22 °C Traan Speelfilm over Checkpoint Kamerfractie vindt dat regering leiderschap moet tonen in kwestie Turkije Het kabinet is te onzichtbaar bij de aanpak van de onrust onder Turkse Nederlanders, vindt de PvdA. Walcheren Volg je kind met horloge De miljoenen van Mino Raiola Met een slim horloge houden ouders hun kind in de gaten op het strand ZEELAND 2 TERNEUZEN De waarheid vertellen over coffeeshop Checkpoint in Terneuzen. Dat staat de Terneuzense filmregisseur Marnix Ruben voor ogen met een speelfilm over de - tot de gedwongen sluiting in 2008 - grootste cof feeshop van Europa. Ruben (29) is erin geslaagd een grote Belgische produ cent te vinden voor zijn nieu we project, Savage Film. Hij heeft ook steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds. „Ik wil achterhalen wat er werkelijk is gebeurd. Het ver haal van Checkpoint is het verhaal van het falende Ne derlandse gedoogbeleid." Niet eerder dan in 2018 ver wacht Ruben te kunnen draaien in Terneuzen. Hij heeft contact met oprichter Meddie Willemsen en Ter neuzense gemeentebestuur ders. „Ze willen allemaal graag meewerken." De film moet spannend en entertai nend worden, aldus Ruben. Deborah Jongejan Den Haag De partij vreest dat de spanningen verder oplopen als grote groepen terugkomen van vakantie in Tur kije. Dat blijkt uit een brief van PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch aan de ministers Asscher (Integra tie) en Van der Steur (Veiligheid), die in handen is van deze krant. De integratiewoordvoerder van de PvdA voelt te weinig urgentie bij het kabinet om de onrust in Ne derland aan te pakken. „Nu moet je zichtbaar zijn en leiderschap to nen. Dit gaat over onze binnen landse veiligheid en saamhorig heid. Maar ik heb bijvoorbeeld pre mier Rutte nog niet gehoord." In zijn brief vraagt Marcouch het kabinet om 'een versnelde en geïntensiveerde inzet'. Hij heeft van Gülenaanhangers gehoord dat ze bang zijn dat hun kinderen op school last zullen krijgen van 'geïndoctrineerde Turks-Neder landse vakantievierders, heetgeba kerd door een maand lang dage lijks heftige beschuldigingen via de staatstelevisie'. President Erdo- gan heeft de Gülenbeweging aan gewezen als schuldige van de mis lukte staatsgreep. Gisteren herhaalde Van der Steur dat Turks-Nederlandse orga nisaties worden opgeroepen 'het hoofd koel te houden, de handen thuis te houden en alles te doen binnen de kaders van de Neder landse rechtsstaat'. Maar dat gaat Marchouch niet ver genoeg. Hij wil dat het kabinet docen ten en schoolleiders gaat voorbe reiden op conflicten, zodat ze er op een goede manier mee om gaan. Daarnaast spoort hij de rege ring aan om verschillende Turkse groepen in ons land bijeen te roe pen om de dreiging af te keuren. Ook bij andere partijen klinkt kritiek. D66-leider Alexander Pechtold stelde gisteren dat 'Rutte zich helemaal niet laat zien of ho ren'. De WD zei eerder dat As scher sneller onderzoek had moe ten instellen naar de banden van Turks-Nederlandse organisaties met Ankara. Direct na de mislukte staats greep is de onrust uit Turkije geïmporteerd naar de Nederland. Zo is er brand gesticht in Deven ter en Apeldoorn bij aan Gülen ge lieerde stichtingen. Ook worden Gülenisten bedreigd en geïntimi deerd. Turkse Nederlanders uit het Erdogankamp vergelijken de bestuurders en imams van de mos keeorganisatie Diyanet de Gülenbeweging met IS. Nieuwsmedia Zoon van pizzabakker verbaast voetbalwereld met toptransfer »P3 Voor deze bruinvis kwam redding giste ren te laat in Dom burg. Ze stierf met een laatste traan. PvdA: kabinet laat je zien vrijdag 29 juli 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Wisselvallig, enkele buien Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 177 7 11688 5 5 5 5 30 FOTO ALBERT DIJKSTRA »P2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1