O fi. één gaatje in Griekse muur en wacht lastige return M 24 Forse stijging tv-geld Engeland katalysator Met de transfer van Arek Milik van Ajax naar Napoli lijkt de totale gekte losgebarsten op de transfermarkt. Waar ligt de oorsprong van deze gekte? k Q MORGEN IN DE KRANT Het olympische magazine met onder andere Ranomi Kromowidjojo over haar leven onder water Marianne Vos schrijft haar eigen verhaal over goud! Doping Kort Zorgen om Steenbergen Quinta Steenbergen mist mogelijk de Olym pische Spelen. Uit onderzoek is gebleken dat de volleybalster dinsdag in een oefen duel met Zuid-Korea een scheurtje in een kniepees heeft opgelopen. Uit voorzorg voegt bondscoach Giovanni Guidetti daar om Nicole Koolhaas toe aan de selectie. Ook zij reist richting Rio, zodat ze kan meetrai- nen en spelen in twee oefenwedstrijden. Terpstra alsnog naar Rio Mountainbikester Anne Terpstra (foto) mag alsnog deelnemen aan de Olympische Spe len. Aangezien de Russin Ekaterina Anosji- na op doping is betrapt, schuift de geboren Zeeuwse op naar de tiende plek bij de EK in mei. Daarmee heeft ze alsnog voldaan aan de kwalificatie-eisen. Terpstra (25) reist pas na volgend weekeinde naar Rio om zich voor te bereiden op haar olympisch debuut. UITSLAGEN Atlético Schaatsen e spreken voetbal makelaar Rob Jan sen in de voor zijn beroeps- groep drukste tijd van het jaar. Niet gek dus dat hij ergens op de wereld op het punt staat een vlieg tuig in te gaan. Maar voor een bab bel over de transfermarkt heeft hij wel even tijd. De Hagenaar bracht in het verleden grote namen als Dennis Bergkamp en Dirk Kuyt vanuit Nederland naar grote com petities. Maar wat hij nu allemaal om zich heen ziet gebeuren, heeft hij ook nog niet eerder meege maakt. „Het rijst de pan uit alle maal. We hebben de transfer van Gonzalo Higuain gehad naar Ju- ventus van ruim 90 miljoen euro. Ik schat in dat we deze zomer nog wel een keer over de honderd mil joen euro gaan." Van de ene transfer komt weer een andere. Het begint groot, en wordt steeds kleiner. Door bijvoor beeld de aanstaande transfer van Paul Pogba van Juventus naar Manchester United, heeft Juven tus geld om Hiquain te kopen van Napoli, dat op zijn beurt dan weer Arek Milik kan halen van Ajax. Janssen ziet de dit jaar extreem gestegen tv-gelden in Engeland als grote katalysator. De Premier League heeft de tv-rechten voor de wedstrijden van 2016-2019 voor bijna 10 miljard euro (inclusief buitenlandse rechten) verkocht. „Daar waar ze onderin de Premier League per club meer krijgen dan wij in Nederland allemaal bij el kaar. Dan krijg je dit. Het wordt daarom de gekste zomer ooit. En als je eenmaal honderd miljoen euro betaalt voor een spelers, is dertig al snel niet zoveel meer. Ter wijl het dat natuurlijk wel is! Der tig miljoen euro voor een speler die eigenlijk acht waard is. Ja, dan kun je spreken van een gekte. Maar is het erg? Ik denk het niet." Overtroffen Technisch directeur Max Huiberts van AZ dacht een paar weken gele- 30 miljoen te veel? Het is wat de gek ervoor geeft. Dat is de speler waard den de grootste eredivisietransfer van het jaar te hebben gesloten door Vincent Janssen voor meer dan 20 miljoen euro aan het steen rijke Tottenham Hotspur te verko pen. Hij wordt deze week onver wacht overtroffen door collega Marc Overmars die zijn spits voor ongeveer dertig miljoen verkoopt aan Napoli. „Uiteindelijk profite ren de Nederlandse clubs er dus ook van", zegt Huiberts. In tegenstelling tot veel kenners schatte hij in dat Janssen veel meer geld waard was dan een mil joen of achttien. „Ik vind: we kun nen de financiële slag nooit meer winnen van die landen. Maar we moeten er dan wel voor zorgen dat onze spelers voor de juiste be dragen naar het buitenland ver trekken. We helpen elkaar boven dien. Misschien heeft Overmars de voorzitter van Napoli wel gewe zen op de Janssen-transfer. Zo van: de nummer vier van Neder land heeft hun topscorer voor meer dan 20 miljoen euro ver kocht. Wij zijn de nummer