Wakker worden met Steense di PJ,üj£TIC COA-woordvoerder houdt nog wel slagen om de arm De noodopvang in Marina Beach en de Zeelandhallen stromen leeg. Eind september beslist het COA over eventuele sluiting. Cliënten van Tragel Zorg verbouwen nu zelf prei, aardbeien en tijm Cliënten van Tragel Zorg verbouwen nu zelf prei, aardbeien en tijm Tennisclub Vogelvlucht is symbool van verbroedering De wekker van Zeeuws-Vlaming Kai Merckx gaat elke ochtend al om 3.15 uur. De dj heeft er geen moeite mee, want hij mag deze zomer vijf weken lang de populaire ochtendshow van Qmusic presenteren. »P4 De instroom van asielzoekers is de laatste tijd zo sterk afgenomen dat er veel minder behoefte is aan noodopvanglocaties. Op termijn overweegt het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) in heel Nederland vijftien locaties te slui ten. Of daar de twee in Zeeland bij zullen zijn (vakantiepark Mari- na Beach aan de Braakman bij Hoek en de Goese Zeelandhallen) is nog niet duidelijk. Robert Ploeg, regionaal COA- woordvoerder, houdt daarover be hoorlijk wat slagen om de arm. „De situatie in de wereld kan plot seling veranderen, waardoor de in stroom van asielzoekers weer snel toeneemt. Stel dat de coup in Tur kije twee weken geleden was ge lukt en de nieuwe machthebbers de afspraken met de Europese Unie over het tegenhouden van asielzoekers aan hun laars hadden gelapt, dan had dat zomaar tot veel meer asielaanvragen kunnen leiden." Vorig jaar rond deze tijd had Ne derland te maken met een paar duizend asielaanvragen per week, nu met 'slechts' zo'n vierhonderd. Dar vermindert de druk en maakt her mogelijk mensen geleidelijk uit noodopvanglocaties over te plaatsen naar asielzoekerscentra met meer voorzieningen. „Maar we hebben de noodopvang voorlo pig nog wel nodig", stelt Ploeg. „Wat we zeker willen voorkomen, is dat we bij een groeiende in stroom weer mensen van sporthal naar sporthal moeren brengen voor 72 uur, zoals vorig jaar zomer noodzakelijk was." Het aantal vluchtelingen dar in de twee Zeeuwse noodopvangloca ties verblijft, is ondertussen fors teruggelopen. Op Marina Beach bij Hoek zijn, volgens Ploeg, nog 350 a 360 mensen. De maximum capaciteit is daar zeshonderd. In de Zeelandhallen in Goes mogen maximaal 500 asielzoekers verblij ven. Dat aantal is al teruggelopen tot negentig a honderd, laat Ploeg weten. We willen niet weer mensen van sporthal naar sporthal brengen voor 72 uur Eind september/begin oktober is er weer landelijk topoverleg ge pland over asielopvang, aan de 'provinciale regietafel' met onder anderen de commissarissen van de koning. Ploeg verwacht dan meer duidelijkheid. De bestuurs overeenkomst met Goes over de Zeelandhallen loopt tot 30 septem ber. De gemeente Goes lier giste ren weten rekening te houden met een eerdere sluitingsdatum. De noodopvang op Marina Beach is door de gemeenteraad van Ter- neuzen toegestaan voor een jaar, tot 1 december. Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (ssTerneuzen) wil niet lan ger wachten. Hij heeft gisteren in schriftelijke vragen aan B en W aangedrongen op sluiting na een jaar. Freeke was van begin af aan tegen de noodopvang vanwege de veiligheid. De opvang op Marina Beach is na een half jaar geëvalu eerd. De evaluatie pakte opvallend gunstig uit; er waren amper wan klanken. c3 vrijdag 29 juli 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Noodopvang lijkt langste tijd te hebben gehad Harmen van der Werf Terneuzen Robert Ploeg, COA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70