Vogelvlucht is symbool CD CD O 12 ZEELANI Freddy Blaas is bij de 26ste editie de nieuwe voorzitter van het motorcrossspektakel in Aagtekerke. ZEEUWSE TOPPERS STERK INTERNATIONAAL VELD Een groep van zo'n 40 man marcheerde op klompen naar Boschkapelle om er te vechten Gescheurde enkelbanden kosten Blomaard weken Voetballer Tom Blomaard is zes tot acht we ken uit de roulatie. Uit een echoscopie in het ziekenhuis bleek gisteren dat twee ban den in zijn enkel zijn ingescheurd. Die bles sure liep de aanvaller van Bruse Boys zater dag op in het oefenduel van het Zeeuws elf tal met FC Dordrecht (0-2). De overtreding van Dordrecht-speler Alvin Daniels kort voor tijd zorgde voor veel op hef. Zijn eigen trainer Gérard de Nooijer noemde de charge 'schandalig'. Daniels werd intern gestraft. Blomaard hoeft tijdens zijn herstel niet in het gips; de enkel is ste vig ingetapet. Duininck start met Oranje met winst op EK lacrosse Jorrit Duininck (op de foto in oranje tenue) uit Kloetinge heeft met het Nederlands team een soepele start gemaakt op het Euro pees kampioenschap lacrosse. In Boedapest won de 23-jarige verdediger met Oranje een voudig van Frankrijk; het werd 15-1. Fïet Nederlands team speelt de komende da gen in zijn poule vijf wedstrijden. Een plaats bij de eerste twee landen is nodig voor een plaats in de kwartfinale. Vandaag speelt Nederland tegen Rusland. Boehlé en Lokerse in actie op strand Vrouwenpolder Het strand van Vrouwenpolder staat dit weekeinde in het teken van beachvolleybal. Zeeuwse toppers als Dirk Boehlé (Hulst) en Timko Lokerse (Dishoek) starten zaterdag in de eredivisie aan een afvalrace die kan uit monden in een finale die zondag gespeeld wordt. Lokerse speelt zijn wedstrijden sa men met Rick Wiggers, Boehlé speelt sa men met Tom van Steenis. Het evenement begint morgen al om 9.00 uur. Tennis Wielrennen Wielrennen Als je de Supercross niet hebt gereden, hoor je er als crosser bijna niet meer bij et een gloed nieuw bestuur gaat MC De Pe- kelinge de 26ste editie van de Su percross tege moet. Onder lei ding van de kersverse voorzitter Fred dy Blaas barst het motorspektakel van avond weer los in Aagtekerke. En de nieuwe voorman kijkt daar met een goed gevoel op vooruit. „We wisten wat er allemaal bij het organiseren van de Supercross komt kijken en wat er moest gebeuren", ver telt Blaas. „Het grootste gedeelte van het bestuur was namelijk al bij het evenement betrokken. We hebben een heel hechte groep." Zo was Blaas zelf al veertien keer eerder als bestuurslid actief tijdens de Supercross. En daarvoor deed hij jaren mee aan de wedstrijden. „Als klein jongetje liep ik hier al rond. Ik vind het een geweldig evenement. En ik heb dit jaar ook besloten om zelf weer eens mee te doen, in de enduro-klas- se." De nieuwe voorzitter is niet de eni ge die enthousiast is over het evene ment. Dat blijkt wel uit de toeschou wersaantallen. Vorig jaar waren er zo'n 2500 toeschouwers. „De sfeer is altijd goed", zoekt Blaas naar een ver klaring voor het grote aantal bezoe kers. „Dat is ook wat wij als organisa- Toekomst Hij is er dus van overtuigd dat ook de editie van 2016 weer een enorm succes gaat worden. „We staan er goed voor. De baan en alles eromheen is klaar." Maar in de toekomst mogen we nog veel meer verwachten. „De weg die onder het vorige bestuur is in geslagen, aan de ene kant zeg ik: ne- Tennisclub Vogelvlucht