RWH te sterk voor Reimerswaal Elftal Zeeuwse dubbel Harmes en Poppe Kerkhove verliest eerste WTA-finale De twee hoogst spelende Zeeuwse clubs oefenden zaterdagmiddag in Vlissingen en 's avonds speelde het Zeeuws elftal in Zierikzee tegen FC Dordrecht. Een verhaal over een rentree, het Vlissingenplein, gemiste kansen en een regelrechte doodschop. lEill 12 ZEEUWS VOETBAL VOORBEREIDING A iii.am Toen een speler me overeind wilde helpen voelde ik mijn benen niet meer Het Reimerswaal Elftal is er zaterdag niet in geslaagd hoofdklasser RVVH uit Ridderkerk te verslaan. De Zuid-Hollandse formatie, ko mend seizoen een van de tegenstanders van Hoek in de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal, zegevierde op het veld van Rillandia met 4-0. Bij rust keek de ploeg van trainer Eddie Kie- senberg al tegen een 3-0-achterstand aan. Em- re Degen, Nagier Bonevacia en Diego Rietveld zorgden voor de treffers. In de tweede helft nam Elvis Versluis het slotakkoord voor zijn rekening in het eerste oefenduel van RWH: 4-0. Afgelopen maandag verloor het Reimerswaal Elftal ook al. De beloften van FC Dordrecht waren toen met 3-1 te sterk. De Belgische hardloopwedstrijd Camerados- tocht in Sint-Margriete heeft zowel bij de mannen als bij de vrouwen een Zeeuwse over winning opgeleverd. Erwin Harmes won de zestien kilometer lan ge loop in een tijd van 53.05, terwijl de Ter- neuzense Cathy Poppe een tijd nodig had van 1.12.43. Els Zweistra, eveneens uit Terneuzen werd hier vierde. Marcel Adriaanse (Middelburg) eindigde op de achtste plaats bij de mannen. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft gisteren de dubbelfmale van het WTA-toernooi in het Zweedse Bastad verlo ren. De Schouwse speelster verloor de eind strijd aan de zijde van de Wit-Russische Lid- ziya Marazova in straight sets. In bijna vijf kwartier werd het 6-3 en 7-5 voor het Roemeens/ Poolse koppel Andreea Mitu/Alicja Rosolska. Voor Kerkhove was het de eerste dubbelfinale op de WTA tour. Eerder in de week werd Kerkhove in het en kelspel al in de kwalificatie uitgeschakeld. Daarin trof ze meteen de als eerste geplaatste speelster. Boehlé Klimmetjes Triatlon Skyrunning De middag begint met een omleiding. Vanwe ge een grote brand in enkele loodsen aan de Gilde- weg, waarbij asbest is vrijgeko men, is de President Roosevelt- laan afgesloten. De afzetting loopt precies tot aan de Iris laan, er kan gewoon gevoetbald worden. Hoek treedt op het kunstgras in Vlissingen aan tegen GVW, de Tweede Divisionist uit Vee- nendaal. Het is een duel tussen Jannes Tant en John de Wolf, de twee trainers die afgelopen seizoen na het ontslag van Ruud Pennings in beeld waren om trainer van Hoek te wor den. De keuze viel op Tant, De Wolf ging later naar het worste lende GVW en promoveerde op de laatste speeldag met de club. Hoek-GVW is ook het duel waarbij Bart Wattel zijn ren tree maakt. De scheidsrechter uit Oostkapelle werd begin juni landelijk nieuws, toen hij werd geschopt door een speler van Amstelwijck. Zeven weken later staat hij weer op het veld. „Ik heb vermoedelijk een elle boogstoot in mijn rug gehad. Er zat een scheurtje of een breuk in mijn rib", vertelt Wattel. „Ik ging onderuit en toen een spe ler van Heukelum me overeind wilde helpen voelde ik mijn be nen niet meer. Na anderhalve minuut kwam het gevoel geluk kig weer terug." Wattel beleeft nu een rustige middag, zijn collega Jo-Annes De Bat moet echter wel af en toe in discussie met John de Wolf. Deze oud-verdediger van Feyenoord is nadrukkelijk aan wezig en zoekt de confrontatie met scheidsrechter en tegen standers. Als Hoek-verdediger Giovanni Siereveld in een potje vrij worstelen terechtkomt met spits Patrick Heesakkers, laat De Wolf zich niet onbetuigd. Dikzak, bijt hij Siereveld toe. Gezellig, zo'n oefenpotje. Hoek komt na een klein half uur op voorsprong door Nick de Groote, maar buigt na rust voor GWV. Overigens duurt de pauze bijna een half uur om dat De Wolf lang bezig is met zijn spelers. „Zou Gérard de Nooijer er zijn en de kleedka mer van GVW op slot hebben gedraaid?", zegt een toeschouwer met humor. Hoek heeft vervol gens na enkele wissels weinig meer in te brengen en moet in het laatste kwartier twee goals van Frank Tervoert slikken (1-2). Vlissingenplein Bij Hoek komt op doelman Jordi de Jonghe na iedereen in actie. O ja, Armand Doka is er niet... Waar is de Afrikaanse Belg eigenlijk? Jannes Tant wil er weinig over kwijt, maar zijn spelers kunnen hun lachen niet inhouden. Doka blijkt om 12.10 uur een filmpje in de groepsapp te hebben geplaatst. Hij filmt het naambordje van het Vlissingenplein. Alleen ligt dat niet in Vlissingen, maar in Rotter dam... De middenvelder is een klein beetje verkeerd gereden en hoeft niet meer naar Vlissingen te komen. Zijn navigatie krijgt de schuld. 