Subsidie voor voedselbank Oud-doibbinfyt BEVELANDEN EN THOLEN 7 Dorpsraad klaar voor de toekomst Achttien jaar oud en de dorpsraad Hoedekenskerke nieuw leven inblazen. Mitchel Vermeulen deed het gewoon en mét succes. Werken in de buitenlucht? 150,- BONUS f Waarom wil een jongen van 18 jaar een dorpsraad nieuw leven inblazen? Ik heb het altijd interessant ge vonden om te weten wat er ging gebeuren en ik had al heel lang ideeën over het dorp. Ook din gen die niet haalbaar zijn, zoals winkels. En toen werd ik 18. Ik wist dat de dorpsraad op een laag pitje stond en dacht: ik ga eens bellen. Ik heb een gesprek gehad en aan het einde zeiden ze wat sarcastisch 'we wensen je veel succes'. Ik ben er mee aan de slag gegaan en nu zijn we met z'n ze venen. En toen? Wat waren de eerste wapenfeiten van de nieuwe dorpsraad? Op gebied van veiligheid in de buurt Whatsapp, maar ook de vlag van Hoedekenskerke. Soms is het iets wat we zelf bedenken en soms komt er iets op ons pad. Mensen weten ons weer te vin den. Bij de voetbal wordt je aan gesproken, je krijgt mailtjes. Het heeft ook met de presentatie te maken, zoals huis aan huis folde- ren als er jaarvergadering is. Wat is Hoedekenskerke voor dorp? Hoe zie je de toekomst? Het is een heel rustig dorp. Er is hier natuurlijk geen winkel meer, maar er liggen zeker kan sen. Het toerisme bijvoorbeeld, al moet je die wel willen zien. Je moet het uitdragen, trots zijn op waar je woont. Ja, er is vergrij zing, maar er wonen relatief ge zien best wel veel jongeren. Er zijn ook steeds meer jongeren die besluiten hier te wonen, dat is best gaaf. Zijn er huizen genoeg voor jon geren? Er zijn wel steeds minder huur woningen en de prijzen van de huizen die er zijn, zijn best hoog. Je bent al snel aangewezen op een koopwoning. En begrijp me goed: Hoedekenskerke hoeft niet groter te worden, maar het zou fijn zijn als de lege plekken in het dorp opgevuld worden en dat het netjes is. Voor de rest moet Hoedekenskerke vooral blijven zoals het is, maar wel meegaan met de tijd. En hoe zit het met jezelf? Je woont nu nog bij je ouders. Het is wel mijn droom om in Hoedekenskerke te gaan wonen, maar zulke dingen beslis je niet alleen. Dat doe je samen met je partner. Ik studeer nu nog aan de Pabo. Ik moet nog drie jaar en wie weet waar ik dan terecht kom. Hoe het gaat weet ik nog niet. En ach, het leven is mis schien wel te lang om altijd in Hoedekenskerke te wonen Maar als jij ooit besluit weg te gaan, blijft de dorpsraad achter. Er ligt een heel stevig funda ment. Als ik straks zeg 'ik stop er mee' of ik ga in de gemeenteraad (want dat is ook een ambitie) dan weet ik dat het doorloopt. Het hangt gelukkig steeds min der af van een paar personen. Er zijn steeds meer mensen die de verantwoordelijkheid voelen. Het is niet meer zo dat Kees fri- kandellen bakt bij de voetbal, in de dorpsraad zit en nog een paar dingen doet. Je ziet steeds meer mensen die er vol vol gaan. Zijn er nog dromen? Dromen genoeg natuurlijk. Ik zou het mooi vinden als in Hoe dekenskerke weer aanbod is voor mensen, dat het dorp nog meer leeft. Het is eigenlijk nog steeds die kinderdroom dat je hier bood schappen kunt doen, maar dat is niet de realiteit. Maar een dorp waar mensen met plezier wonen en waar de basisvoorzieningen blijven, al gaat de toekomst veran deren. Neem de boodschappen: over tien jaar bestel je ze mis schien met de mobiele telefoon en twintig minuten later vliegt er een drone over je tuin die de boodschappen op het terras neer zet. Ik hoop dat Hoedekenskerke klaar is voor de toekomst. Dat de inwoners voor elkaar zorgen, met elkaar bezig zijn. Dat er genoeg mensen zijn die om zich heen kij ken en zien waar ze de handen uit de mouwen kunnen steken. Goes De voedselbank diende een subsi dieverzoek in bij de vijf Beveland- se gemeenten vanwege de verhui zing van het gratis onderkomen aan de Evertsenstraat in Goes naar een betaalde locatie aan de Middel burgsestraat. De huur van de oude Connexxion-garage bedraagt 37.000 euro per jaar. Met de toe zegging van Goes is ongeveer een derde van dat bedrag binnen. Twee andere subsidieaanvragen van de voedselbank - één voor de exploitatiekosten en één voor het verhuizen en inrichten - zijn in Goes afgewezen. „Wij zijn van me ning dat ze de exploitatiekosten zelf kunnen betalen", zegt wet houder Derk Alssema. „Dat doen ze nu ook dus dat moet in de toe komst geen probleem zijn." Voor de verhuizing naar en inrichting van het nieuwe pand moet de voedselbank een beroep doen op zijn eigen reserves, vindt het Goe- se college van burgemeester en wethouders. De huur vormt een uitzondering omdat het een nood zakelijk kwaad is. Tot nu toe zat de voedselbank gratis in een pand van RWS, maar de woningcorpo ratie heeft plannen met de locatie. Daarnaast is het gratis aanbieden van ruimte tegenwoordig bij wet verboden. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www. kranten bezorgen.nl vrijdag 29 juli 2016 Trots op het dorp waar ik woon 'ii'M Lf'.T'T Mitchel Vermeulen: „Over tien jaar bestel je boodschappen misschien met de mobiele telefoon en twintig minuten later vliegt er een drone over je tuin." foto mechteld jansen Melita Lanting Hoedekenskerke Voedselbank De Bevelanden krijgt een structurele huursubsi die van de gemeente Goes. Vier jaar lang kan de voedselbank re kenen op het bedrag van 10.800 euro. Ellen Jobse m Met het toekennen van een jaarlijkse huursubsidie van 10.800 euro neemt de gemeen te Goes 29 procent van het tota le huurbedrag van 37.000 euro voor haar rekening. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant,Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. vergoeding ong. 160,- per 4 weken; startpremie 150,- na 3 mnd. goed bezorgen; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar. Legitimatie verplicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69