twee van Nederland, dus dan moet je nóg meer betalen voor onze tops- Het lukte de ploeg van trainer Jo hn van den Brom alleen om te sco ren via een spelhervatting terwijl het genoeg kansen kreeg op een ruimere uitslag. Ook de aange kochte spitsen Wout Weghorst en Fred Friday wisten het niet te vin den. Van den Brom durfde het toch niet aan om verdediger en zomer- aanwinst Rens van Eijden in de basis te laten starten met het mas ker dat hij draagt vanwege zijn ge broken neus. Luckassen Plaatsvervanger Derrick Luckas sen bleek in de eerste helft een on rustige factor achterin. Daardoor moest AZ telkens oppassen voor een gevaarlijke tegenstoot van de Griekse tegenstander, die duide lijk niet naar Alkmaar was geko men om het spel te gaan maken. Toch was het juist Luckassen die AZ in de eerste helft op voor sprong bracht met een rake kop bal uit een corner. In de spits maakte Weghorst zijn debuut voor zijn nieuwe club. Hij werkte hard, maar was vaak ongelukkig in zijn acties. Het moet gezegd dat de aanvoer van de rechterkant van Alireza Jahan bakhsh karig was. Een klein half uur voor tijd werd Weghorst ver vangen door Friday. De kleine marge van slechts één doelpunt geeft geen garantie voor een makkelijke avond in Grieken land volgende week, als AZ daar het duel afwerkt in Athene. vrijdag 29 juli 2016 VOLLEYBAL MOUNTAINBIKE Timo Letschert staat op het punt FC Utrecht te verruilen voor Sassuolo uit Italië, dat naar verluidt zes miljoen euro betaalt. Ricky van Wolfswinkel keert terug bij Vit esse en wordt overgenomen van het Engelse Norwich City. De spits tekent voor drie jaar. Robin Haase heeft gisteren de kwartfina les bereikt van het challengertoernooi in Sche- veningen door in de tweede ronde af te reke nen met Stefanos Tsitsipas: 6-41-6 6-1. Moreno Hofland heeft opnieuw net naast de overwinning gegrepen in de Ronde van De nemarken. Na 180 kilometer werd de Lot- toNL-Jumbo-renner geklopt in de sprint. VOETBAL Europa League. Derde voorronde, eerste duel. Heracles Almelo - FC Arouca (Por) 1-1 (0-0). 53. Gladon 1-0, 90. Gegé 1-1. Scheidsrechter: Kalo- geropouios (Gri). Toeschouwers: 11.617. Gele kaart: Basto, Valente, Coelho (FC Arouca). Heracles Almelo: Castro, Breukers, Te Wierik (74. Pröpper), Zomer, Gosens, Bruns, Pelupessy, Bel Hassani, kuwas, Gladon, Navratil (82. Darri). FC Arouca: Bracali, Gegé, Rocha, Basto, Nelsin- ho, Goiano (55. André Santos, Coelho, Moreira (50. Valente), Mateus, Gonzalez, Zéquinha (88. Crivellaro). AZ - PAS Giannina (Gri) 1-0 (1-0). 36. Luckassen 1-0. Scheidsrechter: Gestranius (Fin). Toeschou wers: 9.156. Gele kaarten: Vlaar (AZ), Acosta, Tzimopoulos, Karanikas (PAS Giannina). AZ: Rochet, Johansson, Luckassen, Vlaar, Haps, Van Overeem, Wuytens, Henriksen, Jahanbakhsh (63. Garcia), Weghorst (63. Friday), Dos Santos. PAS Giannina: Paschalakis, Karanikas, Tzimopou los, Berios, Michail, Lopez, kozoronis (61. kout- ris), Acosta, Giakos (74. Donis), Ferfelis (50. Ma- boulou). II Zes niet bij naam genoemde wiel renners uit Rus land mogen van de UCI niet deel nemen aan de Olympische Spe len. Elf wielren ners (baan, weg, mountainbike of fietscross) heb ben wel groen licht gekregen. l Atlético Nacio- nal, met Ajacied Davinson San chez (foto) in de basis heeft ten koste van Inde- pendiente del Valle de Copa Li- bertadores vero verd. Voor de Co- lombianen de tweede keer in de clubhistorie De Nederlandse schaatsbond mag in maart 2017 de Dutch Icederby Grand Prix organiseren in de Gelredo- me, waar lange baanschaatsen en shorttrackers strijden op een ijsbaan van 220 meter. tr Geldsmijterij leidt Nik Kok Rotterdam w —Toon Gerbrands De aanstaande transfer van Pogba (m) brengt de trans fercarrousel op gang, met Higuain (r) en Milik (I) als volgende klappers. FOTO'S ANP PRO SHOTS EN EPA Een weinig verheffend AZ heeft het eerste Europa Leagueduel tegen PAS Giannina uit Grieken land maar nipt gewonnen (1-0). Nik Kok Alkmaar PAS GIANNINA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26