populair bij hackers u Nu verkrijgbaar: Helden van Rio! NIEUWS 7 Tim Kaine PAULINE BIJSTER tain high enough - geen berg te hoog voor ons. „Wij bouwen bruggen, geen muren", zegt Clin ton. „We zullen in Philadelphia een heel andere visie voor ons land laten zien." Waar Trump van de Republi keinse conventie een chaotisch spektakel maakte met B-sterren, afwezige partijkopstukken, een uitgejouwde senator en plagiaat in de speech van zijn vrouw, is Clintons partijcongres naar ver wachting beter georganiseerd en veel politieker. De beroemdhe den zijn beroemder (onder meer Snoop Dogg en Lady Gaga) en op de sprekerslijst staan veel meer politici. Onder hen grootheden als Barack en Michelle Obama en Joe Biden. Ook Bernie Sanders spreekt, nu hij na een verbeten strijd met Clinton zijn aanhangers oproept haar te helpen Donald Trump te verslaan. Spanning Er is in de zaal wel spanning tus sen Sanders- en Clinton-aanhan- gers. Uit via Wikileaks gelekte e-mails van het partijbestuur blijkt dat medewerkers plannen bespraken om Sanders in de voor verkiezingen te dwarsbomen. Een van hen vroeg zich af of San ders wel in God gelooft en meen de dat tegen hem te kunnen ge bruiken. Sanders en zijn suppor ters beweerden al langer dat de Democratische Partij Clinton be voordeelde. Om de vrede te bewa ren, spreekt voorzitter Debbie Wasserman Schultz niet op de conventie. En in vergaderingen vooraf gaand aan de conventie heeft het Sanderskamp het voor elkaar ge kregen dat een commissie het sys teem van de voorverkiezingen on der de loep neemt. Daarbij gaat het onder meer over de rol van de 'supergedelegeerden', partij- vertegenwoordigders die nu zon der rekening te hoeven houden met kiezers een stem hebben in de keuze voor een presidentskan didaat. Zij verkozen overwegend Clinton boven Sanders. Sanders vindt hun invloed on eerlijk. Overigens won Clinton uiteindelijk ook meer stemmen van kiezers dan Sanders. Column @PaulineBijster Volgens deze krant is de stay- cation (thuis vakantie vie ren) in trek. Ik ben zelf dol op vakantie, maar ik moet toege ven: het begin, en vooral de voor bereiding van een vakantie zijn nogal gedoe. Zo heb ik in de week hiervoor al mijn sociale en sportaf- spraken moeten afzeggen om te kunnen wassen, schoonmaken en laatste kampeerspullen aanschaf fen, tot ergernis van vriendinnen met wie ik, wegens druk leven, af spraken al vaak afzeg. Mijn vriend kreeg op de valreep last van een nare ontsteking waar door hij niet kon helpen wassen, schoonmaken en laatste kampeer spullen aanschaffen, en wel aan een stevige antibioticakuur moest. Zo een waarmee hij twee weken 'niet in de zon mag en geen alco hol drinken' zei de huisarts, en zo had die laatste in één klap alles wat eigenlijk leuk is aan vakantie alvast verpest. Op de crèchedeur hing een bordje met in sierlijke letters: 'er heerst weer waterpok ken!' en zachtjes zei ik tegen nie mand in het bijzonder: dat kan er ook nog wel bij, maar ik bracht on ze baby toch, zodat ik daarna in mijn eentje in de hitte van de stad op zoek kon naar een handigere plastic bestekset. Gelukkig hoefden we dit jaar niet zoals vorig jaar in die 500 kilo meter file door Frankrijk te staan, maar een miljoen andere Neder landers wel en ik voelde medelij den. Zeker met kinderen (en waar om zou je in de schoolvakantie naar Frankrijk rijden als je niet aan een schoolvakantie vastzit?) is dat een hel want zij gaan sowieso huilen, overgeven én ruzie maken tegelijk, hoeveel eten, draagbare dvd-spelers en spelletjes je ook meeneemt. De eerste dagen is onze baby pieperig (toch waterpokken?) en de grotere kinderen stoppen niet met vragen. Gaan we nog naar het strand? Wanneer? Wil je mee doen met verstoppertje, mam? Mag ik een ijsje? Wat kan ik nu doen? Mag ik later naar bed? Nog later? Ik merk dat er een soort fronsrimpel in mijn voorhoofd blijft staan en dat ik nog steeds niet echt ben geland op onze va kantiebestemming, als mijn oudste zoon opmerkt: 'Er zijn al weer twee nachten voorbij, mam.' Hij heeft gelijk. We moeten als de sodemieter gaan genieten. Straks is het weer voorbij. We moeten als de sodemieter gaan genieten ter bereikbaar voor 'gewone' cri minelen. Je kunt er op internet gewoon digitale pakketjes voor kopen: cybercrime as a service", zegt Pim Takkenberg, voormalig teamleider bij de High Tech Cri me afdeling van de Nationale Po litie. Risico's Takkenberg is nu een van de di recteuren bij het cybersecurity bedrijf North wave. „Wij zien dat grote overheden en multinatio nals zich steeds beter gaan bevei ligen en zich bewust zijn van de risico's die aanvallen door hackers met zich meebrengen. Aanvallers verleggen daarom hun aandacht en gaan zich meer Je kunt er op internet gewoon digitale pakketjes voor kopen richten op gemeenten en mkb-bedrijven." Dergelijke organisaties zijn daarnaast ook doelwit van inge nieuzere aanvallen: spionage. De geheime dienst AIVD concludeer de in april in haar jaarverslag dat er in 2015 'een record aantal digi tale aanvallen op de Nederlandse overheid is geweest'. High-tech Die aanvallen komen voorname lijk van de Chinese en Russische inlichtingendiensten; zij probe ren de computersystemen van bij voorbeeld ministeries binnen te dringen. Ook mikken ze op be drijven in de hightech en chemi sche sector. Nu verkrijgbaar in de winkel bruna maandag 25 juli 2016 Fronsrimoe 4p Pim Takkenberg, Northwave Primera THE READ SHOP Alles over onze Oranje sporthelden Alle equipes, ploegen en deelnemers overzichtelijk weergegeven Dagelijkse agenda met alle onderdelen R Epicc-j Pcrria'K. j Pa/vue, TVm. Zm. (WuLtsYtM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7