effeweg.nl s,o! ir w 13 President geeft laatste grote speech: het afscheid nemen is begonnen www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! De Democraten nemen op hun conventie alvast afscheid van Barack Obama. Hij gaf er waarschijnlijk zijn laatste grote speech: een aanklacht tegen Donald Trump en een reclamespot voor Hillary Clinton. Geen kandidaat is ooit zo geschikt geweest voor de baan van president als Hillary Clinton, zegt Obama. „Ook ik en Bill niet." In zijn optreden op het partij congres van de Democraten roemt hij Clintons ervaring, maar haalt hij ook stevig uit naar Trump. „Dit land is al geweldig", zo verzet hij zich tegen diens adagium Make America Great Again. Obama's speech druipt van optimisme, in scherp con trast met de donkere vooruitzichten die Trump vorige week schetste. De president zet hem neer als een gevaarlijke, autoritaire kandidaat. „Onze macht komt niet van een zelf verklaarde messias die belooft dat al leen hij de orde kan herstellen." Voor Obama's partijgenoten is zijn komst naar het partijcongres ook een moment om de eerste zwarte presi dent van de VS gedag te zeggen. Zijn fans halen alvast herinneringen op. Sehejneet Kaur (22) „Er bestaat een foto waarop een me dewerker van het Witte Huis op een weegschaal staat, en Obama er stie kem zijn voet op zet. Je ziet dat hij niet alleen een politicus is, maar ook een een grappenmaker, echt een man van het volk." „Hij zat in The Tonight Show en had het met presentator Jay Leno over bowlen. Hij zei dat hij heel slecht was en bij de Special Olympics thuis hoorde. Niet zo netjes tegenover sporters met een handicap." Dana Wachs (58) „Het moment dat hij Osama bin La den uitgeschakeld had. We vergeten dat hij zo veel meer gedaan heeft om ons te beschermen dan anderen. Ook door niet overdreven te reage ren, maar de slimste te zijn. Hij heeft Reis- Wenen en het Wienerwald NU VANAF Rome, Florence en Venetië zich niet uit de tent laten lokken door IS." „Hij had meer een straatvechter moe ten zijn, steviger moeten pleiten voor zijn beleid." Samantha Herring (46) „Toen ik mijn dochter meenam naar zijn inauguratie, dat was zo emotio neel. Ik vond het mooi dat ze kon zien dat de wereld niet uit een stelle tje racisten bestaat. Nu is ze 18, wil ze advocaat worden en heeft ze voor het eerst gestemd." Wanneer was u teleurgesteld? „Hij had meer moeten doen aan vuurwapengeweld. Hij had een de creet kunnen uitvaardigen of zo. Er sterven 30.000 mensen per jaar door vuurwapens!" Scot Spencer (55) Maryland „Dat hij zich in de Oval Office vooro ver buigt naar een zwart jongetje dat wil weten of hij hetzelfde haar heeft als de president. Hij mag voelen. Dat vind ik belangrijk: de menselijke maat. Dat de president een band houdt met de mensen die hij dient." Wanneer was u teleurgesteld? „In het begin van zijn president schap had hij een adviseur groene economie aangesteld, maar die moest al na een paar maanden het veld ruimen vanwege een relletje. Daar had hij toch wel iets langer aan vast kunnen houden?" Kiri Willig (41) Florida „Het was nog in zijn campagne. De tienerdochter van Sarah Pa- lin bleek zwanger, een schan daal. Maar Obama zei: „Mijn moeder was een tiener toen ze mij kreeg. Zo'n man van eer, zo integer. Hij trok de aan dacht naar zich toe, weg van dat meisje." „Toen hij al zijn steun voor Hillary Clinton uitsprak voordat de voorver kiezingen tegen Bernie Sanders over waren. Ik heb op Bernie gestemd en voelde me in de steek gelaten. Maar het is zoals met je kinderen: je bent wel eens teleurgesteld in ze, en toch hou je van ze." Elizabeth Crudup (42) „Oh, die heb ik zóveel! Maar mijn fa voriet is zijn speech op de Democrati sche Conventie van 2004. Zó inspire rend. 'Droom', zei hij, 'ga ervoor, zo groot als je wilt.' Want daar stond hij, niet lang na 9/11, een man die Ba rack Hussein Obama heette op een van de grootste podia van de nationa le politiek, ik zag dat het kinderen aan het denken zette. Ik ga hem zo missen!" „Toen hij TPP verdedigde, het han delsverdrag met de landen rond de Stille Oceaan. Dat is zo'n slecht idee. Het gaat banen kosten, de inkomens van gezinnen aantasten. Hij moet een slechte dag hebben gehad. Mis schien was hij moe ofzo." Kyle Green (29) „Toen hij Amazing Grace zong op de begrafenis van Clemen- ta Pickney, de dominee van een Afro-Amerikaanse kerk waar 9 mensen werden doodgeschoten door een racist. Wow, dat was zo onver wacht en mooi. Amazing Grace is ge schreven door een voormalig slaven houder die zijn fout inzag en do minee werd. De schutter had juist een rassenoorlog willen star ten." „Republikeinen vegen de vloer met hem aan, ze doen alsof zijn zorgwet de wederkomst van Satan is. Daar had hij zich wel wat meer tegen mogen ver zetten." vrijdag 29 juli 2016 Obama: 'Hillary is de beste' Karlijn van Houwelingen Philadelphia Washington D.C. Wat is uw favoriete Obama-moment? Wanneer was u teleurgesteld? Wisconsin Wat is uw favoriete Obama-moment? beoordeling 8 DAAGSE BUSREIS 23 sep (vertrekgarantie)va. €479 8 okt (vertrekgarantie)va. 469 4 novva. 399 INCLUSIEF Verblijf o.b.v. halfpension Gebruik zwembad en sauna Stadsrondrit Wenen o.l.v. een gids Vervoer per comfort class touringcar Maak kennis met Wenen. De keizerlijke paleizen, prachtige parken, de Stephansdom en de exclusieve winkelstraten zullen uw hart zeker sneller doen slaan. Ontdek ook het Wienerwald, gekenmerkt door lieflijke dorpjes, wijnbouw- terrassen en de uitlopers van de Alpen en de Karpaten. Re/S' beoordeling Bezoek het romantische Venetië, de stad met zijn talrijke eilandjes, kanalen, bruggen, boten en gondels spreekt tot ieders verbeelding. Ontdek Rome met vele monumenten zoals het Forum Romanum. Maak ook kennis met het cultuur- rijke Florence, de stad is één groot openluchtmuseum! 8 DAAGSE BUSREIS 16 sep (vertrekgarantie)va. 469,- 22 okt, 4 novva. 399. 11 novva. 379,- INCLUSIEF Verblijf o.b.v. halfpension Stadsrondrit Rome o.l.v. een gids Stadswandeling Florence o.l.v. een gids Vervoer per comfort class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Wanneer was u teleurgesteld? Florida Wat is uw favoriete Obama-moment? Wat is uw favoriete Obama-moment? Wat is uw favoriete Obama-moment? FOTO SAUL LOEB/AFP Wanneer was u teleurgesteld? North Carolina Wat is uw favoriete Obama-moment? Wanneer was u teleurgesteld? Louisiana Wat is uw favoriete Obama-moment? Wanneer was u teleurgesteld?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13