0) 7 - &m Extreme feestbeesten 18 2^ In de vorige aflevering, The Bourne Legacy (2012), had Matt Damon niet echt zin. Maar het nieuwe avontuur, Jason Bourne geheten, trok hem wel aan. Vooral door de actuele lading. „Geheime diensten die alles over ons willen weten. Heel eng." f4 V- H FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Absolutely Fabulous DeGVR The Legend of Tarzan Hommage aan Michael Moore Weer nieuwe Star Trek Heeft hij Jason Bourne, de eeuwig voortvluchtige CIA- agent met zijn ge heugenverlies, na een onderbreking van bijna tien jaar gemist? Matt Damon hoeft daar niet lang over na te denken. „Jazeker. Ja son zit min of meer in mijn dna, maar ik had ook wel enige twijfel. Was ik fysiek nog wel sterk genoeg om hem te spelen? Toen ik aan de eerste Bourne-film begon, was ik eind twintig. Nu ben ik een veertiger. Ook voor mij gaan de jaren tellen." Wie de beginscènes van de nieuwe Bourne ziet, constateert meteen dat het wel snor zit met de conditie van Damon. De acteur houdt zijn fysieke kwaliteiten op peil door veel te bok sen. Geen slechte keuze, want Bourne heeft na zijn verdwijning in zijn onderhoud voorzien door als prijsvechter op te draven in duistere Als deze serie doorzet, komt er een moment dat een jongere acteur het stokje moet overnemen oorden. Als hij echter de kans krijgt om meer over zijn verleden, met name de rol van zijn vader, te achterha len, stapt Bourne uit de anonimi teit en komt hij weer volop in actie. „Wat mij vooral beviel aan deze nieuwe film was dat regisseur Paul Greengrass dit vervolg zou maken. Zonder zijn inbreng was ik er niet aan begonnen. Wij hebben bij de vo rige Bourne-films een sterke vertrou wensband opgebouwd. Daarom ge loofde ik heel snel in dit project." Overheidscontrole Wat Damon vooral aantrok, was de waarschuwing die in de film zit ten aanzien van de controle op internet door de overheid, in dit geval de Amerikaanse regering. „Dat houdt mij enorm bezig, vooral sinds de kwestie Snowden", aldus Damon. „Geheime diensten die alles over ons willen weten. Heel eng. Ik begrijp dat het soms nuttig kan zijn om mensen in de gaten te houden, maar het zou Mike and Dave Need Wedding Dates Wie de broers Mike en Dave Stangle uitnodigt op een familiefeestje, kan erop rekenen dat deze feestbeesten de dag verknallen. Daarom wil hun zus dat de ongeleide projectielen een keurige date meenemen naar haar bruiloftsweek op Hawaï. Mike en Dave plaatsen een adver tentie die prompt viral gaat; iedereen wil wel een gratis vakantieweekje. Zo ook wildebrassen Alice en Tatiana. De twee vriendinnen, zo ontdekken de broers te laat, overtreffen hen ge makkelijk met hun extreme feestge- drag. Efron (Bad Neighboursen Devine (Modern Familyhebben een fijne chemie. Ze vullen elkaar goed aan te midden van een bombardement aan grappen die soms hilarisch zijn, maar andere keren hun doel missen. De komedie zit vol geinige filmverwij zingen en frisse personages, zoals een met Mike rivaliserende lesbienne. Efron heeft meermaals laten zien over komisch talent te beschikken en stelt wederom niet teleur in deze - geloof het of niet - deels op ware ge beurtenissen gebaseerde komedie. - Marieke Nieuwdorp Zac Efron en Adam Devine vullen elkaar goed aan. foto gemma lamana donderdag 28 juli 2016 •mv Jf Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Star Trek Beyond €470.750 2 (1) Finding Dory €428.217 3 (-) DeGVR €407.738 4 (2) Tarzan €373.409 5 (3) Ice Age 5 €255.676 KOMEDIE Joanna Lumley en Jennifer Saunders schitteren nog één keer als Patsy en Edina in de speelfilmversie van hun hi larische serie Absolutely Fabulous. De film wemelt van de bekende ge zichten van onder anderen Joan Col lins en vooral Kate Moss. FAMILIEFILM Steven Spielberg pakt in zijn verfil ming van het kinderboek De Grote Vriendelijke Reus van Roald Dahl fors uit met special effecten. De film wordt gered door het tweede deel met de Engelse koningin. ACTIE In deze moderne filmversie van de Tarzan-legende neemt Tarzan het op tegen slavenjagers en de man die zijn vrouw Jane heeft ontvoerd. Veel actie en spektakel kenmerkt dit jungle- avontuur, waarin Jane bepaald geen doetje is. Het filmfestival van Deauville (2 tot 11 septem ber) eert dit jaar Michael Moore, maker van poli tiek getinte do cumentaires. De hoogtepunten uit zijn oeuvre worden ver toond: Bowling for Columbine, Sicko en zijn doorbraak in 1989: Roger and Me. Moore zal zijn nieuwe pro ductie Where to Invade Next presenteren. Star Trek Beyond draait amper een week in de bios coop of een vervolg is al in de maak. Over twee jaar wordt de vierde afle vering van de herstart in de bioscoop ver wacht. Opmer kelijk in de nieuwe film is dat captain Kirk (Chris Pine) zijn vader, George Kirk, ontmoet. Die rol wordt gespeeld door Chris Hems- worth. E 4 Bourne zit min of meer in mijn dna' PZ Ab Zagt 44 Matt Damon KOMEDIE Regie: Jake Szymanski. Hoofdrol len: Zac Efron, Anna Kendrick, Adam Devine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18