IÖL 13 Kunnen we die Ronald Zwager niet gewoon een contract geven? komt. Van de basisploeg van VC Vlissingen die op 12 juni tegen EDO (6-0) een langer verblijf in de hoofdklasse veiligstelde, staan deze middag nog vier jongens bij de startende elf. Een echte vuist kan Vlissingen niet maken. Barendrecht krijgt na 28 minu ten een strafschop na een overtre ding van Quincy Gooding, net te rug van vakantie. Tim Eekman laat Joan van Belzen kansloos (0-1). In de tweede helft heeft Van Belzen nog een aantal prima red dingen in huis, raakt Salim Ben Sellam de paal en scoren de bezoe kers uit Zuid-Holland nog twee keer (0-3). Pennings kan er weinig conclu sies aan verbinden, want van zijn beoogde basisploeg mist hij nog veel te veel namen. Hij hoopt dat het aanstaande zaterdag anders is. Dan speelt Vlissingen de tweede oefenwedstrijd, om 19.30 uur thuis tegen Zeelandia Middelburg. KARAKTERISTIEK Het is een ritje van 48 kilo meter, over de A58, via Goes en de Zeelandbrug naar Zierikzee. Het naar de eerste klasse gepromoveerde MZC'11 is vandaag gastheer voor het Zeeuws elftal en FC Dordrecht. De Jupiler Leagueclub was een week eerder al in Burgh-Haamstede, waar het onderuit ging tegen het Schouws elftal. Ronald Zwager scoorde twee keer en is daarna snel aan de selectie van het Zeeuws elftal toe gevoegd. Tot teleurstelling van een vrouwelijke supporter van 'Dordt', die de opstellingen be kijkt. „Ronald Zwager? Nee toch. Kunnen we die jongen niet ge- woon een contract geven?" Gérard de Nooijer heeft Zwager dan ook al gesproken. „Ik heb mijn tactiek volledig op jou aangepast", zegt de trainer van FC Dordrecht met een knipoog. Pet Shop Boys Het weer is perfect, de kunstgras- mat ligt er perfect bij en er komen ruim vierhonderd toeschouwers op het duel af. Alleen de Pet Shop Boys werken even niet mee. Als de speaker tegen 19.00 uur het af tellen wil instarten, begint Neil Tennant te zingen dat iedereen naar het westen moet gaan. Het is een kleine struikeling op een verder perfect georganiseerde avond. FC Dordrecht, met Bradley de Nooijer als linksback in de ba sis, heeft na de nederlaag van een week eerder iets goed te maken. Anthony Berenstein raakt na vijf minuten de paal, Ronald Zwager lijkt tien minuten later weer op weg naar een doelpunt. Zijn schot - met rechts - is echter gekraakt. Ingmar Quist, de enige speler van MZC'11 in het Zeeuws elftal, is er daarna ook twee keer dichtbij, maar de bezoekers scoren als eer ste. Ricky van Haaren, oud-speler van Feyenoord, laat doelman Jos hua van Dolder met links kans loos (0-1). Met veel wissels aan beide kan ten wordt het duel na rust meer open. FC Dordrecht krijgt de 0-2 in de schoot geworpen, als Daniel Wissel de bal eenvoudig inlevert. Everon Pisas profiteert (0-2). Daarna regent het kansen over en weer. Steve Schalkwijk krijgt er twee, net als Ray Kroon, zijn ploeggenoot bij Goes. Quincy Boo- gers stuit op SSV'65-doelman Luuk van Gilst en de grootste mis ser komt op naam van Jafar Arias. De spits van FC Dordrecht schiet vijf minuten voor tijd van dichtbij hoog over. Daar praat na afloop niemand meer over. Het gaat vooral over de schandalige overtreding van Alvin Daniels, twee minuten voor het einde. De linksbuiten komt met gestrekt been in op Tom Blom- aard. Terwijl de aanvaller van Bru- se Boys kermend van de pijn op de grond ligt, geeft scheidsrechter Bos een gele kaart aan Daniels. Geel? Dit was donkerrood, krijgt hij van meerdere spelers van het Zeeuws elftal te horen. Bos be sluit de wedstrijd vanwege dat commentaar meteen te beëindi gen, één minuut voor tijd. Terwijl Blomaard nog bij de reclamebor den ligt, beent hij samen met zijn assistenten het veld af. Blomaard wordt op een bran- KARAKTERISTIEK card het veld af gedragen, Daniels loopt even naast hem en biedt een keer of tien zijn excuses aan. „Het was een schandalige overtreding", zegt Gérard de Nooijer. „Een dom me actie van een gefrustreerde speler." De schade lijkt mee te val len, zegt Blomaard even later met een ingepakte enkel. Fysiothera peut Marco Tolhoek geeft uitleg: „Er zit geen breuk in. Ik denk dat zijn enkelband gescheurd is, maar niet volledig af." Bij de kantine zijn tientallen mensen al aan de mosselen begon nen. De witte bakjes vinden gre tig aftrek. Tom Blomaard schuifelt er op z'n gemak naar toe, terwijl de duisternis invalt. Een goed ge vulde voetbaldag in Zeeland ein digt met een smetje, door een on nodige maar bijzonder pijnlijke doodschop. maandag 25 juli 2016 draaien warm op heet dagj e VC Vlissingen-Baren- drecht 0-3 (0-1). 28. Tim Eekman 0-1 (strafschop), 61. Ramy Salem 0-2,78. Meivin Winterberg 0-3. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Aantal toe schouwers: 150. Zeeuws elftal-FC Dordrecht in Zierikzee, aftrap 19.04 uur: Tom Blomaard wordt na een harde charge van Alvin Daniels van het veld gedragen, foto pim waslander/orange pictures Eren Yildizturan (rechts), testspeler bij VC Vlissingen, duelleert met een verdediger van Barendrecht. foto ruben oreel —Supporter FC Dordrecht Zeeuws elftal-FC Dordrecht 0-2 (0-1). 40. Ricky van Haaren 0-1,62. Everon Pisas 0-2. Scheidsrechter: C. Bos (Vlissingen). Gele kaart: Alvan Daniels (FC Dordrecht). Aantal toeschouwers: 400. Bijzonder heid: duel in 89e minuut ge staakt door scheidsrechter Bos, vanwege commentaar op de leiding. Zeeuws elftal, eerste helft: Joshua van Dolder; Robbie de Nooijer, Teun Rentmeester, Julius Bliek, Dennis Tukker; Ruben Hollemans, Mats Wil- lemse, Thijs van den Dries; Ingmar Quist, Tom Blomaard en Ronald Zwager. Zeeuws elftal, tweede helft: Luuk van Gilst; Maarten van Vooren, Joost de Kubber, Jo- han Vroegindeweij, Dennis Tukker (64. Robbie de Nooij er); Delano Langezaal, Daniel Wissel, Julius Bliek (64. Tom Blomaard); Mart de Kroo, Ste ve Schalkwijk en Ray Kroon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59