Dance, rock en klassiek '.'0: Muziekfestival 4 EVENEMENT VAN DE WEEK Zomercarnaval Beleef zaterdag de Caribische energie die de 2,5 kilometer lange stoet van het Rotterdamse Zomercarnaval opwekt. Zeker na de afgelasting van vorig jaar wordt veel sfeer verwacht. Niet vergeten: dans mee! Weitjerock mikt op het hele gezin Zomeravondconcert ZATERDAG zich daar mooi. Op deze plek worden de pakjes aangetrokken en wordt de laatste hand gelegd aan de make-up. Danspasjes worden geoefend en kinderen krijgen nog even een boterhammetje in de hand gedrukt. Ook een belevenis: de optocht be kijken vanaf de Witte de Withstraat. Deze van zichzelf al bijzonder sfeer volle straat heeft alles om het carna val nog fleuriger te maken. Hier kan het Zomercarnaval bij voorbaat al niet meer stuk, weet ook Rodney Lont, pr-man van de organisatie. „Maar smal is de straat wel", bena drukt hij. „Als je meer ruimte wilt hebben, ga dan op de Westblaak staan met zijn brede stoepen." Schaafijs Nog een tip: ga niet staan wachten op de aankomst op de Coolsingel, want dan moet je echt uren staan. Loop lekker rond, pak de metro naar het Eendrachtsplein om de stoet halver wege te zien en geniet van al het lek kere eten dat op allerlei plekken langs de route wordt verkocht. En niet te vergeten: eet schaafijs en geniet van het in Brazilië, Venezuela en Indonesië populaire ijsschaafsel dat wordt overgoten met siroop. Het is niet weg te denken van het Zomer carnaval, dat in 1984 voor het eerst werd gehouden. Een klein groepje studenten van Antilliaanse en Arubaanse afkomst wilde graag de traditie van het carna val in het Caribisch gebied vieren. Het was een succes en zou het begin zijn van een grootse parade die te genwoordig geen 1500 mensen op de been brengt, zoals de eerste keer, maar 750.000 bezoekers trekt. Wie niet kan wachten tot zaterdag, kan nu al meefeesten. Er zijn van avond en morgenavond al optredens in De Doelen, onder andere van Er- nest Ranglin Friends en Future Le gends. Opwarmer En een perfecte opwarmer voor het Zomercarnaval is Battle of Drums dat morgenavond vanaf 18.00 uur door de stad trekt. Drie brassbands vertrekken vanaf verschillende pun ten en komen samen op een podium op het Hofplein waar zij elkaar ont moeten en de strijd met elkaar aan- een zomerstorm kan zaterdag nog roet in het eten gooien. Althans, als we de weersvoor spellingen mogen geloven. Zon wordt verwacht op het meest kleurrijke evenement van Rotterdam: het Zo mercarnaval. Dat was vorig jaar an ders, toen hevig noodweer de organi satie noopte tot het afgelasten van de Caribbean streetparty waarbij een indrukwekkende stoet praalwagens vol dansende mensen voorbij trekt. De dansers en danseressen staan daarom met dubbele energie te pope len. Of, zoals de organisatie het uit drukt: 'alle opgekropte energie barst los in een explosie van kleur, muziek en vreugde'. Make-up Het Zomercarnaval goed beginnen? Ga dan kijken bij de start aan de Blaak tussen de Markthal en Beurs en beleef de spanning van de deelnemers mee. Iedereen maakt 3 REDENEN OM UIT TE GAAN 0|! Klassiek donderdag 28 juli 2016 PZ T ropisch feest in de zon Wat: Dans mee met een kleurrijke stoet swin gende mensen uit aller lei culturen Met wie: Zomercarnaval Straatparade Waar: De optocht start om 13.00 uur vanaf de Blaak. Wanneer: van 13.00 tot 19.00 uur Hoe: Alle vormen van vervoer Kosten: Gratis Info: rotterdamunlimi- ted.com Claudia Langendoen In IJzendijke wordt een weiliand omgetoverd tot een festivalter rein met een breed aanbod aan muziek. De Grote Markt in Goes wordt één grote dansvloer voor dancelief hebbers van 16 jaar en ouder. En wie in rust van een concert wil genieten, kan terecht in de Grote Kerk in Groede. Festival Weitjerock, zaterdag in IJzen dijke, wil nog meer dan voorheen complete gezinnen trekken. In een tent worden kinderen de hele dag vermaakt met voor stellingen en work shops. In de kindertent staan onder anderen theatermaakster Lap- pie Lapstok, muziek school Do Re Music en singer-songwriter Maarten Termont. „Kinderen zijn de hele dag onder de pannen, terwijl hun ouders naar de acts op het podium kunnen kijken", licht mede-organisator Rutger van Merode toe. Voor hem sprin gen er vier acts uit dit jaar: Will and the People, Daan, Admi raal Freebee en Black Box Revelation. Er is Zeeuwse inbreng van onder meer Katinka Polderman, The Bright en Gemina. Weitjerock werd rond de eeuwwisseling vijf keer gehouden en keerde in 2013 terug. Vorig jaar werd het festival op het laatste moment afgelast we gens noodweer. Het evenement vindt voor het eerst plaats op een terrein aan de Mauritsweg, net buiten het dorp. Weitjerock, Maurits weg IJzendijke, zater dag van 12.30 uur tot 01.00 uur. weitjerock.com. Met als titel If music bet he Food of Love brengt het en semble Canna- mella werken uit de periode 1500 tot 1800. Aline Hopchet (blokfluit en barokhobo) richtte het ensemble op in 2004. De bezetting is wisselend. Hopchet speelt woensdag samen met Pené- lope Maravalhas (luit en theorbe) en Piet Stryckers (viola da gamba) werken van onder meer Dowland, Croft, Purcell. Ook begeleiden ze Tenor Stephan Van Dyck Cannamella, woensdag in Grote Kerk Groede, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48