'Het gaat niet best, vreselijk balen' 'Lang gewacht op eredivisiedebuut' Van Amsterdam naar Italië rvi 26 Wil ik kans maken op een medaille in Rio, dan moet ik nu arbeid leveren Terwijl de jeugd van Chaam op het 'artiestenplein' losgaat op de muziek van coverband De Bijtels, wordt het hoofd van Tom Dumou lin langzaam gevuld met twijfels. Hij wilde in de Acht van Chaam zo graag bevestigd zien dat het ge nezingsproces van zijn (in de Tour) gebroken pols sneller gaat dan werd gevreesd, maar de reali teit is anders. „Als me vandaag één ding duide lijk is geworden, is het dat je van een genezingsproces van vier we ken er niet eentje van vijf dagen kunt maken", zegt Dumoulin ba lend, wanneer hij het na een uur tje koers voor gezien houdt. Weg is het optimisme van de dagen er voor. Het onderzoek, maandag in het Rijnstate Ziekenhuis in Arn hem, het aanmeten van een spalk en zijn eerste voorzichtige trai ningsrondje van dinsdag in Lim burg gaven Dumoulin de indruk dat het allemaal wel meeviel. Tegen het advies van de team arts in, meldt hij zich op woens dagmiddag in het Brabantse dorp je Chaam voor het jaarlijkse prof criterium. „Ik heb hem alleen be loofd af te stappen als het gaat re genen", zegt de Giant-renner dan nog opgewekt in het door donkere wolken belaagde wielerdorp. Du moulin legt ook uit hoe hij de arts er in 'een goede discussie' van heeft kunnen overtuigen dat hij de Acht van Chaam wel moet rij den. „Wil ik kans maken op een me daille in Rio, dan zal ik nu toch mijn arbeid moeten leveren. Ik mag niet in slaap vallen. Ik moet mijn motor aan de gang houden. Met elke dag twee uurtjes rustig door Maastricht peddelen of al leen maar op de rollen trainen, kom ik er sowieso niet. De keuze voor vandaag was of met zestig ki lometer per uur achter een scooter op de openbare weg door het heu velland knallen, wat ook niet vei- lig is, of dit." Dumoulin moet een zeker risico nemen. „Het is alles of niets. Als ik nu de trainingen doe die ik moet doen, vertraagt dat ongetwij feld het genezingsproces. Die gok moet ik nemen." Na het gebruikelijke rondje langs alle VIP's en alle fans die op de foto willen, gaat Dumoulin te gen zeven uur vol verwachting van start. Dat het miezert, deert hem kennelijk niet. Na een uur stapt hij alsnog af. „Het gaat niet best", geeft hij eerlijk aan. „Ik had niet verwacht dat ik zou moeten afstappen." Vooral het rijden over de klinkers is hem zwaar tegenge vallen. „Het bezorgde me een geïr riteerd, vervelend gevoel in mijn pols. Ik had nog wel enkele rond jes door kunnen gaan, maar de twijfel was al zo groot, dat het be ter was om te stoppen." Of in het feestvierende Chaam alsnog een einde is gekomen aan zijn olympische droom, dat wil, of vertikt Dumoulin te zeggen. „Ik ga morgen weer gewoon trainen. Alleen niet op de klinkers. Op de rollen gaan zitten is nog altijd geen optie. Want daarmee red je het niet." Op het plein heeft DJ Kicken het commando inmiddels overge nomen. Boven diens geschreeuw uit moet Dumoulin toegeven dat hij 'een beetje' tegen beter weten in op de fiets is gestapt in Chaam. „Het was al een moeilijk verhaal en dat is het na vandaag nog steeds. En daar baal ik vreselijk van." „Als jonge speler bij Ajax heb je de droom het eerste elftal te ha len en in de eredivisie te spe len", zegt de 30-jarige aanvaller, die zich deze week verbond aan NEC. „Dat is toen niet gelukt. Ik moest weg bij Ajax en ben op heel jonge leeftijd vertrokken uit Nederland. Spe len in de eredivi sie is altijd een droom van mij ge bleven. Ik ben blij dat het uiteinde lijk toch gaat ge beuren." Met een brede lach: „5 augustus. Thuis tegen PEC Zwolle. Daar heb ik lang op ge wacht." Ik wil hier laten zien dat ik het nog steeds kan Furore In ons land maakte Owusu-Ab eyie furore tijdens het WK on der 20 in 2005, toen hij al speler was van Arsenal. Bij die club brak hij uiteindelijk niet door. En vervolgens raakte hij uit beeld bij het grote voetbalpu bliek. „Dat zie ik niet zo", countert Owusu-Abeyie. „In Nederland ben ik misschien uit beeld ge weest, maar ik heb een goede car rière gehad. Met Spartak Moskou en Panathinaikos heb ik in de Champions League gespeeld, met Malaga in de Primera Division. Het kan altijd beter, maar ik ben tevreden over wat ik heb gedaan tot nu toe." De voorbije anderhalf jaar zat hij zonder club, na dat zijn contract bij Boavista werd ont bonden. In die pe riode kwamen er wel aanbiedingen voorbij. Uit Bulga rije, Polen en Rus land. „Dat wilde ik niet. Het was eredi visie of niets." Stages bij Cam- buur en (eerder de ze maand) Heeren veen leverden niets op, maar na een proefperiode van twee weken teken de hij bij NEC een eenjarig prestatie contract. Hoe meer duels hij speelt, hoe hoger zijn honorarium. „Ik eis niets", toont Owusu-Abeyie zich bescheiden. „Ik ben heel blij met de kans die NEC me geeft. Het gaat mij maar om één ding: plezier. En uiteraard wil ik laten zien dat ik het nog kan." mWmt. of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) 10-daagse cruise per Costa Pacifica Costa Vertrek vanuit Amsterdam Inclusief vliegreis Nice- Amsterdam en transfer Cruise per 4* Costa Pacifica inclusief alle maaltijden aan boord Eenmalige cruise, alléén vertrek op 9 september Toeslag buitenhut slechts 100 donderdag 28 juli 2016 De test van zijn pols bij de Acht van Chaam duurde een uur. Toen stapte Tom Dumoulin af. Rio is weer wat verder weg. Ad Pertijs Chaam —Tom Dumoulin Ondanks zijn ingepakte pols was Tom Dumoulin (rechts) voor de start van de Acht van Chaam hoopvol. Na een uur moest hij toch opgeven, fotoanp Quincy Owusu-Abeyie gold als een grote belofte, toen hij op zestienjarige leeftijd overstap te van Ajax naar Arsenal. Veer tien jaar later kan hij bij NEC de buteren in de eredivisie. Gerard Borgman Nijmegen —Quincy Owusu-Abeyie Cruise voordeel! Amsterdam Lissabon Cadiz Malaga zie stipreizen.nl/crcspb stipreizen.nl (stjp)| Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Le Havre Savona Vertrek alléén binnenhut buitenhut balkonhut 9 september v.a. 649 v.a. 749 v.a. 899 Vaar op 9 september vanuit ons eigen land mee met de elegante 4-sterren Costa Pacifica naar het zonnige Italië. Onderweg meert u aan bij diverse steden zoals Dover, Vigo, Lissabon, Cadiz en Malaga. Aan boord geniet u van vele faciliteiten als restaurants, bars en een Samsara Spa van maar liefst 6.000 m2. Boek nu deze heerlijke 10-daagse cruise vakantie en ga een prachtige cruise-ervaring tegemoet!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26