Laat die vaste schooltijd los Plan voor school in Kats is er en blijft er Volle bak in Vlissingen: Alleen je voetafdruk laat je achter op het strand 2 ZEELAND Glashard RESCUE JONGENSDROOM Commentaar Staatssecretaris Sander Dekker maakt geen haast met flexibe le schooltijden en flexibele vakanties in het basisonderwijs. Dekker geeft slechts enkele tientallen scholen de vrijheid om te experimenteren. Hij roept de andere scholen op 'binnen de wet' de grenzen op te zoeken. Pas in 2018 zal er misschien nieuw beleid komen. Gezien het aantal proefballonnen dat Dekker al in het onderwijs heeft losgelaten, is dit verfrissend conservatief. Voor het overige is de voorzichtigheid van de staatssecretaris minder goed te uit te leggen. Dekker heeft een punt dat er heel weinig bekend is over het ef fect van flexibele schooltijden. Hij stelt terecht dat de kwaliteit van het onderwijs voorop moet staan. De ervaring met een basis school die alleen rond de jaarwisseling helemaal gesloten is en die in de zomer gewoon openblijft, is echter zeker niet slecht. De sterk wisselende aanwezigheid van leerlingen dwingt de school om ze allemaal in hun eigen tempo te laten werken. Dat klinkt goed. Zo krijgen deze kinderen maatwerk. Het blijkt bijvoorbeeld makkelijker te zijn zorgleerlingen wat extra aandacht te geven. Individueel onderwijs is mooi, maar het gaat bij de flexibilise ring natuurlijk ook om de schoolvakanties. Die zijn nu nogal dwin gend. In alle geledingen van de maatschappij is het elk jaar weer een puzzel om de vakantieroosters te maken. Het zou fijn zijn als ouders zich minder naar de scholen hoeven te schikken. Denk aan een kleine zelfstandige die juist in de zomer een mooie opdracht krijgt, denk aan mensen die het van seizoensarbeid in de recreatie of de horeca moeten hebben, denk aan zeelui. De combinatie van maatwerk voor leerlingen met maatwerk voor ouders maakt flexibele schooltijden heel aantrekkelijk. Maatwerk voor ouders en voor leerlingen is heel aantrekkelijk De bezwarencommissie verklaart in haar uitspraak alle ingediende bezwaren ongegrond of niet-ont- vankelijk. Harm Stuyt van de Kat- se Schoolvereniging (KSV) - een van de bezwaarmakende partijen - was gisterochtend nog niet op de hoogte van de uitspraak, maar het vonnis komt overeen met zijn voorgevoel. „Het verloop van de hoorzitting liet eigenlijk al zien welke kant het op zou gaan." De voorzitter van de KSV is be nieuwd naar de beargumentering van de commissie. „In mijn ogen heeft de gemeente niet goed we ten te onderbouwen waarom zij vindt dat de verbouw van de Prin ses Margrietschool tot kantoor met woonruimte weinig impact heeft op de omgeving." Afhankelijk van de inhoud van de uitspraak beslissen Stuyt en de andere KSV-leden of de vereni ging in beroep gaat. Ondertussen wordt samen met drie leerkrach ten gewerkt aan een schoolplan. De bedoeling is nog steeds om in augustus volgend jaar de deuren van een nieuwe basisschool te op- nenen. „Deze uitspraak verandert daar niets aan", zegt Stuyt. „Het is jammer, want we vonden de oude school de ideale locatie. Maar de gemeente heeft de plicht om huis vesting te regelen als er een nieu we school komt. In dat geval klop pen wij dus aan in Wissenkerke." Almanak Hij is van hier, zij komt uit een mediterraan land met een lasti ge taal. Thuis is de voertaal dus Engels. Aangezien ze dat niet tot achter de komma beheerst, leidt dat soms tot hilarische dia logen. Hij zit buiten de krant te lezen. „Please darling, can you bring me my glasses?" Vrouwlief brengt een glas! „Honey, I mean glasses!" 