100% puur en echt 5 Je hoort verhalen over hoe drugs naar binnen werden gesmokkeld weeks hoofdzakelijk onderdak aan zakelijke gasten, al komen er ook nog wel eens andere bezoekers. „Gevan genen of cipiers 'van toen', ze komen nog regelmatig kijken", vertelt Lies- beth. Jorgen vindt hun verhalen prachtig en kan er uren naar luisteren. „Dan gaat het over hoe er vroeger via de nabijgelegen Hema drugs naar bin nen werden gesmokkeld in een wor teltaart, of hoe er dingen werden ver stopt achter de tegeltjes in de cellen", zegt Jorgen. „Laatst kwam een oud-bewaarder uit Alkmaar hier slapen, dat vond hij helemaal geweldig. En een gevan gene die hier langskwam, noemde dit zelfs zijn tweede huis. Ja, natuur lijk zijn het ook mensen die nare din gen hebben gedaan, maar ik ben vooral trots op het hotel zoals we dat jarenlang hebben opgebouwd tot wat het nu is." Stormachtig Liesbeth vertelt haar verhaal in de huidige koffiekamer, die vroeger een heel andere functie had. „Dit was de verhoorkamer, compleet met spiegel glas waar je van één kant doorheen kon kijken." Voor Liesbeth en Jorgen was dit kopstuk van het pand in 2004 tevens het eerste deel dat ze kochten. Ze na men zelf hun intrek in de bovenste woonlaag en begonnen daarna met een bed breakfast met welgeteld één kamer. De populariteit groeide snel en in 2011 besloten ze de achterliggende cellenvleugel erbij te kopen, waarvan 11 kamers werden gemaakt. Ook de cipiers- en directeurswoningen wer den erbij getrokken. De eerste zijn ingericht als luxe suites met fraai dakterras, de directeurswoningen doen dienst als zakelijke apparte menten. Maar in welke kamer je ook slaapt, bijzonder is het zeker. Een nachtje in de gevangenis hoop ik nooit mee te maken en stiekem ben ik ook wel blij dat ik weer op 'vrije voeten' sta, maar ik kom zeker nog eens terug. VAN OM DE HOEK Het onweert boven natuurcamping Het Veerse Gat, net buiten Veere. De kinderen van Jorrit Spoelstra - Silke (8), Mette (5) en Reine (2) - smullen onverschrokken door van hun Zeeuwse bolus, terwijl er af en toe een regendruppel op hun neus valt. Jorrit (36) is sinds kort gescheiden. „Het was een rampjaar. Nu ben ik voor het eerst alleen met de kinderen op vakantie. Om te ervaren hoe dat is, zijn we expres niet te ver van onze woonplaats Den Haag gaan kampe ren." Jorrit en zijn clubje hebben stand plaats nummer 7. In en om de tent liggen kinderfietsjes en ander speel goed. Mette en Silke schommelen met campingvriendinnetje Jip in een hangmat, Reine speelt neuriënd met haar poppen in een mini-circustent. „In de natuur is het zo lekker rus tig, daarom zijn we hier", legt Mette uit. Haar vader: „En dankzij ons draagbare zonnepaneeltje hebben we één van de mooiste plekjes van de camping. Zo'n lelijke paal met stopcontacten wil ik niet naast onze tent. De stroom die we nodig hebben voor het opladen van mijn mobiel, mijn tablet en het Barbapapa-nachtlampje van de kinderen, wekken we zelf op. Op vakantie willen we echte vrijheid er varen. Zo'n zonnepaneeltje maakt dat mogelijk." Koken, bakken en braden doet Jor rit op een multifunctionele Cobb barbecue. Mette: „Vanmorgen heeft pappa heel lekkere wentelteefjes ge bakken van krentenbrood." De meisjes vermaken zich prima met de bergen knutselspullen die meekwamen in een aanhangertje. Silke: „Mijn oma is kunstenares, dus dat zit in de familie." Vossenschedel Silke is vol van de vossenschedel die ze gisteren vonden in het bos rond de camping. „Ik heb hem opgepakt! Dat was spannend maar ook wel een beetje vies. Omdat ik mijn handen niet kon wassen, stonken ze de hele middag." Over een paar dagen vertrekt Jorrit met zijn kroost naar een boerderij camping bij Hulst om een paar dagen later het stokje over te dragen aan zijn ex. Maar dat is nog ver weg. Eerst maar eens genieten met zijn meiden. De leukste, mafste en spannendste logeerplekken vrijdag 29 juli 2016 —Jorgen van der Pot Origi nele details zijn bewaard gebleven. FOTO CHRISTIAN VAN DER MEI J een ce deur De hotels, huisjesparken en andere accommodaties stromen weer vol. Wat houdt toeristen bezig? Elke week vragen we het iemand met standplaats nummer 7. Paula Koster Zeeuws Een prima appel met een schoonheidsfoutje wordt niet verkocht in de supermarkt. Jammer om weg te gooien, vond Martijn Vogelaar van teeltbedrijf Fruvo uit Krabbendijke. Hij vond er een andere bestemming voor: fruitsap, onder de naam Zuver Fruitsap. 'Zuver' omdat er niets aan de sappen wordt toegevoegd. Alle sappen worden grotendeels bereid van vruchten uit eigen boomgaard. Zuver Fruitsap is onder meer te koop bij Agri- markt voor 4,99 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51