Heracles overtuigd: We maken het daar af 25 grote verschuivingen in Europa, dus ook in Nederland China is geen blijvertje op wereldtoneel POPULAIR corer." Meegaan in de gekte dus. Het maakt voor clubs met zoveel geld ook niet veel meer uit, denkt Hui- berts. „Als een speler van 20 mil joen euro niet rendeert, halen ze na een halfjaar weer een andere speler van net zoveel geld. Dan kun je die 20 miljoen dus ook wel vragen." PSV-directeur Toon Gerbrands weet nog dat Johan Cruijffin de ja ren '70 voor 6 miljoen gulden naar FC Barcelona vertrok en dat er toen veel maatschappelijke on rust was. „Zoveel geld voor een voetballer. Dat kon niet. Het is dus van alle tijden. Voor het voet bal is het niet erg. Het is een open economie. Vraag en aanbod. „De vraag of iemand een bedrag van 30 of 40 miljoen euro waard is, hoefje eigenlijk helemaal niet te stellen", zegt Gerbrands. „Het is wat de gek ervoor geeft. Dat is de speler waard. In de Amerikaanse sport lachen ze om de salarissen die we in het voetbal betalen. Die liggen daar weer veel hoger. Erg is het hoogstens voor andere spor ten. Het voetbal wordt door al dat geld groter en groter. Zaalsporten hebben het daardoor moeilijker." Fred Friday Huiberts stipt wel aan. „Hoeveel geld in kas ook, goede buitenland se spelers komen nog steeds niet altijd naar Nederland. Je kan wel 30 miljoen euro hebben te beste den, maar aan wie zou je dat moe ten uitgeven?" AZ vond in Fred Friday een betaalbare vervanger voor Vincent Janssen, maar logi scher was het geweest als Friday in de Tweede Bundesliga had ge speeld. Of in China. „Daar kon hij veel meer verdienen. Zo ver ach ter lopen we inmiddels. Je moet net spelers hebben die de eredivi sie als een interessante stap zien." Gerbrands geeft aan dat Neder- AMSTERDAM De Chinese competitie dient zich deze zomer aan als een nieuwe, serieuze markt waar spe lers voor veel geld heen gaan. Makelaar Rob Jansen schat echter in dat de Chinezen geen blijvertje zijn op het wereldtoneel. „Ik heb dat zo vaak al mee gemaakt. Eerst had je Ja pan, toen kwamen de Vere nigde Staten en daarna de Arabische Emiraten. China is nu even hot en daar pik ken we allemaal wat van mee." Southampton verkocht Gra- ziano Pellè aan de Chinese club Shandong Luneng. Feyenoord profiteerde daar van dankzij een doorver kooppercentage. „En zo heeft de Nederland se markt er ook wat aan. Jongens als Pellè profiteren nu van het moment en Chi na is voor even een mooie afzetmarkt, maar de echte instituten zullen altijd de clubs in Europa blijven, denk ik." landse clubs ook weieens op de rem trappen. „Bij PSV hebben we Memphis en Georginio Wijnal- dum een jaar langer hier gehou den ondanks aanbiedingen. Dat pakte goed uit. Je hoeft niet altijd mee te gaan in de gekte." Trouwens, die gekte. Het is nog niet eens augustus, de transfer markt sluit pas over ruim een maand op 31 augustus. Jansen: „We zijn pas net begonnen deze zomer." Heracles-verdediger Mike te Wie- rik bekijkt het einde van de wed strijd op een tv-scherm in de cata comben van het Polman Stadion, zijn geblesseerde voet ligt op een stoel. Dat hij is uitgevallen, vindt hij al een moeilijk te verkroppen tegenvaller. Maar dan moet de te- gengoal nog vallen. Er valt een stil te van ongeloof als hij de bal in de laatste minuut van de wedstrijd HERACLES ALMELO FC AROUCA in het doel van zijn doelman Bram Castro ziet rollen. „Dit is toch niet waar?" Het is waar. Om hem heen verzamelen zich de spe lers die niet bij de wedstrijdselec tie zitten. Wout Droste (blessure) schudt het hoofd: „Ze hebben geen kans gehad." Ongeloof dus en teleurstelling bij Heracles, omdat het niet had gehoeven. Van tevoren had nie mand er rekening mee gehouden dat het kwaliteitsverschil zo groot zou zijn en dat Heracles dus de ploeg zou zijn die zoveel beter was. Vooraf wilde iedereen in Al melo er vooral ook optimaal van genieten en geen minuut van het Europese avontuur ongemerkt voorbij laten gaan. Nu willen ze nog maar een ding: de volgende ronde halen. Lito Vidigal, de trainer van de te genstander, staat er na afloop over- hit bij. Hij eindigde het duel op de tribune, nadat hij steeds briesend het coachvak uitkwam. De man kan tevreden zijn met de uitslag. Maar als het aan de Heraclieden in de andere kleedkamer ligt, wordt dat volgende week donderdag een heel ander verhaal. Thomas Bruns: „Volgende week maken we het af en dat hoeft niet met mooi voetbal. Als we spelen zoals zij en winnen met 1-0, ben ik ook tevreden." Te Wierik refereert aan de fina le van de play-offs tegen FC Utrecht. „De eerste wedstrijd werd het thuis ook 1-1, uit won nen we met 2-0. Dat gaan we nu ook doen." De overtuiging is groot, ze hebben voor hetere vu ren gestaan, vinden ze. „We we ten wat we kunnen", zegt doel puntenmaker Paul Gladon. „We hebben de beelden gezien van Arouca, van het stadion, van de omgeving. We worden er niet door verrast dat het klein is en het wordt dus ook zeker geen heksen ketel daar." Eigenlijk is het geen discussie. Er moet iets worden rechtgezet daar in de bergen van Portugal. vrijdag 29 juli 2016 tot 'gekste transferzomer ooit' Teleurstelling bij Heracles na late goal van Arouca (1-1) tijdens het Europa League-debuut, maar de overtuiging is groot: in Portugal maken we het af. Fardau Wagenaar Almelo Heracles-spits Paul Gladon blij na zijn 1-0. foto ronald bonestroo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27