'Twee uur voor niets gere den.' Dat wordt vanavond lachen op de training in Hoek. KARAKTERISTIEK Het toneel voor wedstrijd nummer twee blijft het zelfde, alleen zijn de ploe gen twee andere. VC Vlissingen speelt de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ba- rendrecht. Het contrast is groot. De reservebank van Barendrecht wordt ingenomen door een volle dig elftal, bij Vlissingen zitten daar alleen Abdoe Abdenbi en Ro- di Uranie, die de afgelopen twee jaar door blessures nauwelijks heeft gevoetbald. Thomas Ragut, reserve nummer drie, zit op een stoeltje naast Ruud Pennings. De trainer mist een man of zeven, door vakanties en blessures. Pen nings somt ze zo op: „Roysel Ja mes, Regilio Pinas en Daniel Jan sen zijn geblesseerd, terwijl Hoes sein en Saïd Bouzambou en Yoeri Nijsse op vakantie zijn." Etienne Mallie is vanwege zijn slepende rugblessure ook nog niet op het veld verschenen. De trainer hoopt eind augustus Raymond Wolff te verwelkomen en later ook nog Yves Nyemb. De spits is een project gestart en wordt in september op het veld verwacht. Maar het kan ook zo maar oktober worden. In de punt van de aanval staat deze middag Eren Yildizturan (18). De oud-spe ler van JVOZ heeft een tijdje in Turkije gespeeld, bij Eskisehirspor en is terug in Nederland. „Hij traint mee en we gaan de komen de tijd eens kijken hoe hij ervoor staat", zegt Pennings. Zijn gehavende ploeg heeft wei nig in te brengen tegen Baren drecht, dat net als GVW dit sei zoen in de Tweede Divisie uit- maandag 25 juli 2016 VOETBAL ATLETIEK TENNIS Sparta Rotterdam, met verdediger Rick van Drongelen uit Axel in de basis, is zaterdag op 0-0 blijven steken tegen de Duitse Bundesli- ga-club FC Augsburg. Van Drongelen speelde de hele wedstrijd mee. Ruben de Jager uit Lewedorp mocht een kwartier meedoen in het oefenduel van FC Twente tegen het Saoedische Al-Taawoun (3-3). De spits scoorde niet. Tom Boere en Istvan Bakx hebben met FC Oss met 2-1 verloren van het het Israëlische Bnei Yahudi. Bakx (Vlissingen) en Boere (Ter- neuzen) werden na rust gewisseld. Verdediger Augistien Loof uit Koewacht speelde een helft mee met FC Eindhoven tegen het Belgische Lierse SK. Het werd 2-2. Het Helmond Sport van trainer Roy Henrdik- sen verloor met 2-1 van Excelsior. Beachvolleybal- ler Dirk Boehlé uit Hulst en zijn gelegenheids partner Joris Marcelis zijn ne gende gewor den op het NK. Vorig jaar werd de Zeeuw nog eerste. Hij brak in februari ech ter met zijn toen malige partner, die is betrokken bij een verkrach tingszaak. l Wielrenner Arjan Poleij is zater dag tweede ge worden bij een nieuwelingen- koers in St. Ma ria Lierde (Bel gië). Van de 115 vertrekkers re den slechts 56 renners de koers uit op het zware parkoers met klimmetjes. i De Dynami- ca-triatleten Niels Koole (H40) en Gert van der Vin den (H50) wer den in Rotterdam derde op het NK in hun leeftijds klasse. Ze zijn hiermee ge plaatst voor het WK volgend jaar in Rotterdam. U Tim Pleijte uit Vlis singen is 34e overall geworden bij het WK skyrun ning in het Spaan se Vall de Boi. Pleijte had 4 uur en 45 minuten no dig voor de mara thon door de ber gen. Middelbur ger Michel Buijck werd 186e in bijna zesenhalf uur. Zeeuwse toppers Barry van der Hooft Hoek-GVVV in Vlissingen, aftrap 13.31 uur: V> - V Bart Wattel (rechts) betreedt samen met Jo-Annes de Bat (mid den) en Alexander Lagendijk het veld in Vlissingen. foto ruben oreel Hoek-GVVV 1-2 (1-0). 27. Nick de Groote 1-0,75. Frank Tervoert 1-1,83. Frank Tervoert 1-2. Scheids rechter: J.A. de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen-Barendrecht in Vlissingen, aftrap 16.04 uur: Bart Wattel, scheidsrechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58