uit Vo gelwaarde staat dit jaar in het te ken van het 50-jarig jubileum. De oprichting van de vereniging op 13 september 1966 staat symbool voor de verbroedering van Bosch- kapelle en Rapenburg. Kernen die lange tijd op gespannen voet met elkaar leefden. In de 'vredesbesprekingen' van de voormalige dorpen had burge meester Molthoff een belangrijk aandeel, mede door de aanleg van de gemeenschappelijke sportac commodatie. Op 20 augustus 1967 was de officiële opening van Sportcomplex Vogelwaarde een feit, waaronder zowel de voetbal vereniging als de tennisclub res sorteren. „Mijn vader, afkomstig uit Rapenburg, vertelt wel eens over de vroegere rivaliteit tussen Boschkapelle en Rapenburg. Zoals over een groep van zo'n veertig man die op klompen rondmar- cheerde en naar het rivaliserende dorp trok om te vechten omdat ie mand uit 'Den Bos' het had ge waagd om een meisje uit Rapen burg 'af te pakken', of andersom", vertelt de huidige voorzitter Desiré de Schepper. Hij heeft officieel per 1 januari 2016 de voorzittershamer overge nomen van Joop Hermans. „Er is onder de twaalfjarige leiding van Joop veel vernieuwd op het com plex van TC Vogelvlucht. Zo is het tennispark gerenoveerd en spelen we sinds enkele jaren op kunstgra- vel. Onze drie banen zijn daar door na regenval veel sneller be- tie willen. We willen het iedereen naar de zin maken en knallen." Ook op het parkoers zal er geknald worden. Mark Boot uit Burgh-Haamstede is name lijk vastberaden zijn titel te verdedigen. Maar de concur rentie is enorm. Naast Zeeuwse top pers als Stefan Hage (Goes) en Nan cy van de Ven (Vlissingen) is er ook een groot aantal inter nationale crossers aan wezig in het Walcher- se dorp. „Het belooft een zeer spannende wed strijd te worden", is Blaas al enthousiast. „Vooraf is het moei lijk te zeggen wie er de grootste kansheb ber is. We hebben ge woon een zeer sterk deel nemersveld en daar zijn we als organisatie heel erg trots op. Het is ook een soort traditie gewor den. Als je de Supercross niet hebt ge reden, hoor je er als crosser bijna niet meer bij." vrijdag 29 juli 2016 VOETBAL LACROSSE BEACHVOLLEYBAL De voetballers van Hoek spelen van avond de jaarlijkse oefenwedstrijd tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. In Bier vliet wordt om 19.30 uur afgetrapt. Mor gen speelt de zaterdag-hoofdklasser op nieuw. Het Belgische Royal Knokke FC fun geert om 18.30 uur als eerste tegenstan der op het kunstgras in Hoek, dat om 17.00 uur officieel wordt geopend. Net als afgelopen weekeinde wordt de komende dagen bij Aagtekerke een polo- toernooi gehouden. Vanaf 16.00 uur wordt de Domburg Polo Trophy 2016 gespeeld. I Lesley Kerkhove (foto) uit Zierik- zee heeft met Ri chel Hogen- kamp de halve fi nale bereikt van het tennistoer nooi in Horb. Het als vierde ge plaatste duo ver sloeg een Duits/ Liechtensteins duo: 6-3 6-4. U Wielrenner Nick van der Lijke (Middelburg) klom gisteren naar de 14e plaats in de Ron de van Denemar ken. In de twee de rit werd hij 23e, negen plaat sen voor Brian van Goethem. 5 Timo de Jong sprintte naar de vijfde plaats in de Trofee van Vlaanderen. De renner uit Goes zat mee in elke ontsnap ping. De junioren- koers ging over 122 kilometer. Supercross wil vermaken en knallen Freddy Blaas Daniel Vervelde Aagtekerke Henk van de Voorde Vogelwaarde o ■c a co

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42