Veiligheid en schijnveiligheid Mossels en muziek Zeeuw kampioen papier inzamelen 2 ZEELAND Kentekenplaat STRAND PROEF Ouders kunnen hun kinderen met een app en een slim horloge in de gaten houden op het strand. In Domburg begon gisteren een proef. Commentaar Op het strand van Domburg liepen sommige kinderen giste ren met een speciaal horloge om. Het houdt bij waar zij zijn en het is goed voor eenvoudige communicatie met hun ouders. Ook de strandwacht kan de kinderen volgen. Dus nooit meer je kind kwijt. En meer. Etenstijd? Druk op de knop en je kind krijgt een seintje op zijn horloge. Andersom kan het kind simpel alarm slaan als er iets mis is. Klinkt aantrekkelijk. Daarom is de proef met dit KiGO-horloge in combinatie met een verbeterd netwerk van Vodafone zeer interessant. Op deze functionaliteit kon je wachten. Met internet is plaatsbe paling en communicatie een makkie. Dus ligt het voor de hand om voor jonge kinderen een eenvoudig volgapparaatje te maken in de vorm van een horloge. Dat legt een kind minder gemakkelijk opzij dan een mobieltje. Maar of dit bijzondere horloge echt een zinnige voorloper is van de smartphone - die kinderen steeds jon ger gaan gebruiken - moet worden afgewacht. Of alle ouders de be perkingen meteen goed begrijpen valt ook nog te bezien. Dit soort elektronische veiligheidsmiddelen is ongetwijfeld nut tig. Maar er schuilt ook gevaar in. Het KiGO-horloge is bijvoor beeld geen vervanging voor direct toezicht. Het apparaatje kan nog zo slim zijn, het ziet onheil niet aankomen. Als je kind een tijdje uit zicht is kan het horloge je helpen hem of haar terug te vinden. Maar hóe het met je kind is, moet je maar afwachten. Er kan dan al iets helemaal mis zijn. Want het alarm werkt alleen als de drager nog in staat is dat zelf te activeren. Dus het is met het KiGO-horlo ge zoals met alle gadgets op dit gebied: wie het gebruikt, moet de onbetwiste extra veiligheid goed afwegen tegen de onvermijdelij ke portie schijnveiligheid die je er gratis bij krijgt. Interessante proef met apparaatje waarmee ouders hun kinderen kunnen volgen Enkele duizenden kilo's mosselen worden dezer dagen weer veror berd op de Mosselfeesten in Middelburg, foto lex de meester MIDDELBURG Gekookt, gebak ken, gewokt, in sushi. Enkele dui zenden kilo's mosselen worden dezer dagen weer verorberd tij dens de jaarlijkse Mosselfeesten in Middelburg. Twaalf zaken aan de Vlasmarkt doen eraan mee. De mosselen komen van Viskwekerij Neeltje Jans - en dus niet uit gebie den in de Oosterschelde die eind juni gesloten werden omdat er gif in de mossels zat, benadrukt orga nisator Mikkie van Ossenbruggen van de Mosselfeesten. Van enige voorzichtigheid bij bezoekers was donderdag ook niks te merken, zegt ze. „Het was nog nooit zo druk op de eerste dag." De Mosselfeesten Middelburg duren tot en met zaterdagavond. Almanak Een Goese dertiger heeft de ge woonte tijdens lange autoritten uit verveling zinnen te maken van de letters op kentekenpla ten. Laatst vond hij zichzelf bij zonder grappig toen hij van de letters PH-SM de zin 'poepen de honden stinken meestal' wist te maken. Zijn geïrriteerde vrouw zag een paar seconden later haar kans schoon om de grappenmaker op z'n nummer te zetten. Een auto met in het kenteken de letters EN-WD zoefde voorbij. „En nu waffel dicht!", sneerde ze. Werk aan riool Reigerhouts Skeeleren voor het goede doel VLISSINGEN Legaal fietsen in centrum Vlissingen Zeeuwen zijn koplopers oud pa pier inzamelen: 71 kilogram per persoon. Zuid-Hollanders sluiten de ranglijst met 39 kilo ingeza meld papier per persoon. