Het publiek voelde de spanning IOW CULTUUR 21 Thomas Anders vormde met Dieter Bohlen het mierzoete Duitse duo Modern Talking, dat in de jaren 80 en 90 wereldwijd meer dan 125 miljoen platen verkocht. Op zijn nieuwe album zingt hij opnieuw de oude hits. 1998 een comeback maakte. „Dat ging in redelijke harmonie. Ik was destijds 22, bij onze terugkeer 35. Evenwichtiger, met meer levenser varing." De reünie hield vijfjaar stand: toen legde Dieter Bohlen weder om een bom onder de broze sa menwerking. In zijn autobiografie Nichts als die Wahrheit onthulde hij dat Anders geld zou hebben ontvreemd van BV Modern Tal king. „Te bizar voor woorden", zegt Anders. „We hadden beiden een gefixeerd inkomen. Niemand kon bij de rest." Vrijgepleit Anders sleepte Bohlen voor het ge recht. „Ik werd vrijgepleit, maar het leed was al geschied. Iedereen wilde lezen hoe ik zogenaamd Bohlen had bedrogen. De eerste dag werden er 200.000 exempla ren van zijn boek verkocht, maar toen moest Dieter de gewraakte passage in het boek schrappen. Het fragment werd letterlijk afge plakt. Daarna bleef de verkoop op 80.000. Maar hij stak wel 1,2 mil joen euro voorschot in zijn zak." Spijt heeft Thomas Anders nooit gehad van zijn samenwerking met Bohlen, nog altijd muziekprodu- cer en jurylid van Deutschland sucht den Superstar, de Duitse va riant van Idols. „Ik heb aan Mo dern Talking mijn carrière te danken. Ik realiseer me steeds vaker hoe groot we waren. Maar in de showbusiness leid je voor het publiek en de camera's een onrealistisch leven. Onze fans wilden dromen bij twee sympa thieke jongens. Ze zouden de wer kelijkheid achter de schermen eens moeten kennen." Bestond er nog zoiets als een re ceptuur voor de verpletterende ze getocht van Modern Talking? „Ik zal je iets geks vertellen. Ik haalde mijn zoon een keer op van de kleuterschool. In de Kindergarten zongen de kleintjes Cheri Cheri La dy. Op dat moment realiseerde ik me dat onze kracht de volstrekte eenvoud was. Het zijn kinderlied jes. Simpele melodieën en teksten die 3-, 4-jarigen kunnen meezin gen. Waar ook ter wereld. Zelfs als je geen woord Engels spreekt, brabbel je het refrein zo mee." donderdag 28 juli 2016 Thomas Anders FOTO'S STEPHANPICK ANP onbewust

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21