3 <A* Lawaaiige auto weer stil dankzij een soepblik de kattenbak toch niet zo goed is bij gehouden. En niet alle poezen aarden in een pension. Ik heb mensen gehad die erover dachten dan maar niet meer op vakantie te gaan. Ik kijk naar wat de poes zelf wil. Zijn ze knuffe- lig, dan aai ik ze lekker. Hebben ze geen zin, dan ga ik weg." Tranen Of het nu de poezenoppas aan huis is of het luxueuze hotel, er is altijd aan dacht voor de baasjes. Die zijn er vaak het ergst aan toe, als ze hun dier ach ter moeten laten. Staan ze daar voor de balie van het dierenhotel in tra nen, terwijl hun hond kwispelend op zijn nieuwe maatjes afrent. „Voor sommigen is het of ze hun kind voor het eerst naar de crèche brengen", zegt Dennis de Heer. Daarom kunnen ze meekijken met de webcam in de verblijven. En krij gen ze af en toe een app over het wel en wee van hun beestje. Ook kan bij Dennis en Eli eerst worden proefgedraaid, om te zien of een dier kan aarden. Desondanks kunnen ook de viervoeters soms een aanval van heimwee krijgen. „Een enkele keer hebben we een poes waarmee het echt niet gaat. Daarom moet er altijd iemand zijn die we kunnen bellen. We kunnen bijvoor beeld niet hebben dat een kat niet eet." Spinrag Een enkele keer heeft ook Jacqueline Vos een tegenslag. Zoals die poes die een kattenluikje had, maar dat da genlang niet gebruikte om terug te keren naar huis. Wat was ze opge lucht toen het baasje na thuiskomst vertelde dat het dier weer binnen kwam wandelen, weliswaar onder voed en onder de spinrag, maar le vend en wel. „Het leuke is dat de meeste poezen die ik verzorg hartstikke blij zijn als hun baasjes weer terugkomen. Er waren erbij die na een verblijf in een pension - hoe goed daar ook voor ze werd gezorgd - met hun rug naar de eigenaar gingen zitten. Zo van: je zoekt het maar uit, je hebt me in de steek gelaten. Als ik ben geweest, is dat anders." Bij dierenhotel Marijke gebeurt het nog weieens dat een baasje helemaal wordt genegeerd. Dennis: „De hon den verblijven in roedels, waarbij we altijd goed kijken of ze er tussen pas sen. Die hebben zich vaak zo goed vermaakt dat ze hun baasje straal voorbijlopen." Geen wonder dat twee baasjes vol verwachting naar buiten staren, in afwachting van de hereniging met hun 'trouwe' beestje. „Eens kijken of ie ons nog wil kennen", verzucht een van hen. vrijdag 29 juli 2016 GO tweekleurige roos bij mij in de tuin. Elk jaar bloeit zij uitbundig, maar tussen al die roze en rode bloem blaadjes zijn geen ge slachtsorganen te vinden. Het is een zogenaamde dubbele bloem: op de plek waar de meeldraden en stampers zouden moeten zitten, zit een tweede lading bloemblaadjes. Daar door krijg je een extra volle bloem. Het is een genetisch foutje dat de bloem on- A Roos zonder geslachtsorganen. vruchtbaar maakt, maar de veredelaar blij. Je ziet het ook bij kersen bomen. Je hebt bloeiende kersenbomen waaraan ker sen groeien. Maar ook be staat er een Japanse sier- kerselaar met dubbele bloemen, zonder kersen. In de natuur zijn deze variaties kansloos. Geen kersen be tekent geen vruchten, dus geen zaden. Ze hebben kwekers nodig voor het sekswerk. Zonder kwekers handen planten kledder- bloemen zich niet voort. Groet! Gerda Ramon (43) uit Zwijn- drecht: „Met mijn Audi reed ik in Zuid-Frank rijk over een steen. Het resultaat: een kapotte uitlaat. Ineens reed ik rond in een auto met het geluid van een Formule 1-wagen. De hele camping kon meegenieten. Volgens de Audi- garage moest ik de uit laat vervangen. Kosten: 4.000 euro. Duurder dan een repara tie in Nederland. We maakten ons op voor een luidruchtige te rugreis, tot ik een appje kreeg van de ANWB- medewerker met wie ik eerder con tact had gehad. Zijn re cept voor een stille auto: de uitlaat oplap pen met een leeg Unox-soepblik en een paar klemmetjes erom. De auto is weer net zo stil als voor de aanrij ding met de steen. Deze inventiviteit vind ik geniaal." MET DANK AAN DE ANWB Katten, honden, konijnen en cavia's hebben een luizenle ventje bij dierenhotel Marijke. FOTO'S TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49