fcfc waik-overs Qe Graaf heerst op alle fronten in Goes Dure parfums en Argentijnse paarden in overvloed tijdens het jaarlijkse polo evenement in Aagtekerke. 14 POLO BIG PAARDENBUSINESS A Eén paard kost al gauw zo'n 15.000 euro. Een speler gebruikt er vaak vier per duel Head was in de eerste proef nogal heet. In de tweede proef liep hij super In kleermakershouding zitten twee Argentijnen in het Aag- tekerkse gras. De één heeft een bordeauxrode Engelse pet op zijn hoofd, de ander draagt een witte Scapa-polo met een hoofddeksel van Ralph Lauren. Ze kijken uit over het bijna driehon derd meter lange poloveld dat voor hen ligt. Links van het duo staan acht paarden die zijn meegekomen van uit België. Ze staan vastgebonden rond een balk. Als de Argentijnen naar rechts kijken, zien ze de dui nen van het Domburgse strand. Nog voordat ze ook maar een po ging tot het formuleren van een Engelse zin ondernemen, wijst één van hen naar de andere kant van de balk. „She. She well speak English and Flemish." She is de achttienjarige Emilie, die samen met haar vader is mee gekomen naar Aagtekerke. Ze sluit haar tijdschrift, doet haar vest aan en staat dan op. Een En gelse conversatie van vijf minuten volgt, waarna de vraag rijst of Fle mish hetzelfde als Vlaams (en dus Nederlands) betekent. Met haar hoofd achterover gebogen van het lachen: „Maar jawel, ik spreek ge woon Nederlands." Even verderop liggen beige kur ken van champagneflessen in het gras. Op rieten stoelen zitten chic geklede mannen en vrouwen. De geur van de duurste parfums komt je tegemoet. „Het is een we- reldje van rijke mensen", erkent Emilie, die zo vaak mogelijk mee gaat naar wedstrijden. „Eén paard kost al gauw vijftienduizend euro. Een speler gebruikt er vaak vier." Emilie legt uit waarom de in het gras zittende Argentijnen geen Engels of Nederlands spre ken, ook al wonen ze in België. „Het is een Argentijnse sport. De voertaal bij polo is Spaans. De meeste profs komen daar ook van daan en veel polopaarden zijn ook hierheen gehaald." De vader van Emilie heet Dan iel en is ook Argentijns. Hij heeft zijn eigen manege in België. Dan iel, de twee Argentijnen en een vierde speler (Bruno) werken van daag twee wedstrijden af van twee keer zeven minuten (een chukka) namens het Domburg Po lo Team. Daniel maakt de paarden gereed voor de eerste wedstrijd. Terwijl een ander paard op minder dan een halve meter demonstreert hoe lekker het eten was, laat Daniel zien hoe hij de staart van een van de paarden inkort door hem in te vlechten, naar binnen te steken en er vervolgens drie stukjes rode tape omheen te binden. „Anders kan er een stick tegen aan ko men." Met een houten stick in zijn rechterhand klimt Daniel op een van de paarden. Met zijn linker hand houdt hij de teugel vast. Hij galoppeert het wedstrijdveld in. Met haar kin leunend op het uit einde van een van de sticks ziet Emilie hoe acht paarden achter een witgelakte houten bal over het veld rennen. Schuin voor haar, langs de zij lijn van het veld, roept een meisje vanaf haar skelter tegen haar vrien din dat ze het zielig voor de paar den vindt. De mannelijke helft van een gepensioneerd Duits kop pel noemt het „big paardenbusi- ness" vandaag in Zeeland. „Net za gen we ook al ringpaarden.. ringr- hijen.. Spreek ik dat goed uit?" Drie andere passanten verbazen zich over de hoge snelheden van de paarden (tegen de vijftig kilo meter per uur) en proberen de scheidsrechter te ontdekken. Gehuld in het wit en zwart ziet die arbiter vanuit het veld (op een paard) toe hoe Daniel en zijn teamgenoten beide wedstrijden verliezen. Maar dat deert hen wei nig. „Het is meer voor het ple zier", zegt Daniel nadien met een kletsnat kapsel. „Het is geen voet bal. Je krijgt hooguit een champag nefles als je wint. Hier is het al leen maar investeren." GOES Zowel de hoogste categorie van het mannen- als het vrouwen schema van tennistoernooi Inter- spot Goese Open werd geteisterd door spelers die niet in actie kon den komen. In het mannentoernooi hoefde Frank Clausing zichzelf nauwe lijks in het zweet te werken. Hij won zelf twee partijen en was daardoor zeker van de zege. Alle andere partijen werden door zoge heten walk-overs namelijk niet ge speeld. Ook in het enkelspel bij de vrou wen konden niet alle partijen wor den afgewerkt door walk-overs. Daar ging de toernooizege naar Milou Ettekoven. Escodo Velvet stuurde ze in Li in de eerste manche naar de eerste plaats (65,67 procent). Cynthia de Graaf: „Head was in de eerste proef nogal heet. In de tweede proef liep hij super. Over Escodo ben ik dik tevreden. Hij is eigen lijk een eventingpaard, maar doet het goed in de dressuur." Kim Harte (Dreischor) eiste in de tweede proef van Li met Ever- ton de zege op (66,67 procent). Samantha Miltenburg uit Rit- them liep met de super galoppe rende, fraaie uitgestrekte gangen en de juiste mate van verzameling tonende Fée T in L2 naar twee overwinningen op rij (71,17 en 65,83 procent). „Fée is een pittig en gevoelig beestje, maar fijn te rijden", vertel de Miltenburg. „Het is een paard met enorm veel potentie. Ik had haar al kunnen starten in M, want ze is al zes. Maar ze loopt nog geen jaar onder het zadel. Ze moet de kans krijgen om zich te ontwik kelen en ze moet de overgang ook in het hoofd aankunnen." Kees Francke (Grijpskerke) was met de ruin Winston in Zi de beste (62,21 en 62,06 procent). Vincent Bol (Nieuw- en Sint Joosland schreef met De Kroo's Baltimore de eerste proef van ZZ-Licht op zijn naam (67,14 procent). De Vlissingse Na- dia van Schaik eiste met Veese- dams Chakira in de tweede proef de hoogste eer op (67,35 procent). In het springen was Elvera Boog aard gisteren spekkoper. In M was ze met Atrichta in het klassiek en progressief de beste. Veersedam's Unique stuurde ze in het B pro gressief naar de eerste plaats. Drie overwinningen die voor de Mid delburgse goed waren voor de overallprijs. Joyce de Koeijer uit Yerseke met Living Vulcano besliste een span nende barrage in de klasse L met Nina de Haas uit Hengstdijk en Kraker's Devine in haar voordeel. maandag 25 juli 2016 Aagtekerke 'Wereldje voor de rijken' Het team van de Argentijnse Belg Daniel (rode shirts) in actie op het veld aan de Slotdreef in Aagtekerke. foto ruben oreel Cynthia de Graaf was zaterdag op het concours van ruiterclub Scheldestad in haar woonplaats Vlissingen in goeden doen. De Graaf liep in Park Westduin in M1 met Head For Heights in bei de proeven naar de zege (61,50 en 67,16 procent). Lucien Roelandt Vlissingen —Cynthia de Graaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60