Van pap-klok tot weeshuis 5 Dj's maken dansvloer van Grote Markt in Goes Te voet Wil je meer ruimte hebben, ga dan kijken op de Westblaak gaan voor de titel Beste Brassband van 2016. De winnaar gaat de andere dag voorop tijdens het Zomercarna val. En voor wie met kinderen op stap gaat een laatste tip: het kan geen kwaad een pakje herriestoppers mee te nemen. De muziek op de wagens kan heel hard staan. Menig toeschou wer aanschouwt de stoet met oor doppen in. BATTLE Strijd tussen brassbands Dancetour denburg. „Ik ben geboren in Driewegen/Spui en ik heb nog al- ff j tijd iets met is Spui, waar zo- veel De Poo- ters wonen dat een straat zelfs de bij naam de Pootersdijk heeft. Maar Aar denburg is mijn stad. Ik kwam hier toen ik al ge trouwd was en we twee kinderen hadden." Hij opent de deur en loopt naar de torentrap. „Hier- boven in de kleine toren -r hangt een bijzondere klok, de pap-klok. Vroeger had Aardenburg stads poorten. De men sen werkten op het land. Om- fei dat de poorten om negen uur - 's avonds dichtgingen, werd de klok om acht uur drie minuten lang ge luid. Zo wisten ze dat ze nog een uurtje hadden om te voet naar de stad terug te ke ren. Daar stond bij moeder de vrouw een bordje pap klaar. Nu wordt hij computerge stuurd geluid, elke avond om acht uur. Er gaat wel eens iets mis. Dan I word ik steevast gebeld door ouders die vragen I om de klok te laten lui- J den, omdat het voor de H kinderen het sein is om naar bed te gaan." 3. Weeshuis Terwijl we teruglopen Mi naar de Sint Baafs en ij de oude gevels bewonderen, opent fSfcaiifS Dick de deur van ~r Ills 'iet Weeshuis, een ■fry Vdc eeuws gebouw. „In de regentenkamer vergaderen we met het Bach- -ct-':. comité en de - com missie 'tot 'i L'| llfffq beheer HEljfl der voor- 1 malige Sint Janshuis', zoals je daar boven de f*. schouw kunt lezen. -- Deregenten - zorgden voor de ■T wezen, maar ze staken het geld vaak --TlJI in eigen zak. Toen het Sint Jans hospitaal werd opgeheven, zijn de bezittingen verdeeld tussen de kerken hier. Wij zorgen als commissie dat het geld besteed wordt aan minderbedeelden." 2. 's Lands Welvaren We wandelen naar de stads- I.Sint Baafskerk „Aardenburg is mijn eerste thuis geworden", vertelt Dick de Pooter (63), vicevoorzitter van het Bachcomité Aarden burg, penningmeester van de Protestante Kerk Nederland en van het Weeshuis in Aar poort met duidelijk zicht op de fontein met spuitende kik kers. „We worden kikkers ge noemd en ik ben trots op de speciale onderscheiding, de kikkerorde. Kijk, hier is 's Lands Welvaren, de stam kroeg van veel Aardenburgse kikkers. Voor mij staat hier nog iets speciaals. Elk jaar voert de Nederlandse Bach- vereniging de Matthaus Pas sion uit. Jos van Veldhoven di rigeerde dit jaar met zijn lin kerarm in een mitella en na af loop vroegen we hem een bar kruk van dit café te signeren. Hier staat zijn handtekening." donderdag 28 juli 2016 Dick de Pooter is helemaal ingebur gerd in Aarden burg. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE 44 Rodney Lont Rotterdam Unlimited, tot en met zaterdagavond in Rotterdam. Zie ook: Rotterdamunlimited.com Dreamteam Showtime is een van de drie brassbands die mor gen strijden om de titel Beste Brassband van Nederland. De muzi kanten brengen zoveel energie over dat zelfs ouderen uit hun rolstoel proberen te klimmen en Leidse studenten de po lonaise op hun muziek dansen. „We komen overal," vertelt dirigent Jermaine lllidge (27). „Maar waar we ook op treden, er wordt altijd gedanst. Mensen doen de limbo of de polo naise en klappen in hun handen. Met ons erbij is het altijd feest." Dat is ook precies de taak van een brassband: vreugde brengen. Om lid te worden van een brassband moet je muzikaal zijn, maar vaak is het ook een kwestie van zoveel mogelijk oe fenen om het juiste ritme en de techniek onder de knie te krijgen. Een goede conditie is ook belangrijk. Er wordt immers veel gedanst. Morgen staat Dream team Showtime in de fi nale van Battle of Drums, net als de Straatparade onderdeel van zomerevenement Rotterdam Unlimited. Elke band loopt vanaf 18.00 uur een andere route. Dreamteam ver trekt vanaf de Nieuwe Binnenweg. M Whitney van Omme ren mag dit jaar weer Queen zijn. Vorig jaar ging het feest niet door. FOTO JAN DE GROEN De Grote Markt in Goes vormt zondag opnieuw het decor van de Dancetour. Het jaarlijkse rondreizende dance-evenement doet de stad voor de twaalfde keer aan en brengt steevast veel muziekliefhebbers op de been. Tussen 13.00 en 22.00 uur neemt een keur aan dj's plaats achter de draaitafels. Het dansfeest begint met de - inmiddels traditionele - dj Clash, waarin lokaal draaitafel talent het tegen elkaar op neemt. Daarna draaien om beurten verschillende geroutineerde dj's. De Zeeuwse inbreng komt, net als vorig jaar, van het duo Pep Rash (Jesse van de Ketterij uit Middelburg en Ra- chid El Uarichi uit Goes). Ver der geven Quincy Wilson, Moksi, La Fuente, Dirtcaps Re lease The Bull en Sick Indivi duals acte de présence. De entree is zoals altijd gratis. In tegenstelling tot vorig jaar, toen Dancetour voor alle leef tijden toegankelijk was, moe ten bezoekers nu minimaal 16 jaar zijn. Bij de ingang wordt om een ID-kaart gevraagd. Het is voor mensen jonger dan 16 jaar ook niet toegestaan om onder begeleiding van een ouder iemand de Dancetour te bezoeken. Dancetour, zondag, Grote Markt Goes, aanvang 13.00 uur. dancetour.nl Met prominente Zeeuwen lopen we langs mooie en bijzondere plekjes in hun woonplaats. Vandaag zijn we op pad met Dick de Pooter van het Bachcomité Aarden burg. Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49