoon veilig uit het vlieg tuig te springen zonder parachu te of wingsuit. Lastig oriënteren „Ik blijf leven en dan loop ik weg", zei Aikins eerder deze maand tegen de Amerikaanse tv-zender Fox. „Ik wil laten zien dat je, met de juiste voorberei ding, dingen kunt doen die we voor onmogelijk hielden." Theoretisch is het mogelijk, zegt de ervaren parachutesprin ger Harold Boekholt, voorzitter parachutespringen van de Ko ninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart. „Maar naar mijn mening is het niet verant woord. Ik zou persoonlijk niet op gevangen willen worden door een net." Dat vangnet in een Californi- vrijdag 29 juli 2016 Deborah Jongejan Rotterdam/Los Angeles

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8