9 'Brazilië heeft het zwaar laten afweten' £^:)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van Dat er vooral met het zeilwater veel mis is, vormt al jaren een heet hangijzer. In de Baai van Gua- nabara wordt het rioolwater uit Rio de Janeiro en zeventien omlig gende gemeenten vrijwel ongezui verd geloosd. Rio de Janeiro be loofde in het bidbook waarmee het in 2009 de Spelen binnenhaal de, de Baai van Guanabara bij aan vang van de Spelen voor 80 pro cent schoon te hebben. Dat wordt bij lange na niet gehaald, zo gaf de gouverneur van de staat Rio Fer nando Pezao - verantwoordelijk voor het water - vorig jaar al toe. Het zou voor niet meer dan de helft zijn, aldus Pezao toen en ook dat lijkt nu absoluut niet gehaald te zijn. „De toestand in Rio is ho- Tientallen doden bij bomaanslagen peloos", zegt Stelberto Soares, een ingenieur die zich al ruim drie de cennia met het afvalprobleem in Rio bezighoudt. „Toen de organisa toren jaren geleden beloofden dat Alles wat nu nog geprobeerd wordt, zijn lapmiddelen ze de afValberg gingen tackelen, heb ik eens goed gelachen. Alles wat nu nog geprobeerd wordt om de problemen te verhelpen, zijn lapmiddelen." De olympische zei- Hennep in Biesbosch Laura wil naar huis Iers bekommeren zich vooral om een eerlijk wedstrijdverloop. „Vies water is voor de gezond heid van de sporters uiteraard zorgelijk, maar je gaat er niet langzamer door varen. Ziekma kend of niet, het water is voor ie dereen gelijk", zegt de Braziliaan se zeillegende (twee keer goud, zilver en twee keer brons) en huidige chef van de Braziliaanse zeilploeg Torben Grael. „Maar met plastic en afval ligt dat an ders. Dat kan wel tegen de ene boot aankomen en een belemme ring zijn en niet tegen de ande re. Dan kan het dus de uitslag van de wedstrijden gaan beïn vloeden. Daar maken wij ons als zeilers het meeste zorgen om." Koranvers: geen Sam Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (^Kl Nu slechts 9,95 Vanaf slechts 79,95 Nu slechts 39,95 Nu slechts €14,95 Nu slechts €12,95 donderdag 28 juli 2016 Regerend olympisch kampioen windsurfen Dorian van Rijsselberg- he heeft zich afgelopen jaar een paar keer zeer nadrukkelijk uitge sproken over de slechte waterkwali teit in Rio. In een blog op zijn web site noemde hij het 'walgelijk vies en gevaarlijk'. Zijn state ment werd over de hele we reld opgepikt. „De koelkas ten en grote stukken plastic zijn er wel uit. Maar het blijft vies. Van zwemmen in dat water word je echt niet blij. Een Duitse collega (zeiler Erik Heil, red.) had een wondje. Ze hebben een heel stuk uit zijn been moeten halen. En een Koreaan was zo ziek geworden dat hij in het ziekenhuis aan het in fuus moest." Van Rijsselberghe gaf aan dat een hoop mensen liever hadden dat hij zijn mond hield. „Die kijken liever de andere kant op. Bra zilië heeft het gewoon zwaar laten afweten." „Ik maak mij geen zorgen over de waterkwaliteit in Rio", zegt openwa- terzwemmer Ferry Weertman. Het zal daar niet zo schoon zijn als in Ne derland, maar ik ben daar al twee keer geweest en beide keren zon der problemen. Omdat het de Olym pische Spelen zijn waar ik al meer dan vier jaar keihard voor aan het trainen ben, zal ik wel preventief an tibiotica nemen. Zodat wij alle risi co's tot het minimum beperken." BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BEIROET Door bomaanslagen in de Syri sche stad Qamishli in de buurt van de Turkse grens zijn giste ren zeker 67 mensen om het le ven gekomen. Meer dan 185 an deren raakten gewond, zei direc teur Omar al-Akub van het plaat selijke ziekenhuis. De verwach ting is dat er onder het puin nog meer slachtoffers liggen. Het is daarmee een van de zwaarste aanslagen in Syrië sinds maan den. Volgens het Syrische Ob servatorium voor de Mensen rechten ontplofte een autobom in de buurt van een rechterlijke instantie en een gebouw van de veiligheidsdiensten. —Stelberto Soares, ingenieur DORDRECHT In het Dordtse deel van de Biesbosch heeft de politie giste ren drie velden ont dekt vol met hennep planten. Drie mannen die er bezig waren met oogsten, zijn aan gehouden. De velden waren al gezien van uit een helikopter die op verzoek van Staatsbosbeheer het gebied afzocht. Vol gens Staatsbosbe heer is de ecologi sche schade in na tuurgebieden groot. DEN HAAG Het consulaat in Arbil heeft contact gehad met de 21-jarige Laura Hansen uit Zoetermeer. Zij wil graag met haar twee kinderen terug naar Nederland en wacht op de benodigde reis documenten. HILVERSUM RTL Nederland schrapt een afleve ring van de kinderse rie Brandweerman Sam. In de aflevering glijdt een van de per sonages uit over een stapel papieren. Op een blad staat naar nu blijkt een Koran vers afgebeeld. RTL bevestigde dat de aflevering net als bij de BBC niet wordt uitgezonden. De se rie wordt in Neder land uitgezonden op RTL 8. I) NIET TEVREOEN? GELO TERUG! korting korting korting Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Beschikbaar in zwart en crème en in 2 maten Nooit meer last van de wind in de tuin Ideaal op een terras of balkon voor meer privacy Voorzien van automatische roll-back functie Uiteraard ook geschikt als zonnescherm Adviesprijs Korting U bespaart: 299,95 73% 220,- Last van muggen of andere insecten in huis? Magnetische Anti-insecten horren voor alle deuren 1 bestelling 2 horren voor 2 deuren! Zeer eenvoudig te monteren Geen irritante muggen meer in huis Adviesprijs 49,95 Korting 80% U bespaart: 40,- Pure Biologische Arganolie; cosmetisch wondermiddel! Sneller, mooier en gezonder bruin worden Helpt bij acne, eczeem, striemen, rimpels en cellulitis Laat je haar weer stralen Ook wel het vloeibare goud genoemd! Adviesprijs 29,95 Korting 50% U bespaart: €15,- Elektronische Eeltverwijderaar voor mooie voeten Verwijdert harde huid zonder pijn van je voeten Voor gladde, mooie en zachte voeten Zowel op natte als droge huid te gebruiken Incl. 2 opzetstukken; 1 voor vijlen en 1 voor polijsten Adviesprijs 29,95 Korting 57% U bespaart: 17,- Adviesprijs €139,95 Korting 71% U bespaart: €100,- argan argan oil Set van 2 Winterharde Olijfbomen Geef je tuin, terras of balkon een mediterrane tint Perfect voor Nederland; winterhard tot -15 graden Celcius Produceert heerlijke eetbare olijven Hoogte bij aflevering: maar liefst 100 cm!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9