WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 11 Zijn droombaan is zijn hobby geworden. Joris Jakobsen (36) uit Krabbendijke wilde dolgraag kok worden. Hij staat regelmatig achter het fornuis, maar zijn beroep is fruitvervoerder. I Kok, ik stond altijd graag in de keuken. Van jongs af aan kookte ik graag. Mijn ouders hadden een eigen zaak, waardoor ik vaak kookte. Niet omdat het moest, maar omdat ik het leuk vond. En zo konden we ook nog eens een beetje bijtijds eten. Op het moment dat ik een keu ze moest maken voor een oplei ding, ben ik toch een andere richting opgegaan. Ik zag het toch niet zitten om vaak in de weekenden te werken, wanneer iedereen vrij is. Daarom ben ik de metaal ingegaan. Daar was toen ook veel werk in. Thuis kookte ik veel en ik ben ook gaan kijken bij de hotelschool. Achteraf niet. Ik ben tevreden met het werk dat ik nu doe en blijf gewoon lekker koken, maar dan als hobby. Eigenlijk nooit, omdat ik mijn huidige werk met plezier doe. Na zestien jaar in Bergen op Zoom bij een metaalbedrijf te hebben gewerkt, ben ik sinds april werkzaam in het hardfruit. Ik ben ex peditiemedewerker bij Vogelaar in Krabbendijke. Dat houdt in dat ik me bezighoud met het vervoer van het fruit; het laden en lossen. Heel blij. Iedere dag ga ik met plezier naar mijn werk en het is ook nog eens lekker dicht bij huis. Als ik zelf een goed gevoel heb over het werk dat ik heb gedaan, maar ook een ander blij heb kunnen maken. Ik vind het leuk als mensen tevreden zijn en help anderen graag. Ik ben een teamplayer en maak ook graag een lolletje met mijn collega's. I VJa, ik verwacht namelijk niet dat ik ooit nog kok word. Alles gaat goed zoals het nu gaat en ik ga niet nog een hele opleiding doen. Voor mij blijft het gewoon bij hob by-koken. donderdag 28 juli 2016 'Ik stond altijd graag in de keuken' Daniel Vervelde _>1 Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Joris met zijn kinderen Lars en Maud in de keuken van zijn huis in Krabbendijke. foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39