Af A Arek Milik: een van Napoli's dure goedmakertjes na vertrek Higuain 24 Tukkers maken vanavond tegen FC Arouca Het Polman Stadion is compleet overgenomen door de UEFA, maar Heracles geniet. Er staat iets bijzonders te gebeuren. We raken niet in de war, maar af en toe schud ik toch wel even mijn hoofd Tijdlijn: Europees debuut Nederlandse eredivisieclubs Kort Poetïn: 'Discriminatie' De Russische president Vladimir Poetin (fo to) heeft bij het uitzwaaien van de olympi sche ploeg harde woorden geuit over de ver banning van Russische sporters van de Spe len. Hij stelde dat er bewust campagne ge voerd is tegen Rusland, sprak van 'discrimi natie'. „Elke overwinning zal bij onze absen tie een nare bijsmaak hebben." CAS spreekt recht in Rio Het internationaal sporttribunaal CAS zal bij de Olympische Spelen voor het eerst in de geschiedenis op locatie rechtspreken. Het IOC laat het bestraffen van dopingzon- daars voor de eerste keer over aan het CAS. Op het kantoor in Rio zullen betrokkenen worden gehoord en kunnen (voorlopige) schorsingen worden uitgesproken. Gestraf ten kunnen ter plekke beroep aantekenen. Ferrari breekt met TD Technisch directeur James Allison (foto) stopt, ondanks een doorlopend contract tot 2017, per direct bij Formule i-team Ferrari. De Italiaanse renstal geeft aan dat het om een gezamenlijke beslissing gaat. De vrouw van Allison overleed in maart onverwacht aan een acute hersenvliesontsteking. Ze liet drie kinderen achter. Mattia Binotto wordt de opvolger van Allison bij Ferrari. UITSLAGEN Wissel Vitesse Brisbane e trainerskleed kamer is inge richt als medi sche ruimte en waar normaal de fysiothera peuten zitten, is nu de dopingruimte. Het sta dion van Heracles is een dag voor de Europese wedstrijd van van avond tegen FC Arouca al bezet door de UEFA. Hun regels gelden nu in Almelo. „Er komt een hoop bij kijken", vindt trainer John Ste- geman. „Het is veel poespas, maar ook wel weer heel interessant om mee te maken. Ik heb me maar omgekleed in mijn eigen kan toor." Dan met een grijns: „Even oppassen wat ik zeg, anders krijg ik nog een boete ook." Normaal praat hij de pers voor een wedstrijd bij in een kleinere ruimte, daar hangt een papiertje op de deur met 'Uefa-delegate'. „Ook ingenomen door de UEFA dus." Overal in het stadion komt hij afgevaardigden tegen van de Europese bond, die de lijst met on noemelijk veel regels afvinken. Heracles-medewerkers rennen en vliegen door de gangen, de voer taal is Engels. Stegeman zit heel officieel ach- ter de microfoon, voor veel meer media dan normaal. „Het is de eer ste keer zo, ook dit is niet alle daags dus. Voor veel andere clubs is dit vast heel normaal, voor ons niet. We raken er niet van in de war, maar af en toe schud ik toch even mijn hoofd." En dat is niet voor het eerst tij dens dit Europese avontuur. Vori ge week vloog Stegeman naar Por tugal om de tegenstander te bekij ken. Dat ging niet helemaal zoals gepland, hij mocht ondanks eerde re toezeggingen het stadion niet in. „Een minuut voor de wedstrijd werd ik uit het stadion gezet. Ze voerden allemaal excuses aan. Eerst wilde de tegenstander het niet hebben, toen kon het niet vanwege de veiligheid, maar het bleek gewoon de trainer te zijn die het niet wilde hebben." Of dat volgens de strakke regels van de UEFA dan wel weer mag, is de gro te vraag. Maar daar heeft Stege man nu niets meer aan. Niet voor één gat te vangen, reed de trainer van Heracles in zijn huurauto rond en zocht een plekje op een berg. „Ik kon wel iets zien, maar ze speelden ook nog zonder rugnummers. Hun goal heb ik alleen gehoord, haha. Ik heb ook wel kunnen zien hoe ze spelen en hoe ze druk zetten. Maar het was niet optimaal. Een avontuur was het wel, ik weet in ieder geval hoe het er daar uit ziet en hoe we in Arouca komen. Dat is nog