I Bewoning van leegstaande boerderij stuit op problemen 6 Uitbater graaft meer op strand Brouwersdam Wie een kuil graaft voor een ander, heeft daar een hoop plezier van, ervaart paviljoenhouder Maarten Vermeer. Hij liet een graafmachine aanrukken en creëerde een meer dat een verre wandeling naar zee overbodig maakt. I deaal', beoordelen Corona en Nikki Zwartbol het binnen- I zeetje onderaan de duinen van de Brouwersdam. De op- pas-tweeling van de familie uit Bergambacht dreutelt wat rond de parasol aan de rand van het kunst matige meer. „Je hebt hier alles bij elkaar" wijst Corona ook op het speeltoestel. „Ze vermaken zich opperbest zo." Het water in de kuil pal voor de deur van strandpaviljoen Brouw voelt 'niet echt warm', oordeelt dochter Nikki. „Maar in ieder ge val minder koud dan de zee zelf." Het gezin viert vakantie in Brui- nisse en doet dat al heel wat jaren Je kunt je kinderen hier makkelijk in de gaten houden zo op Schouwen-Duiveland. Voor heen was het vuurtorenstrand bij Haamstede favoriet. „Maar voor de kinderen is dat een beetje ver lopen door de duinen. Aan de Brouwersdam wip je zo uit de au to het strand op. Perfect! Hele maal nu je bij laag water niet als nog dat eind moet lopen naar de zee. De kinderen kunnen hier de hele dag verkoeling zoeken en vei lig spelen. Wat ik zeg: ideaal!" Paviljoenhouder Maarten Ver meer kijkt de drukte voor zijn tent vanaf het dakterras tevreden aan. Paviljoen Brouw staat op het breedste stranddeel van de Brou wersdam. Bij eb is het enkele hon derden meters ploeteren door rul, heet zand en scherpe schelpen om bij de zee te komen. Voor ouders met kleine kinderen een crime. De kuil is daarom een uit komst, ervaart hij, en vond de afge lopen dagen grif aftrek. De put blijft door grondwater altijd ge vuld. Bij vloed loopt er vers water in. „Je kan je kinderen hier makke lijk in de gaten houden én er staat geen stroming. En als de kinderen het naar hun zin hebben..." Wie gecharmeerd is van het platte land en maar wat graag in een oude boerderij op Schouwen-Dui veland zou willen wonen, moet nog even geduld hebben. Niet eer der dan in de tweede helft van vol gend jaar bepalen burgemeester en wethouders de spelregels voor deze vorm van herbestemming. De landelijke Wet Plattelands woningen blijkt niet waterdicht. Jurisprudentie heeft aangetoond dat bewoning van een (voormali ge) boerderij door 'burgers' gevol gen kan hebben voor de agrari sche bedrijfsvoering. Voor de nieuwe bewoners moet een goed woon- en leefklimaat ge garandeerd blijven, zo is het wette lijk uitgangspunt. Maar ze zouden evengoed stank- en geluidsover last van de buren kunnen ervaren, wat tot problemen kan leiden. B&W van Schouwen-Duiveland willen alle belangen rond vrijko mende boerderijen eerst in breder verband goed op een rij zetten, voordat ze besluiten bewoning al dan niet toe te staan. „Op deze ma nier kan er een eerlijke afweging worden gemaakt die recht doet aan alle voorkomende en gewens te functies in het buitengebied", aldus het college. Het beleid voor plattelandswo ningen wordt meegenomen in de omgevingsvisie voor het buitenge bied, die in 2018 wordt vastge steld. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD GAMEMARATHON donderdag 28 juli 2016 Zee voor iedereen binnen handbereik Marcel Modde Scharendijke t- Maarten Vermeer, paviljoenhou der "a. Veilig spelen voor de allerkleinsten, in het directe zicht van de ouders. Het kunstmatige meertje voor paviljoen Brouw put uit het grondwater en wordt bij iedere vloed ververst, foto dirk-jan gjeltema Marcel Modde Zierikzee BURGH-HAAM- STEDE Afval opruimen op het strand Op donderdag 4 au gustus vindt de Bos kalis Beach Cleanup Tour van Stichting De Noord zee plaats tussen Burgh-Haamstede en Renesse. Het doel van de tour is om zoveel moge lijk afval van het strand op te ruimen. De tocht start om 10.00 uur bij Pavil joen Duinzigt in Wes- tenschouwen. Aan melden om mee te helpen met oprui men kan via de web site www.beach- cleanuptour.nl. ARNEMUIDEN Zeeuwse Lucht- vaartdagen Stichting Wings to Victory houdt op 5 en 6 augustus de Zeeuwse Lucht- vaartdagen. Hoogte punt is de komst van het jachtvlieg tuig Messerschmitt ME109. De Zeeuw se Luchtvaartdagen vinden plaats op Vliegveld Mid den-Zeeland in Ar- nemuiden en duren van 10.00 tot 18.00 uur. BRUINISSE Julian Brokx kreeg gisteren waar hij om vroeg: regen, het ultieme weer voor een 24uurs-gamemarathon. Klokslag twee uur woensdagmiddag gingen de 19-jarige Bruënaar en zijn vrienden Klaasjan van der Maas, Martijn de Ruijter en Arjan Prins online met hun spelcomputers. Pas vandaag om de zelfde tijd zullen ze weer stoppen. De jon gens hopen dan met hun inspanningen een leuk bedrag te hebben ingezameld voor Make-a-Wish, de organisatie die wensen vervult van kinderen met een levensbedreigende ziekte, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Joy ce Weber; Grote of Sint Nicolaaskerk, 13.00-17.00 uur: Ex positie diverse kun stenaars; Haven Den Osse, 13.30 uur: Rond vaart over de Greve- lingen; Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 11.00-16.00 uur: Demonstratie mosselen koken; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 12.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Centrum Haamstede, 8.00 uur: Kinderrommel markt; 12.00-20.00 uur: Markt Ringpro- motie; Dorpshuis de Schutse,10.30 uur: Yoga, 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Ex positie Oude Mees ters herleven bij Roemato; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart; 13.45 uur: Natuur- rondvaart; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; Dorps huis 't Zuudènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Ouderen 55 plus gym; OUWERKERK 18.45 -19.30 Drum band Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziek vereniging Nieuw Le ven; RENESSE Centrum, 11.00- 24.00 uur: Kermis; Strandpaviljoen de Branding, 12.30-16.30 uur: Sportbreak Renes se; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Fizi, 20.00 uur: Remember; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur: Openstelling kerk; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Koren molen de Hoop, 9.30-16.30 uur: Openstelling molen; ZONNEMAIRE Haven van Bommen- ede, 14.00-17.00 uur: Excursie en yo ga op de Veermans plaat;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59