Selectie voor Jong Zeeland O CD CD 13 Kerkhove snel uitgeschakeld Cor Hoogesteger trainer/coach KVK Vijftiende plaats Nick van der Lijke Tim Pleijte wint in Burgh-Haamstede De strijd om de eindzege in het stratenloopcircuit gaat naar een kookpunt. Na vier races gaan Erwin Harmes en Martijn de Kok samen aan kop. Lesley Kerkhove heeft de eerste ronde van het tennistoernooi in het Duitse Horb niet overleefd. De Schouwse speelster, die als derde was geplaatst, ging gisteren in de eer ste ronde onderuit tegen Tena Lukas. De op- ponente uit Kroatië was in twee sets te sterk: 6-2 en 6-4. De partij duurde ruim een uur. Lukas staat op de wereldranglijst op plek 310, Kerkhove staat als 174ste geno teerd. Kerkhove komt op het ITF-toernooi, dat met een prijzengeld van 25.000 dollar is gedoteerd, in het dubbelspel nog wel in ac tie. Samen met Richel Hogenkamp bereikte ze dinsdag de kwartfinales. Cor Hoogesteger is vanaf komend korfbalsei zoen de nieuwe trainer/coach van KVK. Hij is de opvolger van Felix Meeus. De trainer is een verbintenis voor twee seizoenen aange gaan met de club uit Kapelle. Hoogesteger was jarenlang actief als speler van KVK en heeft de selectie twee seizoe nen geleden ook anderhalfjaar onder zijn hoede gehad. KVK werd in die periode on der zijn leiding kampioen in de vierde klas se in de zaal en in de derde klasse op het veld. Komend seizoen komt KVK zowel op het veld als in de zaal in de derde klasse uit. Nick van der Lijke is gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Denemarken als vijftiende geëindigd. De rit ging van Her- ning naar Esbjerg over een afstand van ruim 198 kilometer. De uit Middelburg afkomstige wielrenner maakte in de slotfase, toen er waaiers wer den gevormd, deel uit van de voorste groep. Uiteindelijk ging de zege naar Daniele Ben- nati. Hij was samen met Mads Würtz Schmidt kort voor het einde weggespron gen uit de kopgroep. Ook Brian van Goethem (Sluiskil) zat voorin. Hij eindigde in dezelfde tijd als zijn ploeggenoot Van der Lijke als 36e. Beiden komen uit voor Room pot Oranje Peloton. ATLETIEK WIELRENNEN DARTS et circuit van de Zeeuwse stra- tenlopen krijgt een spannende ontknoping. Na gisteravond gaan Martijn de Kok en Erwin Harmes aan de lei ding. Beide atleten hebben 1998 punten. Volgende week tijdens de Boulevardloop in Vlissingen valt de beslissing. Gisteravond ging de overwin ning in Burgh-Haamstede naar Tim Pleijte. De atleet uit Vlissin gen, net terug van het WK skyrun- ning, noteerde bij de wedstrijd over tien kilometer een tijd van 32.50 minuten. Pleijte had echter niet ingeschreven voor het circuit en kwam dus niet in aanmerking voor de punten. De 500 punten gingen nu naar Erwin Harmes, die in Burgh-Haamstede tweede werd. Martijn de Kok legde beslag op de derde plaats. Na de start van de wedstrijd over tien kilometer op de Ring van Burgh Haamstede maakte Ple ijte flink vaart. Harmes bleef in zijn kielzog en bleek de inspannin gen van de wedstrijden in Westka- pelle en België prima verteerd te hebben. De Kok had na de eerste ronde van 3.3 kilometer een achter stand van zo'n tien meter. Patrick de Vos, en Menno Mud volgden op grotere afstand. Na ronde twee ging het tweetal Pleij te/Harmes ruimschoots op kop, met een knokkende De Kok op ruim tweehonderd meter. De achtervolgers Patrick de Vos en Marco Mud zagen geen kans om het De Kok moeilijk te maken. Na tien kilometer had Pleijte zich los gemaakt van Harmes, om na 32.50 minuten te finishen. Harmes werd tweede in een tijd van 32.59, De Kok deed er 34,55 minuten over. Bij afwezigheid van Ralf Wiess- ner nam Arjan Beije