18°C <D Kledderbloemen, kunnen er niets mee i 2 DE REDACTIE KOOKT Dierenpension Vergeet de buurvrouw die de kat van een schone bak en de goudvis van een lunch moet voorzien. Vakantiegangers die het beste voor hun dier willen, brengen Fikkie, Minoes of Flappie naar een dierenhotel. HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Klassiek Tirol Evert Kwok w et regelmaat ziet Frans Heems ze binnenstappen. Beteuterde op passers, met het lijkje van een net overleden vis of knaagdier in een zakje of een doosje. De cavia stond net te lang 'lekker' buiten in de volle zon. De goudvis kreeg iets te veel te eten. Of te weinig. En nu zitten ze met de brokken, of beter gezegd, een dode. Dan kijken de ongelukkige verzor gers de eigenaar van de dierenspeci aalzaak aan, met een blik vol hoop, op zoek naar een dubbelganger van Vlekje, Spot of Goldie. Heems: „Maar het is heel moeilijk om een zelfde exemplaar te vinden en zelfs als dat lukt, dan merken mensen het altijd." Hij vertelt het eerlijk aan de oppassers die hij aan de balie krijgt: „Let maar op, geen goud vis is hetzelfde." Vakantieparadijs Maar er is goed nieuws. Zulke drama's kun je met gemak voorko men, dankzij de professionals die in heel Nederland te vinden zijn. Ster ker: baasjes die willen dat hun harige vriend écht in de watten wordt ge legd, kunnen hun vakantiegeld op talloze plekken stukslaan. Neem dierenhotel Marijke, een waar vakantieparadijs. Een poes ligt lui te soezelen op een deken, terwijl Het is of ze hun kind voor het eerst naar de crèche brengen rustige pianomuziek klinkt. De buurman gaapt nog maar eens. Een eindje verderop rolt een derde gast zich loom op zijn rug. Inderdaad, dit is het Ibiza voor de huisdieren. Hier, in het zonnige Groene Hart, tussen de uitgestrekte weilanden en ruime boerderijen, kan op stand worden ge luierd. Niet alleen door poezen, maar ook door honden, cavia's, konijnen en vo gels. Ze heten Sarah, Sem, Snuit en Wifi en komen overal vandaan, zelfs uit België. „Wij willen zorgen dat niet alleen de baasjes op vakantie gaan", zeggen eigenaren Dennis en Eli de Heer, die de zaak die hun hon denliefhebbende moeder ooit zo klein begon uitbouwden tot een luxe-imperium. Zwembad Het hondenleven in dit hotel? De hele ochtend wandelen en knuffelen met de vaste verzorger. Lunch en een dutje, meer wandelen en knuffelen. Binnenkort is er zelfs een speciaal hondenzwembad. Geen wonder dat Wifi zich van plezier nog maar een keer omrolt. Toch aarden niet alle dieren in een hotel of pension. Daarop springt die renliefhebber Jacqueline Vos in, poe- zenoppas aan huis. Na haar werk als teamleidster in het ziekenhuis toert ze al haar adresjes af. Elk jaar wordt het drukker. Hoe dat komt? „Klanten willen kennissen niet belasten. En soms merken ze dat er toch minder goed voor dieren wordt gezorgd, dat Puffen vrijdag 29 juli 2016 Dali, China Wereldreiziger Lars van den Berg is op alles voorbereid. Lars van den Berg (33) uit Amsterdam: „Ik ben op wereldreis voor Two Traveling Consultants, waar voor ik praat met locals op onalle daagse bestemmin gen. Daarom ben ik in Dali en niet in Shang hai of Peking. Dali is een mooi, traditioneel dorp. Het ligt op 2.000 meter hoogte, omringd door mooie natuur. Door de ijle lucht is de hitte niet zo drukkend. De ko mende tijd trek ik heel Azië rond. Ik ben voorbereid op alle weersomstandighe den. Ik heb truien en thermokleding, maar ook T-shirts en mijn zwembroek bij me." Redacteur Dick Laning steekt deze zomer zijn traditionele houtoven aan voor de lekkerste pizza's. Buiten is het 25 graden, in mijn oven tegen de 400. Het deeg rees in de zon, het berkenhout vlamt: zomer! Mijn pizzaseizoen begint klassiek: tomatensaus, zwarte olijven, verse tomaten, mozzarella en als na enkele minuten de tomaten incontinent worden en de bodem krokant is: plakjes parmaham erop, rucola en een straaltje maagdelijke olijfolie. oven. Mijn favoriet om te eten: met spek en cantharellen. Zuid-Tirol op je bord. De paddenstoelen vooraf bak ken met verse tijm en knof look, dun laagje zelfgemaakte tomatensaus, beetje mozzarella. Een echte pizza is nooit rijkelijk belegd. is in het Lim burgse Stram- proy het klein schalige festival MiniRok, met op tredens van de psychedelische rockband Death Alley en 3FM-dj Michiel Veenstra. ...is de Interna tionale Dag van de Tijger. Oppassen dus! gaat het Zo mercarnaval in Rotterdam van start. i o N Gerda Bosman (r.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof en slagveld, schrijven elkaar dagelijks over hun belevenissen in de eigen tuin. GO Ha Corlijn, De bloemen legden hun voortplanting in de handen van de bijtjes, maar er zijn bloemen die het de bijen onmogelijk maken hun seks- werk te doen. Ze bestaan omdat wij ze zo mooi vinden. 'Kledderbloemen' noemt bijenspecialist Koos Bies- meijer ze. Het zijn bloemen zonder stuifmeel en nectar. De bij heeft er niets aan. Zoals bijvoorbeeld een Hotel voor Fikkie Carla van der Wal 44 Dennis de Heer Mijn favoriet om te bakken: de calzone. Extra olijfolie voor een soepeler deeg, een geconcentreerde saus waarin ik olijven laat mee trekken, verse spinazie, knoflook, tijm, Parme zaanse kaas, mozzarella. Dan het glorieuze moment waarop zo'n dichtgevouwen pizza, lichtbruin en knapperig, op je bord napuft van de hitte in de EVEITKUDK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48