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Vo rig jaar lag het landelijk gemiddel de op 55 kilo oud papier per per soon. Dat is hetzelfde gewicht als in de twee jaren daarvoor. Vergele ken met 2008 is sprake van een da ling van 20 procent. Die afname komt doordat mensen echt min der oud papier hebben. Kranten, tijdschriften, reclamefolders en karton worden nauwelijks bij het restafval gegooid, zegt Rijkswater staat. Dat mensen minder oud papier aanbieden, komt mede door het internet. Steeds meer mensen le zen nieuws en achtergronden op hun mobieltje, iPad of desktop. Dat valt af te leiden uit de dalen den oplages van papieren kranten en tijdschriften. Ook overheden communiceren steeds meer digi taal. Vier op de tien mensen haalt officiële documenten van inter net. Zes op de tien zoekt op websi tes van overheidsinstellingen. Het werkt simpel: ouders down loaden de app op hun smart phone, en via een QR-code kan het horloge aan de app gekoppeld worden. Zo kunnen ouders hun kinderen tot op de meter nauw keurig traceren. Tom en zijn zoon Max proberen de app en het horloge donderdag middag alvast uit. Max rent het strand op, terwijl zijn vader even een andere kant op kijkt. In een mum van tijd is het ventje verdwe nen achter de strandpalen. Tom ziet op zijn telefoon een rode stip bewegen, en gaat Max achterna. In vijf minuten heeft hij hem dank zij de app gevonden, verstopt ach- De schrik slaat Tom Keilen uit Duitsland wel eens om het hart als hij voor het strandhokje van het Domburgse strand zit. „Dan ben ik éven met iets anders bezig en als ik opkijk, zie ik mijn zoon niet meer." Ge lukkig duurt de paniek maar even: Max (11) is altijd weer snel boven water. Op een bomvol strand met para sols en windschermen is het las tig je kroost continu in het vizier te houden. Een slim horloge - de KiGo watch - moet uitkomst bie den. Ouders kunnen hun kinde ren via een app voortaan makke lijk terugvinden op het strand. Vodafone begint een proef in Domburg. Komende maand zijn dagelijks vijftig horloges gratis beschikbaar voor ouders. Dat is mogelijk omdat de provi der de bereikbaarheid op de stranden van Walche ren en Noord-Beveland sinds deze week verbe terd heeft. vrijdag 29 juli 2016 li Tip? redactie@pzc.nl GRIJPSKERKE Bewoners van de Reiger houtstraat in Grijpskerke moeten hun auto vanaf 5 september waarschijnlijk even verderop parkeren. Die dag begint de aanleg van een regenwaterleiding. Tijdens de werkzaamheden is de rijbaan afgesloten voor al het verkeer. Om overlast te beperken, wor den de werkzaamheden in zes delen uitgevoerd. Begin november moet het af zijn. MIDDELBURG Een aantal leden van de Middelburgse schaats- en skeelervereniging SKA gaat op vrijdag 2 en zaterdag 3 september meedoen aan 24Kika in Biddinghuizen. De deelnemers proberen 24 uur lang op skeelers te staan om geld op te halen voor onderzoek naar kinder kanker. De Middelburgse skeeleraars gaan samen met leden van de Goese vereniging De Poel. Aanmel den en doneren kan via 24kika.nl. Het lijkt er eindelijk van te komen: legaal fietsen in de Walstraat van Vlissingen. Het college laat - in reactie op vragen van de Lokale Par tij Vlissingen (LPV) - weten dat de procedure daarvoor loopt. Op korte termijn wordt het verkeersbesluit gepubliceerd dat fietsen bui ten de openingstijden van winkels toestaat. Als er bin nen zes weken niemand be zwaar indient, gaat de nieu we regel van kracht. pekaar Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting App houdt Frank Balkenende Vlissingen Cornelleke Blok Domburg Met de app op de telefoon kun pre cies zien waar je kind zich bevindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32