de leiding bij de masters H35 over. Wiessner kan dat volgende week echter rechtzetten omdat de beste vier wedstrijden meetellen. Erik Goos- sen heeft ruimschoots de leiding in de categorie H45. Rinus Poort vliet en Frans Bos voeren de overi ge masterklasse aan. Man Bij de vrouwen was er een dui delijke voorsprong voor de Gro ningse Yasmin Hillebrink die absu- sievelijk als man was ingeschre ven. Ze realiseerde een tijd van 38.29 minuten. De tweede plaats ging naar Laurey van den Berge (39-14)- Monique Verschuure no teerde 39.52 en eindigde als derde. De atlete uit Yerseke heeft in haar categorie D35 in het tussenklasse- ment de leiding stevig in handen. Stef Kaptein hield bij de jeugd na een eindsprint Niels van Tail achter zich. Jasmijn Geldof was voor de vier de keer op rij het snelste meisje op de 2.2 kilometer. VLISSINGEN Goes en Zeelandia Middelburg leveren de meeste spe lers aan de selectie van Jong Zee land. De ploeg speelt volgende week dinsdag (2 augustus) een vriendschappelijke wedstrijd te gen Feyenoord onder 19 jaar. Die wedstrijd wordt op het veld van De Meeuwen in Zoutelande afge werkt en begint om 19.30 uur. Feyenoord onder 19 jaar belegt vanaf volgende week een trai ningskamp in Zeeland en speelt la ter die week (vrijdag 5 augustus) ook nog tegen Oostkapelle. Die ontmoeting op sportpark Duin helm in Oostkapelle begint ook om 19.30 uur. donderdag 28 juli 2016 HORB KAPELLE ESBJERG HVV'24 heeft in Mitchell Braafhart een tij delijke keeperstrainer gevonden. De 21-jarige doelman van FC Axel vervangt de komende drie maanden Ludo Eijsackers, die een knie operatie heeft ondergaan. De in Eindhoven woonachtige Braafhart, onder meer ex-doel man van Hoek en Cercle Brugge, kwam gister morgen tot een akkoord met de Hulsternaren. ■Ruben de Jager kreeg gisteravond speelmi nuten in de oefenwedstrijd van FC Twente te gen Southampton. De voetballer uit Lewe- dorp viel in de 73e minuut in bij de Enschede- se ploeg. Hij verving Jensen. Koud vijf minu ten in het veld kwam De Jager enkele centime ters tekort om de bal op doel te koppen. FC Twente verloor de wedstrijd, die in Oldenzaal werd gespeeld, met 2-1. m De Belgische to patleet Mats Lun- ders doet mee aan de baanwed- strijd Goes on Track. Hij komt vrijdag 12 augus tus uit op de 3000 meter. Lun- ders deed mee aan het EK in 2012 en 2014. Ook Erwin Har mes en Neal Bouterse komen in actie. AV'56 is de organisator. 1 Jaimie Prince heeft gisteren bij de nieuwelingen de Acht van Chaam gewon nen. De renner uit Oud-Vosse- meer was de sterkste bij de koers over veer tig kilometer. Er waren 51 deel nemers. zon De stichting Darts Zeeland houdt zaterdag 3 september de vijf de editie van de ProConnect Open Darts Zee land. Er wordt ge speeld in sporthal de Belt in Oost-Souburg. De hoofdprijs bij de mannen is 2000 euro. Boulevardloop wordt beslissend Sjaak Sinke Burgh-Haamstede Erwin Harmes (rechts) en Tim Pleijte voeren het tempo op in de stratenloop van Burgh-Haamstede. foto dirk jan gjeltema De selectie van Jong Zeeland is: Erwin Franse, Francis Kabwe Ma- nengela, Tim de Winter, Klaas van Hecke, Steve Schalkwijk (allen Goes), Joost de Kubber, Yannick van de Woestijne, Dennis Tukker, Daniel Wissel (allen Zeelandia Mid delburg), Dennis Rijnberg, Bart van Fraeyenhove (beiden Terneuzense Boys), Delano Langezaal, Maas Boogaard (beiden De Meeuwen), Luuk van Gilst (SSV'65), Maarten van Vooren (FC Dauwendaele), Ya- rick Dorst (Bruse Boys), Sven Heij- boer (MZC '11) en Nick van de Velde (FC Axel). Coaches: Nick Corré en Rogier Veenstra. ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41