u Weer jachtverbod op damherten Drie jaar cel voor geweld 3 Mijn ouders kunnen me via het horloge ook laten weten dat het eten klaar is ter een tentje. „Dit is heel mooi", vindt Tom. „Het geeft ouders meer vertrouwen, als hun kinde ren even weg zijn. Je kunt ze niet altijd in de gaten houden. Op deze manier durf ik hem alleen te laten spelen met vriendjes op het strand, zonder dat ik hem zie. Ik wil hem er niet mee controleren, maar het geeft me wel een veilig gevoel." Max vindt het horloge 'cool'. „Je kunt er ook mee commu niceren: dan kunnen mijn ouders me laten weten wanneer het eten klaar is en kan ik ze vertellen dat ik naar huis wil. Kun je er ook mee zwemmen? Wow!" Niet alleen de ouders kunnen kinderen in de gaten houden: ook de strandwacht kan zien waar ze zich bevinden. „Maar het is niet de bedoeling dat ouders meteen naar de strandpost toe komen als ze hun kind even niet meer zien", benadrukt Lukas Fransen, direc teur van Stichting Strandexploita- tie Veere. „Zij hebben de verant woordelijkheid." De stichting werkt mee aan de proef, omdat ze willen zorgen voor meer veilig heid op het strand. Fransen: ..Op een drukke dag raken in Dom burg tussen de vijf en tien kinde ren kwijt. Vaak worden ze snel weer gevonden, maar soms duurt het langer. Hoe langer het duurt, des te groter de paniek bij ouders en des te groter de belasting voor hulpdiensten. Als een kind een uur kwijt is, worden de KNRM en de kustwacht ingeschakeld. Dat brengt een hoop kosten met zich mee." HOE WERKT HET? Voor de herten komt de uitspraak net op tijd want het jachtseizoen begint maandag, op t augustus. Eerder had de kortgedingrechter in Middelburg de provincie gelijk gegeven. Het is voor de tweede keer op rij dat Stichting De Faunabescher ming, die de zaak aanspande, ge lijk krijgt van de rechtbank. In de cember oordeelde de rechter ook al dat de provincie onterecht toe stemming had verleend voor de jacht. De provincie wil de dam herten bejagen, omdat dat voor de openbare orde beter zou zijn, maar ook voor het welzijn van de dieren zelf. Ze komen nu weieens in de dorpen en zorgen daar voor overlast. De rechtbank had de jacht in december stilgelegd, om dat de provincie niet goed had be argumenteerd waarom het nou beter zou zijn voor het welzijn van de dieren. Daarop werd in no time een nieuw plan opgesteld. De provincie stelt dat de dieren juist de natuurgebieden ontvluch ten, omdat het daar niet goed met ze gaat. Er zijn er te veel en door de overbegrazing zoeken ze hun heil buiten het natuurge bied. Maar de rechter heeft dat ar- De provincie toont onvoldoende aan dat afschieten ook nodig is voor dierenwelzijn gument gisteren afgeschoten. Uit onderzoeken blijkt namelijk dat er nog niet daadwerkelijk proble men zijn met het welzijn van de dieren. Gedeputeerde Staten heeft een beheersplan opgesteld, waarin staat dat er in de Kop van Schouwen maximaal 325 damher ten mogen rondlopen en in De Manteling 80. Het provinciebe stuur zal opnieuw om tafel moe ten om een plan te maken. Tot dat er ligt, blijft de jacht op dam herten verboden. Uit de uit spraak van gisteren blijkt dat de provincie dan aannemelijk moet maken dat het slecht gaat met de damherten. Dat probeerde ze al door een aantal Alterra-rappor- ten in te brengen, maar die zorg den niet voor overtuiging bij de rechter. De provincie kan in ho ger beroep bij de Raad van State. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 46-jarige P. van O. uit Sint-Maar tensdijk na een eis van vier jaar cel een gevangenisstraf van drie jaar opgelegd. Zijn twee plaatsgenoten, de 28-jarige S. W en de 57-jarige M. IJ kregen celstraffen opgelegd van twee jaar waarvan acht maanden voorwaardelijk, respectievelijk twaalf maanden. Het trio werd schuldig bevonden aan een po ging tot diefstal met geweld en be dreiging op 19 december vorig jaar. Het drietal was betrokken bij een ruzie rond een hennepkweke rij en een ripdeal waarbij 10.000 euro in het geding was. vrijdag 29 juli 2016 wakend oog op j e kind Ouder installeert de app op de smartphone in de buitenlucht tot op de me ter nauwkeurig. Het kind kan een alarmknop indrukken. Proefkonijnen Max (I) en Tom Keilen op het strand van Domburg. Max was snel gevonden achter een tentje, fotos lex de meester Max Keilen (11) Tom Keilen zoekt zijn zoon Max, die zich achter een tentje heeft ver stopt. Het kind doet de KiGo-smart- watch om zijn pols Ouder en kind kunnen via icoontjes berichten naar elkaar sturen. Het horloge werkt een half uur onder water, heeft een zak- lampje en supersterk glas. De rechtbank in Breda heeft Ge deputeerde Staten weer nul op rekest gegeven over het af schieten van damherten. De her ten in De Manteling van Walche ren en de Kop van Schouwen mogen niet worden gedood. Pieter van Klinken Breda —Oordeel rechtbank Breda Het slimme horloge. Als de dra ger ervan het horloge afdoet, krijgen de ouders via de app een signaaltje. Er zit ook een knop op waarmee het kind alarm kan slaan. Als het kind het horloge af doet, krijgt de ouder een mel ding. De app en het horloge wor den met elkaar verbonden via een QR-code De ouder kan de locatie van het kind oproepen. Die is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33