Smit: 'En we wilden zó Hamilton neemt in Hongarije leiding over van Rosberg >ETR fM Olympisch dorp in Rio is voorlopig nog een zootje 6 II jaV AramJfN |0 2QT Verstappen finishte als vijfde in de weinig spannende Grand Prix van Hongarije, maar zorgde voor het vertier door een hard duel uit te vechten met Ferrari's Kimi Raikkönen. Het strijdvuur brand de in de race volop bij Verstappen. Dat paste bij de hitte op de Hunga roring. Twee uur voor de start stond hij nog rustig te praten met landge noot, vriend én GP3-coureur Nyck de Vries. „Dat gaat dan over mijn wedstrijden en zijn wedstrijden. Je deelt ervaringen", vertelt De Vries in het motorhome van McLa ren. Hij reed zaterdag in het For mule ï-voorprogramma namens McLaren maar kwam niet van zijn plek. Verstappen vertrok zondag pri ma van zijn vierde startplek, met Red Bull-teamgenoot Daniel Ric- ciardo en de Mercedessen voor zich. Tussen hen gaat het startge vecht, waarin Verstappen figu reert door even te kijken bij Lewis Hamilton, maar die doet de deur dicht. Sinds er strenge regels zijn opgesteld over hoe de Merce- des-coureurs met elkaar dienen te duelleren na de botsing in Oosten rijk, gaat alles goed. Gevraagd of bij Red Buil dat soort regels bestaat, reageert top man Helmut Marko schouderopha lend. „Als ze vooraan vechten, mo gen ze dat vrijuit doen." Hij ver trouwt hij erop dat zijn coureurs geen gekke dingen doen. Gevecht Ricciardo en Verstappen houden het netjes. Ook als de Australiër de Nederlander in het begin van de race groot in zijn spiegels ziet. Na de eerste reeks pitstops, ziet hij Verstappen echter niet meer achter zich. De Ferrari's zijn er tus senin gekomen, met Sebastian Vet- tel voor Raikkönen. Na de volgende stops, zit Ver stappen achter Vettel, maar hij wordt door diens teamgenoot on der vuur genomen. Verstappen is geen makkelijke prooi. En een te bewegelijke, klaagt Raikkönen, die een deel van zijn voorvleugel verliest als ze elkaar raken. De Ne derlander verdedigt eerst rechts en dan links, meent Raikkönen, terwijl maar één verdedigende ac tie is toegestaan. De Fin briest over de boordradio. „Ik maakte mijn actie, maar hij ging heen en weer en sneed me af!" NUMMER 1 De strijd wordt hoe dan ook ge wonnen door Verstappen. Nog be zweet staat die de tv-ploegen later te woord. Raikkönen, inmiddels bedaard, doet later rustig maar overtuigd van zijn verhaal. „Als je voor een gat gaat en degene voor je duikt ineens terug om de lijn af te dekken, is het lastig een aanrij ding te voorkomen. Dat lukte me beide keren maar net. Voor mijn gevoel was wat hij deed niet cor rect, maar de wedstrijdleiding moet beslissen. De regels zijn soms echter net een grap." Fair Verstappen kan er niet mee zit ten. Een dag die rustig is begon nen, eindigt ook zo. Marko, die Verstappen kort de hand schudt, laat weten gelukkig te zijn met hoe Verstappen het speelde. De coureur zelf is dat ook: „Ik verde digde mijn plek gewoon. Hard, maar fair, met volgens mij maar één defensieve actie." De race was door de strategie, waardoor hij plekken verloor, verder frustre rend, vindt Verstappen. „Zeker omdat we de snelheid voor een po diumplek hadden." Ook zonder podium heeft Ver stappen in een bijrol echter voor genoeg actie gezorgd. De volgende voorstelling is volgend weekend, in het Duitse Hockenheim. De eerste sporters waren giste ren welkom in het olympische atletendorp in Rio de Janeiro, maar dat was verre van een fees telijke gebeurtenis. Er is sprake van grote onvolkomenheden in de flats voor de deelnemers. Ha perende toiletten, lekkages, stroomstoringen en gaslucht. De