Jonguh! Wie koopt die snackbar van New Kids? all inclusive corendon 11 U GRIEKENLAND maal nog niet, toen ze hun zaak zestien jaar geleden openden. Jarenlang bakten ze in alle rust friet voor de lokale bevolking, af en toe voor een verdwaalde toe rist. De New Kids heetten nog ge woon Tim en Steffen, twee broers uit het dorp die filmpjes maakten voor een weblog. „Ze kwamen als kind al in de zaak. Dus wij zeiden: 'tuurlijk jongens, maak maar een filmpje.' Wisten wij veel." Toen New Kids in 2009 op tv kwam, werd het al wat drukker in de zaak. „En toen vroegen ze: 'Car- lien, we gaan een speelfilm ma ken. We willen de zaak vijf dagen huren.' Nou ja, vooruit. We ken den die jongens te lang om nee te zeggen." Een jaar later draaide New Kids Turbo en was de hype een feit. „In eens zat het hier ramvol", zegt Car- Ze pikten van alles uit de zaak, als souvenir. En altijd dezelfde grappen, hè lien. „Een gekkenhuis. Ze kwa men verkleed als de New Kids. Duitsers, Belgen, Zweden. Zelfs 's nachts stonden ze hier te feesten. Vonden de buren niet zo leuk." Ook voor het echtpaar zelf was de cultstatus soms een twijfelach tig genoegen. „Ze pikten van alles uit de zaak, als souvenir. En altijd dezelfde grappen, hè. 'Wie is hier nou de snackbar, gij of ik?' Dan lachte ik maar weer. Eén keer stond er een ventje van twee tur ven hoog voor me: 'Hé, kut!' Dat is toch geen taal voor een kind?" Een deel van de klanten liep lie ver door naar 't Höfke, de andere friettent in Den Dungen. Maar de nieuwe bezoekers kochten geluk kig óók snacks. Vooral de knoe- pert, een caloriebom van kip en ge hakt. Met turbosaus, net als in de film. „Die werd nergens goed ver kocht, maar hier liep hij als een trein." Wie toehapt, neemt de huur van de keet en de inboedel over. De vraag is of't Pleintje behouden blijft: de eigenaar wil een moderne zaak neerzetten, mo gelijk zelfs met een nieuwe naam. Carlien vindt het jammer. „Een snackbar waarvoor ze uit het bui tenland naar Den Dungen komen, die gooi je toch niet plat?" Een paar dagen geleden zetten Eric en Carlien van Zandbeek (50) hun snackbar te koop. Op Face- book. Sindsdien staat hun tele foon niet meer stil. „Veel grapjas sen", vertelt Carlien, terwijl ze de frikandellen in de vitrine aanvult. „Zo van: 'Wat mot dat kosten, jon guh?' Maar er zitten ook serieuze belletjes bij. Ja, het zou wel eens snel voorbij kunnen zijn." Voor wie het niet meer weet: snackbar 't Pleintje speelde een hoofdrol in de tv-serie New Kids en de actiefilm New Kids Turbo, die in 2010 meer dan een miljoen Nederlanders naar de bioscoop trok. De personages, vijf hangjon geren in trainingspak die de hele dag goedkoop bier dronken en 'Jonguh!' riepen, werden cultfigu- ren. En 't Pleintje, een doodgewo ne snackbar in Den Dungen, werd een bedevaartsoord. Dat wisten Carlien en Eric alle- N8UDVAAGNEANF Kreta Mediterraneo Hotel All Inclusive Kreta Porto Village Ar Ar Ar/ All Inclusive corendon.nl ©02375106O6 donderdag 28 juli 2016 Friettent 't Pleintje groeide uit tot een bedevaartsoord voor de fans van New Kids Turbo. foto koen verheijden Carlien van Zandbeek De bekendste snackbar van Nederland staat te koop. New Kids Turbo maakte 't Pleintje we reldberoemd. „Er staan nog elke dag fans voor de deur." Peter Groenendijk Den Dungen Super Last Minute naar de zon W7EE^t549WK .2 volw. 2 kind. €2049 2 volw. 2 kind. €1929 De weersverwachting voor Kreta de komende 14 dagen T? -J» "J1 S 12 ~°s3 d°" "S - VERTREKAUGUSTUS Vlak bij het strand en centrum van Chersonissos Comfortabele kamers Mini waterpark met 2 glijbanen Gratis wifi in de lobby Kamers met balkon of terras VERTREKAUGUSTUS Fraai gelegen met prachtig uitzicht 700 meter van het strand 600 meter van Chersonissos centrum Gratis wifi Speciale familiekamers Zwembad met een zonneterras Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 6 of 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11