best een stukje rijden vanaf Porto. We hebben natuurlijk ook Om de boze supporters tevreden te houden wil voorzitter Aurelio De Laurentiis niet één, maar twee aanwinsten presenteren. Eén er van kennen ze in Napels niet zo goed. Dat is Milik, de 22-jarige Poolse spits van Ajax. De ander kennen ze wel. Mauro Icardi, net als Higuain een Argentijn, is al een populaire aanvaller in Italië. Bij Napoli redeneren ze dat twee goede spitsen één superspits ma ken. Ze spelen komend seizoen in de Champions League en kunnen er dus ook wel twee gebruiken. Tien miljoen euro Icardi's club Internazionale houdt voorlopig nog de boot af, om de prijs op te drijven. In Milaan circu leren al bedragen van vijftig mil joen euro. Icardi's echtgenote Wanda, een van 's lands bekend ste voetbalvrouwen, verklapte op tv ook al wat haar man zou kun nen verdienen in Napels: tien mil joen euro. Ze wil bovendien zelf graag weg uit Milaan. Die bedragen hoeft Milik niet te verwachten als hij straks in de Se rie A gaat spelen, al zal de Pool er natuurlijk financieel enorm op vooruit gaan. Het bedrag dat zijn nieuwe club straks over zal maken aan Ajax is ook hoog, zeker voor Nederlandse begrippen, maar dat is het ook omdat het uit bonussen van in totaal vijf miljoen euro be staat. Van veel bonussen is het nog maar de vraag of die uitge keerd zullen worden, aangezien Milik en Napoli daarvoor bijzon der goed moeten presteren. donderdag 28 juli 2016 OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCHE SPELEN AUTOSPORT André Gomes heeft gisteren een contract voor vijfjaar getekend bij FC Barcelona. De Spaanse club betaalt naar verluidt 50 miljoen euro voor de de 22-jarige Portugees. Marko Arnautovic blijft langer bij Stoke Ci ty. De Oostenrijker, oud-speler van FC Twen te, heeft voor vier jaar bijgetekend. Dries Devenyns heeft de Ronde van Wallo nië op zijn naam geschreven. De Belgische renner won gisteren de afsluitende etappe en verzekerde zich daarmee van de eindzege. Sergio Padt heeft zijn contract bij FC Gro ningen met twee jaar verlengd. De doelman had oorspronkelijk een verbintenis tot 2017. TENNIS Horb (Dui). Eerste ronde: Hogenkamp (Ned/2) - Marcinkevica (Let) 6-2, 5-7, 6-3, Lukas (Kro) - Kerkhove (Ned/3) 6-2, 6-4. VOETBAL Champions League, derde voorronde: FC Asta- na (Kaz) - Celtic (Sch) 1-1, Rosenborg (Noo) - Apoel FC (Cyp) 2-1, FC Astra (Roe) - FC Kopenha gen (Den) 1-1, Olympiakos (Gri) - Flapoel Beer She- va (Isr) 0-0, Fenerbahce (Tur) - Monaco (Fra) 2-1, Trencin (Slw) - Legia Warschau (Pol) 0-1. WIELRENNEN Ronde van Wallonië. Vijfde etappe (183,9 km): 1. Devenyns (Bel) 4.33.56, 2. Vanendert (Bel) z.t., 9. Duyn (Ned) 0.08. Eindklassement: 1. Devenyns 22.02.48, 2. Meersman (Bel) 0.05,11. Duyn 0.20. I De Engelse voet balbond FA intro duceert dit sei zoen een vierde wisselmogelijk heid bij de FA Cup. Vanaf de kwartfinales is de vierde wissel toegestaan, maar alleen tij dens een even tuele verlenging. Michael Tornes tekende giste ren een contract voor twee jaar bij Vitesse. De 30-jarige Deen se doelman keepte eerder onder meer voor het Finse HJK Helsinki en Bröndby IF uit Denemarken. Brisbane is een stap dichter bij het uitbrengen van een bid voor de Olympische Spelen van 2028. Een eer ste onderzoek, waarin de finan ciële haalbaar heid werd beke ken, is positief uitgevallen. ■E o a Heracles kijkt nu al ogen uit Fardau Wagenaar Almelo —John Stegeman Excelsior is de enige club uit de eredivisie die nog nooit Europees voetbal heeft gespeeld. oT as® O? e®V 00 68 69 '76 '77 Arek Milik staat op het punt om ingelijfd te worden door Napoli. De Ajax-spits, die vandaag me disch wordt gekeurd in Italië, is een duur goedmakertje voor het vertrek van Gonzalo Higuain, die naar Juventus is vertrokken. Nik Kok Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24