'Zal ik ooit nog een moment 'Boer Zoekt Vrouw' heeft ruime keuze Rieu hit in Britse bios 20 Met de overstap van Jan Kooijman van RTL naar KRO-NCRV was de grap snel gemaakt: hij is de nieuwe Arie Boomsma. Maar kom daar niet mee aan bij Kooijman. Jk ben gewoon Jan, meer wordt het niet." Quote van de dag Tafel reserveren in de R&B-club, vriendinnen en bodyguard mee en feesten maar!' Ozzy en Sharon zijn weer samen Star Trek is hit in de bios Ik word niet de nieuwe Arie, ook niet de nieuwe Caroline Nu zit ik bij een club waar ik mezelf kan voelen en mag zijn Wegens vakantie verschijnt de column van Angela de Jong de komende weken niet. Op 28 augustus stelt presentatrice Yvon Jas pers de vijf kandida ten voor die de selec tie hebben overleefd. Het gaat om Neder landse boeren in het buitenland. Begin vol- gend jaar start het tweede seizoen van Boer Zoekt Vrouw Inter nationaal. De vijf boe ren variëren in leeftijd van begin 20 tot in de 50. Yvon Jaspers: „Het waren bijzonder afwis selende reizen die we hebben gemaakt. We gingen van arm naar rijk en van storm naar hitte. Wat zo mooi is, is dat we natuurlijk naar de plekken gaan waar het voor boeren paradijselijk is. Niet naar de grote steden, zeker niet naar de toe ristische plaatsen, maar juist naar de ruimte en naar de i vrijheid." Boer Zoekt Vrouw Internatio naal wijkt af van de reguliere edi tie. De vijf boe ren die zich voor stellen aan het pu bliek worden gedu rende de hele reeks gevolgd, er valt nie mand af. RECORD ijn radiodebuut gis teren was er één waar een beetje ethernerd alleen maar van kan dro men. Op drive time (dat is tussen 16.00 en 18.00 uur), vanwege de hoge luis tercijfers de meest begeerde plek op de radio. „Ja, wrijf het er maar even in", zegt Jan Kooijman (35) lachend, vlak voor hij 'live' gaat als invaller van Wout van der Goes op Radio 2. Het zomerbaantje is het eerste wat we van de presentator horen nu hij RTL dit jaar heeft verruild voor KRO-NCRV. Vanaf volgende maand is hij weer prominent op televisie te zien, met Tot elkaar Veroordeeld, waar in hij een hondentraining volgt in een forensisch psychiatrische kli niek. Daarnaast presenteert hij ook Dance around the World dat hij sa men heeft bedacht met Ish en in 2017 presenteert hij het transgender- programma Hij is een Zij, overgeno men van Arie Boomsma, die naar Net 5 is vertrokken. „Dat is natuurlijk niet zo. Ik ga ook niet al zijn programma's overnemen, ik krijg vrijwel alleen maar nieuwe programma's. Ik word niet de nieu we Arie, net zo min als ik de nieuwe Caroline (Tensen, red.) word, die is ook weg bij KRO-NCRV. Ik ben gewoon Jan, meer wordt het niet. Daar moet je het mee doen." „Ik was eigenlijk in ge sprek over een nieuw contract met RTL, de papieren lagen zelfs al klaar. Maar ik realiseerde me dat ik al een tijd je een bepaalde on rust voelde. Wat wil de ik dan? Toen kwam er een aanbod van KRO-NCRV. Wat zij met mij wilden, zat helemaal in de lijn met wat ik zelf voor ogen had. Die kans kon ik niet laten liggen. Ik wil deze met beide handen aanpak ken om me te bewijzen." Het eerste wat opvalt aan Conchi ta Wurst: haar baard. Nogal lo gisch; het was precies wat haar winnende act tijdens het Eurovisie Songfestival twee jaar geleden zo spraakmakend maakte. Maar waar die baard destijds stevig was aan gezet met make-up, is hij nu echt: donker en vol. Toch vergeet je snel dat je hier met een jongeman van doen hebt: Tom Neuwirth (27), ge boren in een klein dorpje in Oos tenrijk. Hij (maar nu dus zij) was even in Amsterdam vanwege Eu roPride, het grootschalige lhbt- evenement waarvoor Wurst als ambassadeur fungeert. „Ja, hij is flink langer. Ik trimde hem vrij kort, dat paste beter bij m'n look destijds. Ik moet m'n ui terlijk af en toe een beetje op nieuw uitvinden om het zelf ook leuk te blijven vinden." dinsdag 26 juli 2016 Het populaire pro gramma 'Boer Zoekt Vrouw' heeft meer dan 100 aanmeldin gen gehad voor de komende editie. Violist André Rieu heeft afgelopen weekeinde een re cord gebroken in de bioscopen in Groot- Brittannië en Ierland. Met live vertoningen (op zaterdag en zon dag) van zijn optre dens op het Vrijthof in Maastricht haal den de 544 betrok ken bioscopen omge rekend 1,6 miljoen eu ro op, meer dan bij welk concert dan ook. Tot nu toe wa ren concertfilms van Take That en One Di rection het best be zocht met 1,2 miljoen euro aan recettes. Sylvie Meis vertelt in de BeauMonde hoe ze af en toe uit haar dak gaat. OSBOURNES Het huwelijk van Ozzy en Sharon Osbourne is ge red. „Alles is weer op de rails", zei de 67-jarige muzi kant in gesprek met de talkshow Good Morning America. De rocker zou zijn Sharon hebben bedrogen met zijn haarstyliste. FILM De film Star Trek Beyond is in Ne derland de best bezochte film van de afgelo pen dagen. De nieuwste titel in de bekende film reeks trok sinds de première don derdag bijna 45.000 bezoe kers naar de bio scoop, meldt Uni versal Pictures. 'Ik merk dat ik minder haastig ben' Marlies van Leeuwen Toen je een Musical Award uitreik te, kort na de bekendmaking van de overstap, maakte je zelf al de grap: Arie Boomsma kon niet, dus heb ben ze mij maar gebeld. Wasje al langer op zoek naar een nieuwe werkge ver? Conchita Wurst, songfestivalwin nares en Ihbt-icoon, is ambassa deur van EuroPride, dat afgelo pen weekend is begonnen. „Als ik de kans krijg, spreek ik me uit." Caspar Pisters Amsterdam Uw baard ziet er anders uit dan voorheen. Uw management was erg strikt: een face-to-face interview mag alleen als u 'in drag' bent. Conchita Wurst FOTO LINDA STULIC i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20