AZ na vlekkeloze voorbereiding klaar voor Grieken 25 hun debuut in Europa U We willen graag een ronde verder, maar dit is sowieso al uniek PLOPSALAND DE PANNE riet, want het is voor Giannina de eerste keer dat ze in Europa spe len. Onze selectie heeft inmiddels wat ervaring op Europees gebied." Van de opponent worden geen aanvallende intenties verwacht. „Zij komen hier niet voor de schoonheidsprijs. Het is voor ons dan ook zaak om niet ongeduldig veel beelden gezien en ik heb Mitchell van der Gaag (huidig trainer van Excelsior, red.) gespro ken. Hij is een kenner van het Portugese voetbal. Informatie ge noeg." Middenvelder Thomas Bruns wijst voor de laatste training van zijn ploeg naar Vak Q, het stavak, dat nu bezet is met stoeltjes. Is verplicht. Het nieuwe coachvak op het veld is kleiner dan nor maal. „Hier zie ik het nut niet echt van in", zegt hij. Stegeman staat er om bekend nogal veel ruimte nodig te hebben tijdens een wedstrijd. Hij zal zich in moeten houden. Maar wat je ook van al die ver anderingen vindt, je merkt wel dat er iets bijzonders staat te ge- beuren, vindt Bruns. Hij is aan voerder vanavond, Mark-Jan Fled- derus zit op de bank. „Als ik door het dorp fiets of boodschappen doe, word ik heel veel aangespro ken." Mooi vindt hij, dit is wat ze vo rig jaar allemaal zo graag wilden bereiken. Nu is het zover. „We zijn er al een tijd mee bezig, het is anders, het is spannend. We willen graag een ronde doorko men, maar als dat tegenvalt, is het sowieso uniek. Als team heb ben we veel ervaring. We hebben samen veel verloren, we hebben samen veel gewonnen. In beide situaties weten we wat we moe ten doen. Het kan altijd, er kan iets ontstaan, zo hebben we ook Europees voetbal gehaald." Van 35,50 voor 23,08 GA SNEL NAAR pzc.nl/zomeruitjes De vooruitzichten zijn goed. AZ heeft er een vlekkeloze voorberei ding op zitten met fraaie overwin ningen, veel doelpunten voor en maar heel weinig goals tegen. Vol gens Van den Brom is AZ doorge gaan waar het vorig seizoen ein digde. „Met goed spel en een reeks van overwinningen. Daarbij heb ik in de voorbereiding terugge zien wat we verbeterd wilden zien: we krijgen minder doelpun ten tegen. Er staat nu echt wat bij ons achterin, met Rens van Eijden en Ron Vlaar." Van Eijden moet voorlo pig nog met een masker spelen, vanwege de gebro ken neus die hij opliep te gen Hertha BSC. Van den Brom: „Maar hij voelt zich daar goed bij." Ondanks transferperikelen is Markus Henriksen vanavond ook van de partij. „Zolang de interesse van Torino niet doorzet, stel ik hem gewoon op", zegt Van den Brom. Wel leverde Henriksen al vast zijn aanvoerdersband in. Die is komend seizoen voor Vlaar. Van den Brom is niet bang om de favorietenrol op zich te nemen. „Daar moeten we niet moeilijk over doen. Wij zijn de grote favo- We zijn de grote favoriet, Giannina speelt voor het eerst in Europa te worden als het niet lukt om snel een doelpunt te maken." Net als Van Eijden zal ook Wout Weghorst vanavond zijn of ficiële debuut maken in Alkmaar. De spits krijgt de voorkeur boven Fred Friday, een andere zomeraan- winst, die pas kortgeleden bij de selectie aansloot. „Ik ben heel te vreden over Wout", zegt Van den Brom. „En niet alleen omdat hij te gen Hertha scoorde. Hij heeft zich makkelijk aangepast. Door hem kunnen we op dezelfde manier spelen als vorig jaar, ook al is er met Vincent Janssen natuurlijk een grote speler vertrokken. Wout moet maar met Friday en Robert Mühren uitvechten wie er straks eerste spits wordt bij ons." donderdag 28 juli 2016 AZ is in 2016 bezig met een goednieuwsshow. Trainer John van den Brom wil die van avond graag voortzetten in de Europa League, tegen debutant PAS Giannina uit Griekenland. Nik Kok Alkmaar Almelo, lAliTLAND.NL Ml -~V V;C '90 De spelers van Heracles op de laatste training voor hun Europe se debuut, foto pro shots —Thomas Bruns '98 '14 '16 Slecht weer? Niet getreurd! Droom weg op meer dan 10 magische attracties in het overdekte Mayaland, maak een boottochtje door het Bos van Plop of geniet van de dagelijkse liveshows in het PLopsa Theater! Kabouter Plop, Mega Mindy, Bumba en al hun vrienden staan te popelen om u welkom te heten in Plopsaland De Panne! Het meest bezochte pretpark van België combineert de magie van Studio 100 met het plezier van meer dan 50 attracties voor jong en oud. —John van den Brom Wout Weghorst. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25