21°C <D Bosje genitaliën staat te schitteren op tafel 2 DE REDACTIE Eerste vakan ie Bingedrinkende jeugd die een bende achterlaat: het imago van jongerencampings is niet best. Klopt dat wel? Een middag op camping Dennenoord in Ommen. „Er wordt veel gezopen, maar gedoe is er nooit." HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Philip Kerr Bram Dehouck Evert Kwok aandag is wissel dag op jongeren- camping Dennenoord in Ommen, Overijssel. Bij een van de huisjes - een 'fungalow' - komt net de 16-jarige Thijmen met zijn vijf vrienden aan. Met vier auto's zijn de schoolvrienden, tussen 15 en 17 jaar, vanuit Hengelo hier door hun ouders naartoe gereden. Nu worden de aanhanger en achter bakken uitgeladen. Een ontzagwek kende voorraad bier, gekocht door de ouders, wordt in rap tempo in een treintje doorgegeven naar het huisje. Een tray bevat 24 hal- veliterblikken bier. De jongens rekenden uit dat ze met vier trays de man wel uitkomen. Dat zijn t2 halve liters per dag per persoon. „Voor de zekerheid. Dat we niet te weinig hebben", zegt Thijmen. Voor de zekerheid hebben we vier trays bier Aan clichés geen gebrek hier in Om men. Muren van bierkratjes, bon kende muziek uit speakers en jonge ren die hun roes uitslapen in de mid dagzon; het is hier aan de orde van de dag. Maar gezellig is het wel. De sfeer is gemoedelijk. De groep van de ene tent komt bij de buren een fles mayo naise lenen voor bij de frikandellen van de barbecue en krijgt als dank een zwartgeblakerde frikandel terug. Een groepje jongens dat net is aange komen loopt zelfs een rondje langs de tenten om iedereen een handje te geven en zich voor te stellen. Dat wa ren ze gewend van vorig jaar, toen ze ook op deze camping stonden. Dennenoord is een van de vier jongerencampings in Nederland. Andere campings hebben nog wel een jongerenveldje, maar hier richten ze zich puur op een doelgroep vanaf 15 jaar. Van juni tot en met augustus kan de jeugd in Ommen terecht met hun eigen tent of caravan, of in een van de vaste tenten of huisjes van de cam- Michael Connelly donderdag 28 juli 2016 GO Varmland Lida Roeters laat zich verrassen door de natuur van Zweden. Lida Roeters (52) uit Ammerzoden: „Het weer is heerlijk! Maar het is wel typisch Zweeds. Ik zit nu in mijn korte broek en hemdje voor onze tent in de zon, maar het kan over een uur omslaan. Ik ga eens in de vijf jaar naar Zweden, voor de rust en de mooie natuur. Ik reis van het zuiden naar het noorden en weer terug. Daarbij hou ik mijn dagen zo veel mogelijk open en probeer ik weinig te plannen. Ik heb tot nu toe al in hotels van 150 euro per nacht geslapen, maar ook in mijn tent langs een rivier en in een Zweedse blokhut." Mark Roos, redacteur van Zon&Zomer, laadt zijn koffer en iPad deze zomer vol met thrillers. In de Bernie Gunther-thrillers van Philip Kerr figureren historische figu ren (Mengele, Eichmann, Heydrich) in bestaande historische situaties in München, Berlijn of Zuid-Amerika. Goed gedocumenteerd, fascinerend en adembenemend. Ik zou beginnen met Beriijnse Trilogie van deze Britse auteur. De Vlaming Bram Dehouck won twee keer thrillerprijs De Gouden Strop, maar is vrijwel onbekend in Neder land. Volledig ten onrechte, want zijn stijl, een mix van het bloedige van Quentin Tarantino met het absur disme van Alex van Warmerdam, is uniek. Begin met Een zomer zonder slaap, over een Vlaamse dorpsgemeenschap die compleet uit het lood schiet zodra er windmolens worden geplaatst. EEN ZOMER BRAM DEHOUCK is de Internationale dag van de Natuurbescher ming. in 1928 opende Prins Hendrik de negende Olympische Zomerspelen in Amsterdam. ...over 45 jaar komt komeet Halley weer langs. De laatste passage was in 1986. i o N Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof en slagveld, schrijven elkaar dagelijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Ha Gerda, Je kweekhommels mag je houden. Ik wil niet dat ze de bijen in mijn tuin besmetten met exotische ziektes. Wel ben ik blij met het bosje ge nitaliën dat ik laatst van je kreeg. Ze staan te shinen op de eettafel. Preutsheid is voor planten geen optie. Ze steken hun geslachtsorganen, de bloe men, de lucht in. Exhibitio nisten! Ze moeten wel. Voor Jette Pellemans 44 Thijmen Bijna alles wat de Amerikaan Michael Connelly heeft geschreven is ingeni eus, verslavend en bloedstollend. Vooral de boeken met detective Harry Bosch, een bijna iconische eigenhei- mer in het thrillergenre, in de hoofdrol. De Dichter is een mooie instapthriller, maar ook Be- tonblond en Echo Park zijn fenomenaal. Salou? Neu, dat hoeft niet GOEDEMORGEN, MOET IK AARDBEIEN VOOR U INMAKEN OF BOSBESSEN? HARRlE, HAD JU OM weöcseevicê gevraagd? EVEITKIUOKnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46