Veel rook, geen rookgordijn Vuurwerk te duur voor evenementen 20 ZEELAND Ideale T rekkertrek Aagtekerke Boer VLISSINGEN ASBESTWOLK Op de drukste dag van het jaar houdt de grootste supermarkt van Zeeland noodgedwongen de deuren dicht. Albert Heijn XL ligt midden in de asbestwolk. Commentaar In Vlissingengingen zaterdag alle alarmbellen af. De brand op het bedrijventerrein aan de Gildeweg was niet alleen groot, al snel werd duidelijk dat hij ook gevaar zou kunnen opleveren voor de omgeving. Direct werd een NL-Alert uitgestuurd met de oproep ramen en deuren gesloten te houden. Er werden tijdelijk flink wat wegen afgesloten. In zo'n situatie verlangt iedereen naar meer informatie. Hoe zit het met de bedrijven die in de brand staan? Is daar iedereen veilig? Hoe zit het met de omliggende bedrijven? Lopen die gevaar? Hoe zit het met de omwonenden? Verschillende bedrijven klaagden zaterdag over de communica tie. Het personeel van Albert Heijn moest binnen blijven, in een pand dat in de rook lag. Een andere supermarkt, de iets verder gele gen Jumbo, kon gewoon openblijven, maar was door de wegafzet- tingen onbereikbaar. Dat gold ook voor Kampeercentrum Mechiel- sen, dat de hele dag nagenoeg onbereikbaar bleef. En dat op een van de drukste zaterdagen van het jaar. Dat de ondernemers daarover klagen, is begrijpelijk en zeker de bedrijfsleider van Albert Heijn heeft een punt. Toch is de brand in Vlissingen een voorbeeld van uitstekende informatie door de over heid. Ging het altijd maar zo. De Veiligheidsregio Zeeland twitter- de niet alleen aan de lopende band, op de website werd ook een li- veblog bijgehouden. Het NL-Alert kwam snel, evenals updates over de wegafzettingen en het vrijgeven van het terrein. Bij de brand werd direct een commandopost ingericht van waaruit de pers alle medewerking kreeg. Wie iets wilde weten, hoefde niet lang te zoeken. Dat in zo'n hectische situatie niet iedereen meteen persoonlijk op de hoogte wordt gesteld, is te vergeven. UDe brand in Vlissingen is een voorbeeld van uitstekende informatie door de overheid Almanak Het was een uitbundig kinder feestje, afgelopen vrijdagmid dag in Kloetinge. De jarige job had voor zijn zesde verjaardag alle jongens van zijn voetbal team uitgenodigd. Aan tafel ge droegen ze zich opvallend net jes, totdat een van de voetballer tjes ineens een harde boer liet. „Doe je dat thuis ook?", vroeg de vader van de jarige. „Jaaa", klonkt het triomfante lijk. „Met mijn vader. We oefe nen wie het hardst kan boeren. Als we op vakantie zijn, doen we de finale!" Politie: Van wie zijn deze sieraden? 12 recreanten bekeurd De laatste jaren worden in Zee land steeds minder vuurwerkeve nementen georganiseerd. Dat komt door de economische crisis. Het budget voor vuurwerk is vaak een sluitpost in de financiering van een festival. Dat blijkt uit de vuurwerkrap portage over 2015 die de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland naar de provincie heeft gestuurd. Sinds 2014 is de RUD verantwoor delijk voor de controle en de hand having van de vuurwerkregels. Ongelukken deden zich vorig jaar niet voor. Bij één evenement ging wel iets fout. Het vuurwerk voor de kermis in Goes ging te vroeg af, want het roeibootje dat het ponton naar de afsteeklocatie moest trekken sloeg om. Daardoor werd de vuurwerkknop per onge luk ingedrukt. De veiligheid van het publiek was niet in het ge ding, maar de RUD heeft wel be dongen dat voortaan een stabiele roeiboot en stalen ponton wordt gebruikt. Vorig jaar heeft de politie in to taal 107 afstekers van vuurwerk doorverwezen naar bureau HALT. Er werden 814 meldingen behan deld over afsteken van vuurwerk. Ongeluk op het fietspad Man beledigt agenten ZWAARGEWICHTEN maandag 25 juli 2016 AAGTEKERKE Het jaarlijkse feest van de PK's Trekkertrek in Aagtekerke smaakte dit jaar het genoegen van ideale omstandig heden. Prettige temperatuur, nie mand die een zonnesteek opliep en een uitgelezen grondconditie van de banen aan de Pekelingse- weg. Het publiek, dat weer met duizenden naar het hart van Wal cheren trok, genoot van de die- seldampen en de krachtsinspan ningen van de landbouwzwaar- gewichten. foto ruben oreel Tip? redactie@pzc.nl Bedrijven op slot door brand CADZAND De politie heeft op een cam ping in Cadzand iemand aan gehouden die sieraden van een ander bij zich droeg. Per soneel verdenkt hem van in braken op de camping. De man had inbrekerswerktuig en pepperspray bij zich. Wie meer weet, wordt verzocht te bellen naar 0900-8844. VEERE In de nacht van zaterdag op zondag zijn twaalf mensen bekeurd voor illegale re creatie op verschillende plaatsen in de gemeente Veere. Eerder die avond werden waarschuwingen gegeven. Het viel de contro leurs op dat de illegale re creanten die op de bon ge slingerd werden, juist in bus jes en auto's sliepen in plaats van in campers. De boete voor illegale recrea tie bedraagt 140 euro. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen MIDDELBURG Een fietser en een scooter rijder zijn gistermiddag met elkaar in botsing gekomen op het fietspad aan de Kou- dekerkseweg in Middel burg. Dat gebeurde rond 15.55 uur bij het tunneltje on der de Stromenweg. Beide bestuurders zijn onder zocht, maar ze hoefden niet naar het ziekenhuis. De fiet ser is met zijn fiets met de ambulance meegenomen. De scooterrijder kon zijn weg weer vervolgen. VLISSINGEN Een 21-jarige Middelburger is vrijdag in Vlissingen aan gehouden omdat hij agen ten beledigde. Rond 19.00 uur ontstond overlast in de Glacisstraat. Toen de agen ten aankwamen sloeg de man op de vlucht. Daarvoor kreeg hij een boete van 140 euro. Toen hij vervolgens ook de agenten beledigde werd hij aangehouden. On derweg naar Torentijd bleef hij schelden. Daar kreeg hij een bon van 350 euro voor. DALTONS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20