'Geen moeite met rol van topfavoriet in Rio' H 10 Tennisser (29) pakt draad op na moordzaak Koen Everink Hoe diep Robin Haase ook zit, als hij in de Alpen speelt, komt hij weer tot leven. Zijn finaleplaats in Gstaad was even verrassend als welkom. Oranje schrijft historie met vierde plaats Adri de Wilde (65) overleden Honkballers kloppen Japan De ultieme bekroning, een derde titel, bleef uit. Maar voor Robin Haase was de finale plaats op het ATP-toernooi van Gstaad pure winst, gezien de heftige periode die achter hem ligt. Zijn vriend Koen Everink werd om het leven gebracht en zijn toenmalige coach Mark de J. wordt ervan verdacht dat op zijn geweten te hebben. Wat dat met het leven van een top sporter doet, is nauwelijks voor te stellen. Haase ging eronder gebukt. Steeds weer vragen over de zaak, artikelen in de krant, priemende ogen van collega's in zijn rug. Het had invloed op zijn spel en ge moed. Wie had er geen begrip voor gehad als de Hagenaar (29) had besloten om zijn racket even een paar weken in de tas te laten? „Dat is nooit een optie geweest", zei Haase gisteren. „Verschuilen zit niet in mijn karakter, ik ben een doorzetter. Ik heb al meer te genslagen overwonnen, zoals het hebben van een slecht lichaam. Het punt is alleen dat ik geen nor male kantoorbaan heb, maar conti nu in de picture sta. Als ik een wedstrijd verlies, is meteen dit slecht, of dat fout. Dat was een na deel de afgelopen maanden." Verloren jaar Haase tenniste door. Vloog van hot naar her, van toernooi naar toernooi. Vorige week nog pro beerde hij in Moskou het Neder landse Davis Cup-team het eerste zetje naar de Wereldgroep te ge ven, maar verloor alledrie zijn duels. Het leek een verloren jaar te worden voor de beste Nederland se tennisser. Bijna kukelde hij over het randje van de top-ioo. Maar de Alpen lieten Haase niet in de steek. Zijn twee ATP-titels komen allebei uit het Oostenrijk se Kitzbühel, op ruim 750 meter gelegen, twee van zijn drie verlo ren finales uit het nog eens 300 meter hoger gelegen Gstaad. Daar was gisteren de Spaanse nummer één van de plaatsingslijst Feliciano Lopez een maat te groot: 6-4,7"5- Niettemin kon Haase te vreden zijn met deze week. „Ik heb dit seizoen veel goede wed strijden gespeeld, alleen niet vaak twee achter elkaar. Dit waren er drie of vier." Dat het weer in de bergen ge beurt, is deels toeval, zegt Haase. „Ik heb in Madrid een slechte wed strijd op hoogte gespeeld. En in Hopelijk was deze week de start van de weg terug naar boven Boekarest op zeeniveau haal ik de kwartfinales, waar ik verlies van de latere winnaar. Maar het is wel zo dat ik het fijn vind om op hoog te te spelen. Ik kan bepaalde aan passingen maken aan mijn spel die niet iedereen kan of wil doen. Dat geeft me een voordeel." Haase speelt deze week op het challengertoernooi in Schevenin- gen en gaat dan naar de Olympi sche Spelen, waar hij dubbelt met Jean-Julien Rojer. Daarna begint de samenwerking met zijn nieu we coach, Raymond Knaap. „Ho pelijk was deze week de start van de weg terug naar boven." Met grote overmacht won Dafne Schippers zaterdag haar laatste wedstrijd op weg naar de Olympi sche Spelen in Rio de Janeiro. Haar tijd van 22,13 op de Dia mond League-wedstrijd in Lon den was meer dan goed, maar ze liep al harder dit seizoen op de 200 meter. Belangrijk: de controle straalde van haar race af. „Ik denk dat ik in Rio snellere tijden ga lopen", kondigde de 24-jarige Utrechtse aan. „Daar heb ik topvorm voor nodig, en die komt er aan. Ik heb totaal geen moeite met de rol van topfa voriet." De wereldkampioene op de 200 meter weet dat het beste in haar naar boven komt onder hoge druk. De eenvoudige winst in 22,13 met lichte tegenwind, ver voor Tiffany Townsend (22,63) en Joanna Atkins (22,64), was zater dag een mooie opsteker. „Een pri ma race", vond Schippers. „Het was een gek gevoel zo kort voor de Spelen. Dit was daarom geen doel. Ik blijf hier niet te lang bij stilstaan." Veel concurrenten had Schip pers niet in Londen, maar de ma nier waarop ze liep maakte veel indruk. Michael Johnson, voorma lig topatleet, toonde zijn enthou siasme als analist op de BBC. „Ze heeft alles onder controle. Op het laatste rechte stuk was er geen spoor van vermoeidheid." maandag 25 juli 2016 SOFTBAL De Nederlandse softbalsters zijn op het wereldkampioen schap in Canada als vierde geëindigd. Een medaille zat er net niet in. Oranje verloor in de nacht van zaterdag op zondag in Surrey in de kampioen schapsronde van het gastland met 9-2. De vierde plaats is wel de beste klassering ooit voor de Nederlandse ploeg op een WK. De ploeg van Juni Francisca schreef softbal- historie door als eerste Europese team bij de beste vier landen van de wereld te eindigen. Oranje won zeven van de negen wedstrijden. Al leen tegen Mexico en Canada werd een nederlaag geleden. VOLLEYBAL Volleybaltrainer Adri de Wilde is donderdag op 65-jarige leef tijd overleden. Dat meldde de Nederlandse volleybalbond Nevobo zaterdag. De Wilde zou komend seizoen aan de slag gaan als assistent van trainer Goran Aleksov bij Orion. De Wilde was zelf als hoofdtrainer werkzaam bij Orion, Landstede en Dynamo. Ook werkte de gymnastiek leraar eind jaren negentig als assistent van bondscoach Toon Gerbrands bij de Nederlandse volleybalmannen. De trainer overleed onver wacht tijdens een vakantie. HONKBAL De Nederlandse honkballers hebben voor de vierde keer de Haarlemse Honkbalweek ge wonnen. Oranje zegevierde gisteren in de finale van de 28ste editie met 2-0 tegen Ja pan. De ploeg van Steve Jans sen trok de wedstrijd naar zich toe. De startende werper Tom Stuifbergen (foto) hoefde in de eerste vijf innings slechts twee honkslagen te incasse ren. De Nederlandse honkbal lers waren sowieso een klasse apart in Haarlem. Oranje won alle zeven wedstrijden en pak te de eindzege zo in stijl. Alpen geven Haase weer kleur op wangen Rik Spekenbrink Gstaad Robin Haase Pim Bijl Londen TARMOh Dafne Schippers op weg naar de winst in Londen. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56