IOW CULTUUR 21 Ik vind het nu best leuk mezelf te pijnigen met de vreselijke dingen die er over mij npsrhreven worden draait om de gelijknamige operazan geres (gespeeld door Streep), die leef de in de eerste helft van de vorige eeuw. Ze kon eigenlijk niet zingen, maar deed dat toch. Haar man, St. Clair Bayfield (de rol van Grant), kocht vrienden om zodat ze naar haar optredens kwamen kijken en betaalde journalisten voor positieve recensies. „Ik heb nog nooit zo snel een rol aangenomen", zegt Grant. „Maar ik ben ook nog nooit zo zenuwachtig geweest voor een film, vooral omdat ik Meryl Streep zo intimiderend vind." Het verhaal in de film neemt een dramatische wending wanneer een reporter van The New York Times de diva met de grond gelijkmaakt. Een cenbaar beeld voor Grant. Ik heb mijn vrienden ja renlang gesmeekt me geen kranten te laten zien. Mijn leven was plots een stuk aangena mer. Nu vind ik het vreemd genoeg best leuk mezelf te pijnigen met de vreselijke din gen die er over mij ge schreven worden." Zijn het niet zijn slippertjes, de veelbe sproken zwangerschap pen van zijn Vriendin nen' of zijn melige ko medies, dan is het wel zijn gevreesde imago dat voer is voor de pers. Grant beseft dat hij er zelf aanleiding toe heeft gegeven met meerdere mis- l stappen. „Ik heb van PASPOORT veel dingen spijt. Ik zou niet eens we ten waar ik moet beginnen." De geboorte van zijn eerste kind zorgde voor een keerpunt in zijn le ven. Lachend: „Ik was sowieso al een aardige vent, maar mijn kinderen hebben me alleen maar aangenamer gemaakt." De acteur heeft met de Chinese Tinglan Hong twee kinde ren: dochtertje Tabitha Xaio Xi en zoontje Felix. Drie weken na de ge boorte van Felix beviel zijn andere vriendin, de Zweedse tv-producente Anna Eberstein, van John Mungo. Eind vorig jaar werd het gezinnetje compleet gemaakt met een dochter tje, van wie de naam niet bekend werd gemaakt. „Mensen vragen me soms wat ik wil voor mijn kinderen", vervolgt Grant. „Eigenlijk heel weinig, behal ve dat ze eten en een dak boven hun hoofd hebben. En gevoel voor hu mor. Zéér belangrijk. Britten heb ben, in tegenstelling tot de Fransen, totaal geen smaak en zijn verre van elegant. Ons eten is om van te kot sen en we kleden ons abominabel slecht, maar we vinden onze grap pen gelukkig wél erg belangrijk." Over grappen gesproken: „Ik maak als vader natuurlijk af en toe fouten, zoals wanneer ik met mijn onder goed op mijn hoofd in huis rondloop en de kinderen dat dan de dag erna op school nadoen. Dat had ik dan achteraf gezien misschien beter niet kunnen doen." Zijn relaties met Elizabeth Hurley, Jemima Khan en Tinglang Hong lie- pen weliswaar op de klippen, toch is hij altijd in de liefde blijven geloven. De relatie met zijn Zweedse vrien din, die hij twee jaar lang angstvallig geheim probeerde te houden, lijkt de goede kant op te gaan. „We zijn mo menteel een vakantiehuis in Torekov aan het bouwen. We willen er enkel in de zomer naartoe gaan, want zoals ik het begrepen heb, is Zweden slechts één maand per jaar bewoon baar." Of hij ook al een beetje Zweeds spreekt? „Ik weet hoe je akta bajs moet zeggen. Dat zeg ik vaak tegen de kinderen wanneer we in Londen over straat lopen. Wat het betekent? 'Pas op voor de hondendrollen'." De kinderheld krijgt vanaf eind augustus een eigen familieshow op zaterdagavond, primetime, op de best bekeken zender van Nederland, NPO 1, zo maakte BNN-VARA gisteren bekend. Getiteld: De Super Freek Show. De nieuwe dierenquiz is de zo veelste in een lange lijst 'Freek- shows', waarvan sommige el kaar in de gids nog net niet over lappen. Na Freek tegen de Stropers hoefden we het deze zomer maar heel even zonder hem te stellen: in juli was hij alweer da gelijks te bewonderen in Freeks Wilde Wereld, de serie waarvoor hij de hele wereld over reist. Het is dat De Wereld Draait Door een zomerstop heeft, an ders hadden we er nog een paar bezoekjes aan Matthijs van Nieuwkerk plus persiflages in Lucky TV bij kunnen optellen. Meteen nadat hij daar in 2009 voor het eerst kwam vertellen over zijn liefde voor slangen, werd Vonk ingelijfd bij de vaste DWDD-posse. Een college in DWDD University kon niet uit blijven; in 2014 kletste hij een uur vol over zijn expertise: gif. Omdat het beperkte aantal kaarten bij veel kinderen voor te leurstelling had gezorgd, herhaal de hij het college datzelfde jaar ®U' met een show in de Heineken Music Hall. In 2015 volgde een tweede editie en ook dit jaar keert hij daar terug. Een kartonnen Freek stond de afgelopen maanden in elk filiaal van 's lands grootste supermarkt keten, vergezeld door een horde kinderen op jacht naar dinoplaat- jes. De Freek Vonk-trein dendert door. Deze week houdt die halt bij Veronica Magazine, waar hij voor één keer hoofdredacteur speelde. vrijdag 29 juli 2016 FOTO JUSTIN TALLIS/AFP 44 Naam: Hugh John Mungo Grant Geboren: 9 sep tember 1960 Privé: relatie met Anna Eber- stein, vader van vier kinderen (twee met Tinglan Hong, twee met Eber- stein) Meest bekend van: Four Wed dings and a Fune ral (1994), Notting Hill (1999), Bridget Jones' Dia ry (2001), About a Boy (2002), Bridget Jones: The Edge of Reason (2004) 'Florence Fos ter Jenkins' 'Four Weddings and a Funeral' 'Notting Hill' Florence Foster Jenkins is vanaf eind augustus te zien in de bioscoop. Er was al geen ontkomen aan de bekendste bioloog van Ne derland. Binnenkort moet je écht onder een steen gaan lig gen om Freek Vonk-loos de week door te komen. Grieteke Meerman Een kartonnen versie van Freek is te zien in de supermarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21