Duitsland voert beveiliging op 21 °C Nu al de wedstrijd van de waarheid No way! Plassen op een hurktoilet? Landelijke trend: mensen zitten klem De huren in de vrije sector nemen een enorme vlucht. Vooral zzp'ers en mensen in scheiding tellen maandelijks zo'n 1.200 euro neer. Walcheren De huren rijzen de pan uit voor mensen die niet in aanmerking komen voor een sociale huurwo ning. In de vrije sector zijn de prijzen het afgelopen jaar met 6,2 procent gestegen. Dat blijkt uit cijfers van Pararius, het grootste verhuurplatform van ons land. Huren van ruim 1.200 euro per maand zijn geen uitzondering meer. Die worden vooral neerge teld door mensen die te veel verdienen voor een sociale huur woning en niet in aanmerking ko men voor een hypotheek, bijvoor beeld omdat ze een flexibel con tract of tijdelijk contract hebben, zzp'er zijn of snel aan een andere woning moeten zien te komen door bijvoorbeeld een scheiding. Er zijn slechts 326.000 wonin gen in de gehele vrije sector- markt beschikbaar. Juist door die schaarste nemen de huurprijzen een flinke spurt, zo constateert Een groeiende groep, vooral alleenstaanden en gescheiden mensen, komt klem te zitten Pararius. Veel woningzoekenden komen daardoor klem te zitten. Hoogleraar woningmarkt Peter Boelhouwer van de TU Delft ver wacht dat die spurt aanhoudt. „Een groeiende groep, vooral alleenstaanden en gescheiden mensen, komt klem te zitten. Een deel daarvan verdient ge noeg om een huis te kopen, maar krijgt geen hypotheek omdat ze niet in het standaardplaatje pas sen. En dat terwijl ze met een wo ning in de vrije sector maande lijks veel duurder uit zijn." Gemiddeld betaalt een woning zoekende in de vrije sector nu 13,50 euro per vierkante meter per maand. Vooral de steden in Noord-Holland, Utrecht en Zuid-Holland krikken dit lande lijk gemiddelde flink op. Maar de trend is in het hele land te zien, ook in bijvoorbeeld Eindhoven en Tilburg. Volgens Pararius zijn de huren nu op het hoogste punt sinds be gin 2010, het moment dat het ver huurplatform voor het eerst deze gegevens is gaan bijhouden. In de ze berekeningen zijn overigens niet alleen de kale huren meege nomen, maar ook die voor gestof feerde en gemeubileerde wonin gen. P7 BERLIJN Duitsland neemt meer veiligheidsmaatregelen bij vlieg velden en treinstations en gaat willekeurige controles uitvoeren in grensgebieden. Dat heeft mi nister van Binnenlandse Zaken Thomas de Maizière gisteren be kendgemaakt. Duitsland werd in minder dan een week tijd getrof fen door vier geweldsincidenten. „Wat mij op dit moment vooral belangrijk lijkt is dat de politie uitdrukkelijker aanwezig is in openbare ruimtes", aldus De Mai zière. De Beierse minister van Binnenlandse Zaken Joachim Her rmann verklaarde gisteren dat de pleger van de bomaanslag bij een muziekfestival, zondag in Ans- bach, dat zou hebben gedaan met een jihadistische achtergrond. Op een telefoon van de dader staat een filmpje waarin hij dreigt wraak te nemen tegen Duitsers omdat ze moslims hebben gedood. Ook haalt hij IS-leider Abu Ba- kr al-Bagdadi aan. De 27-jarige Syriër was geeste lijk erg in de war en zou worden uitgezet. Hij deed eerder zelfmoord pogingen P4 Nieuwsmedia Ajax moet vanavond meteen aan de bak tegen PAOK in de voorronde van de Champions League mP24 In Zon&Zomer FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Huur blijft verder oplopen Natasja de Groot Rotterdam Peter Boelhouwer, TU Delft 'Opdonderen, opdonderen!', riep Oscar Geleijnse toen hij 's nachts drie inbrekers betrapte in zijn restaurant Oranjeplaat in Arnemuiden. Het liep goed af, want ze gingen er via de nooduit gang vandoor. Hij en zijn vrouw blijven achter met de angst en de frustratie. ZEELAND1 dinsdag 26 juli 2016 De PZC is onderdeel van Wisselvallig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 174 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1