Dijkman heeft langste adem van verbroedering ZEELAND 13 Route naar Superfinale IN AAGTEKERKE Henk van de Voorde Sas van Gent Lokale favoriet Pieter Bas Dijk man (24) versloeg tijdens de Sas Open 2016 met de grootst mogelij ke moeite Maarten Kolijn (31) uit Terneuzen. De schema-aanvoer der in de 5-categorie verloor de eerste set met 7-2 in de tiebreak van de ontketende Kolijn. De speler van TC Animo voerde de druk enorm op door steeds zo snel mogelijk het net op te zoe ken. Hij bedient zich van een aan vallende forehand en met zijn loopvermogen ontloopt hij vaak zijn backhand. In het tweede he in de categorie 6 is de pas 13-jarige Kasper Tak al winnaar van poule B geworden drijf herpakte Dijkman zich met 6-3. In de beslissende set, met op vallend veel breaks, behield Kolijn bij 5-5 zijn service. Dijkman hield bij 6-5 echter ook het hoofd koel. In de daaropvolgende tiebreak was Dijkman met 7-4 de sterkste. Doordat de speler van de organi serende vereniging TC Drive eer der al met 6-16-3 van Bas Dingen- outs had gewonnen, plaatste hij zich als winnaar van poule A al voor de finale. Zijn tegenstander komt uit een poule met de spelers Nicky Samijn, Sjakco de Braai en Michel Pateer. In het vrouwendubbel 4 zijn Ma rianne Fraanje en Nathalie de Schepper al toernooiwinnaar na opmerkelijke scores tegen de com binaties Ciska Zohlandt/Muriel Boddaert (6-7 6-1 6-2) en Irene Knegtel/Renee van Sabben (6-0 7-6). In de 6 is de 13-jarige Kasper Tak winnaar van poule B. speelbaar. We hebben gelukkig een grote, hechte groep vrijwilli gers met enorm veel inzet en vak manschap, die ook zelf onze kanti ne heeft gebouwd. Deze groep ver grijst echter. Op onze kunststofba- nen is gelukkig veel minder onder houd nodig dan voorheen op na- tuurgravel", vertelt De Schepper. Preses van het eerste uur van TC Vogelvlucht is Wim Blom maart, terwijl Aloys Sponselee sinds zijn aantreden in 1983 de club het langst leidde. Ook Johan de Rijk en Guust de Schepper had den in een grijs verleden de regie in handen, evenals de inmiddels overleden Theo Broeckhaert en Yvan de Vilder. „Het wapen van de vroegere gemeente Vogelwaar de kende vier kieviten in de kleu ren groen en geel. Vandaar onze clubvlag in de kleuren groen en geel met een vliegende kievit. De algemene ledenvergaderingen von den in den beginne plaats in het Dorpscentrum Vogelwaarde, ter wijl de overige vergaderingen bij de bestuursleden thuis werden ge houden", aldus oud-voorzitter Sponselee die voor de gelegenheid in de archieven is gedoken. Na de realisering van het clubge bouw vonden de vergaderingen al daar plaats. „Ons oude groene hou ten clubgebouw is na de bouw van de nieuwe stenen kantine overgenomen door een motorclub uit Hulst. Legendarisch zijn de vriendschappelijke ontmoetingen met de Duitse tennisvereniging Blau Wei. De ene keer in Vogel waarde, de andere keer in Duits land", zegt Sponselee met gevoel voor nostalgie. TC Vogelvlucht telt vandaag de dag een respectabel aantal van zo'n 215 leden, waaronder onge veer 50 jeugdleden. Vooral bij de meisjes was er in het verleden een sterke lichting. De beste prestatie van het mannenteam was de twee de plaats in de hoofdklasse. „We wonnen toen zelfs met 6-0 van TC Sjef, de huidige kampioen van Zeeland", aldus Desiré de Schep per. Het 50-jarig jubileum wordt in het weekeinde van 17 en 18 sep tember gevierd. PROGRAMMA ver change a winning team", begint hij te vertellen. „Aan de andere kant is stilstand achteruitgang. Wij gaan dus zeker niet stilzitten, we gaan proberen het evenement nóg beter te maken." Crossers dienen zich vanochtend om half negen te melden in de grote feesttent op het crossterrein aan de Pekelingseweg. Vanavond wordt in diezelfde tijd het evenement weer af gesloten met een groot feest. „Ook daar kijk ik enorm naar uit. Dat be looft een knallende afsluiter te worden." Daartussen strij den honderden cros sers in diverse categorie ën om de prijzen. Geïnteres seerden kunnen voor 5 euro per persoon komen kijken naar de races. vrijdag 29 juli 2016 De kersverse voorzitter Desiré de Schepper weet dat Vogelvlucht onderdeel was van de vredesbesprekingen tussen de rivaliserende kernen Boschkapelle en Rapenburg, foto camile schelstraete Nancy van de Ven (nummer 85) is ook deze editie van de Supercross een van de blikvangers, foto lex de meester Van 11.00 uur 's och tends tot en met 21.00 uur 's avonds ronken de motoren in Aagtekerke vrijwel onophoudelijk. 11.00 uur: tijdtrainin- gen 13.15 uur: wedstrijden, 1e manches 16.00 uur: wedstrijden, 2e manches 16.45 uur: fietscross 20.30 Superfinale Aan de Superfinale mogen 33 rijders mee doen: de tien beste rij ders uit zowel MX1/3 als MX2 viertakt, de bes te acht rijders uit de MX2 tweetakt, de drie beste rijders uit de vete- ranenklasse en de twee beste rijders uit de en- duroklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43