*j§§§Q3B U 'Dit had niet hoeven gebeuren als hij eerder hulp had gekregen' g;°eoi°o^ WALCHEREN 7 Boerenlandrit van Stichting het Werkend Trekpaard trekt over Walcheren De houten wielen van de oude wagens knerpen over het grind op de oprit van boerderij Overduin in Oostkapelle. Traditiegetrouw start daar de jaarlijkse boerenlandrit. Biker. Rustig Nelis, rustig aan", maant Jan de Visser zijn paard. Het dier heeft even niet zo'n zin om ingespan nen te worden voor de Walcherse verenwagen waarmee Jan in de boerenlandrit rijdt. Al snel staat de 16-jarige Nelis toch ingespannen. „Ja, hij is al aar dig op leeftijd. Net als zijn baasje", grinnikt de 78-jarige Biggekerken- aar. Hij is de oudste deelnemer aan de rit die jaarlijks wordt georgani seerd door Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland. „Deze wagen werd vroeger gebruikt om naar de donderdagmarkt en de kerk te gaan. De rijkere boer nam ook z'n knecht mee. Die moest de wagen in de gaten houden als er geen uit spanning was", verhaalt De Vis ser. „Ik heb er zelf ook één." De Visser kijkt eens naar de lucht. „Ziet er goed uit. Niet zoals vorig jaar; toen was het bar en boos. Regen en onweer." De rit kende toen een voortijdig einde. De bliksem sloeg in vlak naast de stoet. Doorgaan was te gevaarlijk. Dit jaar rijden er elf'inspannin gen' mee. Historische een- en tweespannen uit de collectie van de Stichting. Van Zuid-Beveland- se verenwagen tot molenaarskar en Walcherse menwagen trekken zij in colonne over de Walcheren. Een stukje Zeeuws landbouwver- leden kleurt zo de Veerse dreven. De rit voert vanaf de boerderij langs Serooskerke en Gapinge naar Veere. De terugreis gaat over de Polredijk naar Vrouwenpolder en vervolgens naar thuishonk Overduin van de Stichting. Veel deelnemers zijn in dracht. Zo ook de 8-jarige Jante de Visser uit Aagtekerke. Zij zit op de zacht gele molenaarskar met vader Sjaco op de bok. Jante voelt zich wel op haar gemak in haar dracht. „Ik vind het wel leuk. Ik draag het va ker, bij het ringrijden en de oogst dag. Ik kan het zelf aantrekken hoor, maar mijn moeder heeft m'n haar gedaan en oma de muts." Oma Corrie, ook in dracht, glimlacht: „Wat zij nu aan heeft, droeg ik als jong meisje naar school. Ik heb tot mijn zestiende in dracht gelopen." Bestuurslid Piet Hannewijk: „Ik weet niet de hoeveelste rit dit is, 21 of 22 misschien? Och, we doen het al jaren. We willen zo laten zien hoe het er vroeger op het plat teland aan toe ging." De stoet oud gerij trekt veel be kijks. Toeristen schieten het ene fraaie plaatje na het andere. Jante draagt vandaag de dracht die ik als meisje naar school aan had De politie hield een man aan om dat hij brandweermannen be dreigd zou hebben. Er is geen aan gifte van bedreiging gedaan. Van bedreiging was ook geen sprake, weet Riek zeker. „Ik ben er de he le tijd bij geweest. Hij was echt niet agressief, maar hij wilde zich zelf wel iets aandoen met een mes. Een buurman probeerde hem tegen te houden en zij kwa men daarbij op de grond terecht. Twee brandweermannen schoten te hulp en er ontstond een wor steling. De politie heeft hem uit eindelijk geboeid en afgevoerd." De Vlissinger werd overgebracht naar Emergis. „Zo vreselijk naar", zucht Riek. „Het ging al langer niet goed met hem. Ik heb vorige week gebeld met Emergis. Zij verwezen mij door naar de politie. Die heeft een kijkje genomen en met hem gesproken, maar ik heb geen idee of en wat Emergis verder gedaan heeft. Dit had niet hoeven gebeu ren als hij hulp had gekregen." Volgens de politie hebben de buurtbewoners 'zeer adequaat en buitengewoon onzelfzuchtig ge reageerd'. „Wij zagen rook en zijn gaan kijken. In de tuin had hij allerlei spul in brand gesto ken. Omdat hij de deur niet open deed, zijn twee of drie jongens over de schutting geklommen. Een andere buurman heeft een ruitje bij de voordeur stukgesla gen en zo de deur opengekregen. Mijn man en ik zijn ook naar bin nen gegaan. In de keuken zag ik dat de oven open stond, met het gas aan. Ongelooflijk triest..." Joeo 3 ocwre vrijdag 29 juli 2016 'Nelis is toch al aardig op leeftijd, net als zijn baasje' Annemarie Zevenbergen Oostkapelle Een stop bij molen de Graan halm in Gapinge. lex de meester —Corrie de Visser „Dit is zo triest. Hij wilde echt niemand kwaad doen", kijkt buurvrouw Riek de Bree terug op de gebeurtenissen rond de brand aan de Vlissingse Albert Cuyplaan dinsdagavond. Annemarie Zevenbergen Vlissingen Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37