'Oh twee', denkt ze. En komt met nog een glas aanzetten. Hij plant de glazen op zijn ogen en grapt glashard: „Let's look for my spectacles..." Zij: „Oh, I see you don't need a drink. Even not two..." Baggerwerk bij sloten en vijvers 12 kandidaten cultuurprijs Beter parkeren in de Hoofdweg Fietsroute Langs traject van RTM-trams Het hulpverleningsevenement Rescue in Vlissingen liet gisteren weer vele jongensharten sneller kloppen. Ook dat van de 8-jarige Pim, die alles mocht uitproberen. „Zelf speel ik ook altijd brandweer." VLISSINGEN Rescue Vlissingen 2016 heeft gisteren naar schatting 80.000 bezoekers getrokken, over de middag verdeeld, meldt Maar ten Janssens van de organisatie. Dat zijn er weer meer dan de vori ge editie. Mede door het weer, winderig met een beetje miezer, trokken ook veel vakantiegangers naar het tweej aarlijke hulpverleningspekta- kel. „Heel Vlissingen stond vol ge parkeerde auto's. We gaan als orga nisatie opnieuw naar het mobili teitsplan kijken. Er was in de ver re omtrek geen stukje berm onbe zet door auto's." CADZAND-BAD In een schaarbe weging begint maandag een grote schoonmaakactie langs de Neder landse stranden, in Cadzand-Bad in het verre zuiden en op Schier monnikoog in het uiterste noor den. De schoonmakers ontmoeten elkaar twee weken later, op 14 au gustus, in Zandvoort. Wie mee wil helpen, kan zich aanmelden voor elke afzonderlijke etappe. In Zeeland staan vier etap pes op het programma, te begin nen komende maandag in Cad- zand-Bad. Daar gebeurt iets spe ciaals bij startpunt strandpavil joen Moio Beach. Alle deelnemers vormen daar om rr.oo uur een lin kervoet op het strand voor een luchtfoto, op Schiermonnikoog wordt tegelijkertijd een rechter voet gevormd, om aan te geven: je laat niets achter op het strand, be halve je voetafdruk. De eerste etappe in Zeeland gaat tot paviljoen Puur bij Groede. De andere zijn: dinsdag van Panta Rhei in Vlissingen tot De Bran ding bij Zoutelande; woensdag van Noordduine bij Domburg tot Aloha Beach bij Vrouwenpolder; donderdag met Duinzigt bij Wes- tenschouwen als begin- en eind punt. De aanvang is steeds 10.00 uur. Stichting De Noordzee tekent voor de organisatie. en witte voert gen die je nor maal alleen ziet als er iets faliekant mis is gegaan. Maar Pim ten, bij al die spannende, in drukwekkende, glanzende rode, gele, oranje, blauwe Ineens mag je overal op, aan en inzit- donderdag 28 juli 2016 li Achter de schermen werken ver schillende partijen aan de reali sering van een basisschool in Kats. En dat blijven ze doen, ook nu de uitspraak van de hoorzit ting over het gewijzigde gebruik van het voormalige schoolge bouw negatief uitpakt. Ellen Jobse Kats Tip? redactie@pzc.nl GOES Het waterschap baggert de komende drie maanden een flink aantal sloten en vijvers in de gemeente Goes. In de meeste gevallen wordt de schone bagger op de in steek van de sloot neerge zet. Als dit niet past, gaat de modder naar een gras veld in de buurt. Daar wordt het slijk geëgaliseerd, door- gefreesd en ingezaaid met gras. Vervuilde bagger gaat naar het waterschapdepot in de gemeente Kapelle. BORSELE De genomineerden voor de Cultuurprijs Borsele 2016 zijn bekend. Twaalf perso nen en organisaties uit Bor sele maken een kans, onder wie Leuntje en Merien-teke- naar Jan Willem Hament (fo to), muziekvereniging Euter pe en schrijver Rinus Spruit. In november maakt de jury de winnaar bekend. Eerde re winnaars van de Cultuur prijs Borsele zijn kunste naar Han Koster en cabare tière Katinka Polderman. RILLAND Winkeliers in Rilland krijgen na lang wachten hun zin. Een plantsoen aan de Hoofdweg wordt binnen kort opgeofferd voor vijf extra parkeerplaatsen. De bakker, de slager en super markteigenaar Carlo de Ne ve dringen hier al enige tijd op aan, omdat klanten las tig een plekje kunnen vin den voor hun auto. De ge meente Reimerswaal heeft 4500 euro uitgetrokken voor de klus. Eric Moerland, uitbater van een hotel-restaurant op het veerplein in Anna Jacobapol- der en het toeristische pon tje naar Zijpe, heeft het plan opgevat om een fietsroute uit te zetten langs het tracé van de RTM-trams die vroe ger op Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland reden. Die ene dag Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66