Australiërs hebben gewei gerd hun intrek in het dorp te nemen en zitten voorlopig in een hotel in de stad. De eerste Nederlandse deelnemers zou den afgelopen nacht aankomen. Ze worden wel in het dorp on dergebracht, maar dat wil niet zeggen dat er bij 'Team NL' wel tevredenheid heerst. „We zijn geconfronteerd met gebreken die we op geen enkele manier konden verwachten", stelt chef de mission Maurits Hendriks. „Ons gebouw was aanvankelijk een van de slechtste. Daardoor stonden we hoog op de priori teitenlijst en kregen we zeer veel hulp. In tegenstelling tot anderen hoeven wij vooralsnog niet uit te wijken naar andere accommodaties. Maar ook daar zijn we op voorbereid. De situa tie is verre van ideaal, dat mag duidelijk zijn." 9.30 uur Als Yasemin Smit deze zondag opstaat, kijkt ze meteen op haar telefoon. „De groepsapp van ons team stond al vol met berichten." De captain weet meteen waar ze over gaan. „Ik had zaterdagavond al het artikel van de Britse krant Daily Mail gelezen. Die beweerde dat alle Russische sporters zou den worden geweerd van de Olympische Spelen. Zou het dan toch?" 13.00 uur De middag duurt nog lang en de groepsapp van het waterpolo- team draait op volle toeren. Smit gaat naar een verjaardag van het zoontje van een vriend in Nijver- dal. „Ik heb mijn telefoon hier een tijdje weggelegd. Iedereen zat elkaar op te hitsen via de app. Ik heb geprobeerd zo weinig mo gelijk te praten over het aanstaan de besluit van het IOC." Een eerste teken aan de wand. „Toen ik toch even op mijn tele foon keek, las ik dat de staatstele visie in Rusland meldde dat Rus sische sporters toch naar Rio mo gen. Alle hoop werd toen wel even de grond ingeboord." 16.05 uur In de auto op weg naar haar huis in Zwolle volgt de mokerslag. Het IOC maakt officieel bekend dat niet alle Russische sporters worden geboycot. Onder bepaal de voorwaarden zijn zij wel wel kom in Rio. „Toen werd ik even heel erg stil en kwamen de tra nen. Alle opgebouwde spanning kwam er uit. Nee gelukkig zat ik niet achter het stuur." Smit beseft meteen dat het over en sluiten is. „We hebben niet maandag 25 juli 2016 Verstappen (L) en Raikkönen (R) in gevecht, fotoanp Max Verstappen speelde op de Hungaroring qua resultaat eens geen hoofdrol en tóch stal hij de show. Daan de Geus Boedapest Alleen in de eerste paar honderd me ter én in de weini ge rondjes waarin hij naar de pits was geweest, reed Lewis Ha milton niet aan kop op de Hunga roring. „Er waren wel momenten waarop het even spannend was. Toen ik bijvoor beeld een klein foutje maakte. Dat gebeurde natuur lijk nét op het mo ment dat ik dacht dat alles wel héél goed ging, en voor de rest was dat ge lukkig ook zo", ver telde Hamilton, voor wie het zijn vijfde overwinning was op de baan in Boedapest. Door zijn zege staat de Engelsman voor het eerst dit jaar aan kop in het WK. Hamilton fotoafp „Daar denk ik nog niet echt aan, maar het is natuur lijk wel lekker. Ik heb een geweldi ge reeks achter de rug en hoop dit vol te houden", zegt de winnaar van de laatste drie Grands Prix, die op een gegeven moment 43 pun ten achter stond op Rosberg. Nu heeft hij er zes meer. Rosberg blijft daar koel on der. „Het seizoen is nog lang en al les is nog moge lijk. Ik concentreer me nu gewoon op mijn thuisrace in Hockenheim. Ik won daar de laat ste keer en wil dat graag herhalen." Yasemin Smit (31), aanvoerster van de waterpolovrouwen, be leefde een zenuwslopende dag. Nederland zou bij een Russi sche boycot immers alsnog naar Rio mogen. Natasja Weber Zwolle 15.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38