4 ZEELAND Wakker worden met de Steense Qmusic-dj Kai Merckx Twee jaar geleden kwam Kai Merckx (25) uit Sint Jansteen binnen bij radiozender Qmusic via een talentenjacht. Deze zomer presenteert hij de populaire ochtendshow. Terwijl heel Amsterdam nog lijkt te sla pen, is dj Kai Merckx (25) uit Sint Jansteen al kei hard aan het werk. Hij pre senteert deze zomer de ochtendshow op radiozen der Qmusic, zodat zijn col lega's Mattie Valk en Wiet- ze de Jager vakantie kun nen vieren. Een zware taak, want het dj-duo Mattie en Wiet- ze heeft ervoor gezorgd dat het marktaandeel van de radiozender flink is ge stegen. „Zij zetten een he le goede show neer. De luisteraars zijn daaraan ge wend. Natuurlijk kan ik ze in mijn eentje niet let terlijk vervangen. Dat is ook niet de bedoeling. Ik probeer het op mijn eigen manier zo goed mogelijk te doen", vertelt Kai. Wakkere mensen Er hangt een sterke koffie- lucht in de glazen verga derruimte van Qmusic. Het is 4.30 uur en Kai is sa men met twee collega's, Bas van Nimwegen en Co- rien Postma, de show in grote lijnen aan het voor bereiden. De redactie is verder helemaal leeg. Wel ke nummers gedraaid wor den, staat al vast. Kai en zijn collega's bedenken on der meer welke nieuwtjes ze tussendoor gaan vertel len, wanneer ze interactie willen met de luisteraars en op welk moment de ru brieken voorbij komen. Iets voor zessen loopt de dj richting de dubbele deur die toegang biedt tot de studio. Aan een grote witte tafel zijn twee plek ken voor de producers Bas en Corien. Kai heeft maar liefst vijf beeldschermen en verschillende mengpa nelen voor zijn neus. Hij schuift een knop omhoog en een rode lamp gaat aan: 'on air'. De ochtend show is begonnen. „Goeie- morgen allemaal, dit is 'de club van wakkere men sen'. Wie is er al wak ker?", begint Kai opge wekt. Hij kondigt het ANP-nieuws aan en wacht in spanning af of er luisteraars zijn die op dit tijdstip al willlen bellen. Bas selecteert de inkomen de telefoontjes en houdt een voorgesprekje voordat de bellers in de uitzen ding komen. Het toeval wil dat Rick de Krijger, een vrachtwa genchauffeur uit Terneu- zen, als eerste aan de lijn hangt. „Het leek me leuk om de club van wakkere mensen eens te openen op zijn Zeeuws", zegt hij. „En Kai, ik wil ook graag even zeggen dat wij als Zeeuws-Vlamingen hart stikke trots zijn op hoe jij het allemaal doet, daar bij Qmusic." De toon voor de ochtend is gezet: een vro lijk begin van de dag. Op pad Eén van de actualiteiten die aan bod komt, is pen- nenverzamelaar Alex Cor- nelissen uit Woerden. Hij kwam woensdag in het nieuws met zijn verzame ling van bijna 100.000 pen nen. Kai belt de man in zijn uitzending. „Heeft u al pennen van Qmusic?" vraagt de Steense dj. „Nee", antwoordt de man, „dat zou ik wel heel leuk vinden." Kai stelt voor om een pakket met pennen in alle kleuren samen te stel len en doet een oproep aan luisteraars om ook pennen op te sturen. „Dan verzenden wij die al- lemaal naar u." Maar de be jaarde verzamelaar weet nog iets beters: „Je mag ze ook komen brengen. Dan kun je het hier gelijk eens zien", oppert hij. Kai: „Nou, dat vind ik een leuk idee. We hebben een deal." Op die manier wordt Kai wel vaker voor het blok ge zet om op pad te gaan. Zo bezoekt hij deze week bij voorbeeld ook luisteraars op de camping, omdat hij nog nooit had gekam peerd. En vorige week ging hij naar de Nijmeegse Vier daagse om een meisje aan te moedigen dat iede re dag via de te lefoon ver slag deed voor Qmusic. „Dat is heel leuk", vindt Kai. „Zo maak ik een hoop nieuwe dingen mee. Maar voor mijn ritme is het niet altijd ideaal. Tij dens mijn campingavon- 'Wauw, ik mag de ochtendshow doen', denk ik iedere keer als mijn wekker gaat tuur begin deze week heb ik maar vijf uur geslapen. Dat is eigenlijk te kort." Slaapritme Kai heeft zichzelf aange wend om tussen zeven en acht uur 's avonds te gaan slapen, zodat hij fit is on danks dat zijn wekker om 3.15 uur al gaat. „Eigenlijk heb ik er niet zo veel moei te mee om op dat tijdstip wakker te worden. Ik heb altijd in mijn hoofd 'wauw, ik mag de ochtend show doen'. Een soort kin derlijke spanning, waar door ik makkelijk uit bed kan komen", vertelt hij. Volgende week vrijdag doet het Steense radiota lent de ochtendshow voor lopig voor de laatste keer. „Mochten Mattie en Wiet- ze er ooit mee willen stop pen, zou ik dit tijdstip graag van ze overnemen. Ik vind de ochtendshow van zes tot negen uur het mooiste moment om radio te maken", zegt Kai. „Het voelt heel speciaal om 's nachts hierheen te rijden, terwijl iedereen nog slaapt. De luisteraars wor den met mij wakker. Dat is iets magisch... Ja, het is ze ker mijn droom om ooit een eigen show te hebben in de ochtend." vrijdag 29 juli 2016 Radio m de ochtend heeft iets magisch' Kai Merckx is deze zomer dagelijks te horen van 6.00 tot 9.00 uur. fotos elodie kint (boven), qmusic (onder) Elodie Kint Amsterdam talenten 12 Qmusic is na Radio538 de po pulairste radiozender onder luis teraars van 20 tot 49 jaar en die van 10+. Dat blijkt uit de luister cijfers van Stichting Nationaal Luister Onderzoek. 12 april 2014 hoorde Kai dat hij Qcollege had gewonnen, een jacht binnen Qmusic. Kai presenteert volgende week vrijdag, na vijf weken, de ochtendshow voor de laatste keer deze zomer. Vanaf maan dag 29 augustus is hij dagelijks te horen van 21.00 tot 0.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34