Dreumes overlijdt na uren in hete auto II 3 Nederlandse makelaar Mino Raiola (48) werkt aan een recordtransfer Raiola kan een enorme hork zijn, maar is ook innemend en charismatisch Zijn sterspeler Paul Pogba staat voor 125 miljoen euro in de etalage. De gevraagde commissie van 25 miljoen gaat zelfs de decadente ld te ver. Rondreizen Azië 'Een onvergetelijke kennismaking met Azië Mino Raiola met sterspelers Ibrahimo- vic, Pogba en Balotelli en nog een keer Pogba (vlnr). noeuvreren als geen ander. Al van af het begin van zijn carrière toen hij in 1993 als hulpje en tolk het bureau Sport-Promotion assisteer de bij de transfers van Dennis Bergkamp en Wim Jonk naar In- ter in Italië. Hij zag hoe het spel werkte en dacht: ik begin voor me zelf. Raiola kan een hork zijn, maar is tevens een innemende, charismatische man met wie de spelers direct wegliepen. Zeker omdat hij letterlijk en figuurlijk hun taal sprak", aldus Derksen. Toen Raiola nog rechten studeer de, leek niets erop dat hij ooit tot de jetset zou behoren. Hij stond in de spoelkeuken in het restau rant van zijn ouders. Pizzabakken zat hem niet in de genen volgens oud-collega's. Na de universiteit richtte hij zich op bestuurswerk in de voetballerij. Inmiddels be heert hij een stal met internationa le topvoetballers. Naast Paul Pog ba onder anderen: Mark van Bom mel, Mario Balotelli, Gregory van der Wiel, Blaise Matuidi, Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. Het lukte Raiola maar liefst zeven keer de Zweed aan een club te slij ten. En elke keer rinkelde de kassa van beiden vorstelijk. Oud-voetballer en analist Wil lem van Hanegem spreekt van een knettergekke en krankzinnige situatie. „Mesjogge toch? Ook die 125 miljoen euro voor Pogba... Dat is geen enkele speler waard in mijn ogen. Raiola krijgt het voor elkaar. En hij heeft - heel belang rijk - de juiste connecties en con tacten in bestuurskamers en aan de onderhandelingstafel. Sterker: spelers melden zichzelf bij hem. Door Zlatan en andere grote na men te vertegenwoordigen, heeft hij een enorme status. Die be schermt hij door ook regelmatig 'nee' te verkopen aan voetballers. Bijvoorbeeld aan gastjes van 19 die denken ook miljoenen te kunnen verdienen terwijl ze amper drie keer tegen een bal hebben aange trapt. Daarmee dwingt hij respect af', zegt van Hanegem. Raiola roept niet alleen begin ners tot de orde: Ibrahimovics di vagedrag becommentarieerde hij met een sappig 'Fuck you Zlatan'. En Paul Pogba moest op het matje komen omdat hij gefotografeerd was met een elektronische sigaret in zijn mond. Raiola's grootste talent is vol gens Johan Derksen zijn vermo gen om alles en iedereen te kun nen verkopen. „Of het nou pizza's zijn of linksbuitens. Hij zou zelfs in staat zijn om jou en mij een drol te verkopen, daarvoor com missie te vangen en om ons met een goed gevoel achter te laten." De zoon van een Itali aans Haarlemse piz zabakker beweegt zich al jaren met veel succes in de de inter nationale voetbalwereld. De deal waar hij nu op loert, zorgt wereld wijd echter voor beroering. Maar liefst 125 miljoen euro zou topclub Manchester United willen ophoes ten voor zijn Franse sterspeler Paul Pogba. Het zou een absolute recordtransfer betekenen. De agent ligt nu zelf ook onder het vergrootglas. De club heeft moeite met de astronomische commissie. Mino Raiola - type gouden hor loge, snelle babbel en meer dan volslank postuur - steekt als het aan hem ligt 25 miljoen in de ach terzak van een van zijn afgedra gen jeans. Niet dat hij zich geen designexemplaren kan veroorlo ven: magazine Forbes becijferde dat de Nederlander inmiddels zo'n 280 miljoen euro aan 'het wegbrengen van voetballers' ver diende. Daarom heeft hij een Mo negaskische postcode en staan er aan de Cöte-d'Azur Porsches en andere bolides voor de deur. Een waanzinnige prestatie van de zoon van een Italiaanse pizza bakker uit Haarlem. Zeker omdat niemand elkaar in de makelaars jungle het licht in de ogen gunt en het steken van messen in rug gen de normaalste zaak van de we reld blijkt, aldus analist Johan Derksen. „Maar Raiola beheerst die kunst van slim en handig ma- Het leek een routinedag. In Va- da, nabij de Italiaanse stad Livor no, zette de moeder haar twee kinderen in de auto om hen vóór haar werk af te zetten. De oudste, een meisje van 6, moest naar het zomerkamp. De jongste, Luca, naar de crèche. Maar het ging eergisteren gru welijk mis. Door 'een kortslui ting in haar geheugen' vergat de moeder de peuter af te zetten. Zij ging naar haar werk en Luca zat in de auto. In de snikhete zon. Buiten liep de temperatuur al snel op tot boven de 30 graden Celsius. In de afgesloten auto was het nog veel warmer. Toen de vrouw in haar lunch pauze naar de auto ging, ontdek te zij haar tragische fout. Luca had het bewustzijn al verloren. De moeder sloeg alarm en de kleine werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht, 's avonds overleed ze aan de gevolgen van oververhitting met de wanhopi ge ouders aan het sterfbed. De wereld is Kras vrijdag 29 juli 2016 'Hij is zelfs in staat mij en jou zijn eigen drol te verkopen' Johan Derksen, analist Annemart van Rhee Haarlem FOTO MARCO OKHUIZEN Vier uur lang zat Luca, 18 maan den oud, in een snikhete, afge sloten auto. De dreumes over leefde het niet. Hans van Zon Livorno NL-sprekende reisleiding en Calamiteitenfoni India Indonesië Thailand Sri Lanka China Vietnam Maleisië Japan 14dgnv.a. 949 17 dgn v.a. 999 15 dgn v.a. 1 049 17 dgn v.a. 1099 11 dgn v.a. 1149 17 dgn v.a. 1299 16 dgn v.a. 1 549 15 dgn v.a. 2699 Alle rondreizen zijn inclusief vlucht, diverse maaltijden en excursies en hebben 100%vertrekgarantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3