De tijd verandert, maar Ria blijft schieten SummerSale Geniet nu van voordeel in stijl auDinq 15% 9 plaza voordeel 1938. 1962. 1987. Pang! Mis. Pang! Mis. „Dat kan niet", zegt Ria van Dijk. „Dit geweer is niet goed." De derde is gelukkig wel raak, de vierde en de vijfde ook. En wie de roos raakt, schiet auto matisch een foto van zichzelf. De hoogbejaarde Tilburgse schoot giste ren in de middaghitte haar 8oste kiekje op de kermis in haar woonplaats. De aller eerste was in 1936, toen ze 16 was. We zien haar met kort donker haar, nog zonder bril, de blik vastberaden, met haar vriendinnen om haar heen. Schieten kon ze toen al, dat had ze van haar broer Jan geleerd, in de tuin achter hun huis. Die eerste foto smaakte naar meer. „Ik schiet tot ik een foto heb", zei ze een paar jaar geleden bij de eerste verschijning van haar fotoboek. „Als het niet lukte, ging ik de volgende dag gewoon nog een keer." Al die 80 foto's achter elkaar tonen een le ven dat langzaam zijn loop neemt. Ria heeft steeds dezelfde pose, maar elke foto is anders. Ze wordt ouder, iets dikker en iets grijzer, en uiteindelijk zelfs ook een beetje kleiner. De mode verandert, de kapsels (ook van de toeschouwers); de enige con stante lijken de pluche beesten. Nu ziet het er een beetje raar uit, zo'n kleine, grijze vrouw in een paarse blouse, met in haar handen een Duits Anschütz-ge- weer. En ze is ook niet meer zo mobiel als vroeger. Standhouder Peter Verwijk stopt de kogeltjes erin, maar verder wil ze echt geen hulp: „Ik kan het zelf wel!" Inderdaad. Dan wil ze snel weer weg, al die camera's en microfoons die haar 80ste foto willen vastleggen zijn net iets te veel. Tijd voor poffertjes. Ook dat is een jaarlijkse traditie. Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) 1 op het gehele Auping assortiment* zaterdag 23 juli 2016 2006. Ria van Dijk (96) gaat al sinds haar 16de elk jaar naar de kermis in Tilburg om er een foto van zichzelf te schieten. Die 80 kiekjes zijn nu gebundeld. We zien zo niet alleen haar veranderen, maar ook een klein beetje de wereld. Mark van Assen Tilburg Gisteren op de Tilburgse kermis schoot Ria van Dijk haar 80ste foto. foto erik kessels Iedereen is uniek. Daarom heeft Auping een brede eigen collectie, passend binnen elk interieur. Dus watje ook zoekt, er is altijd een nieuw zomerdekbed of kussen, dekbedovertrek, frisse matras of compleet bed dat perfect bij jou past. Combineer jouw unieke stijl met persoonlijk slaapcomfort en profiteer ook nog eens van 15% voordeel op het gehele assortiment. Kom snel naar de Auping Plaza bij jou in de buurt en geniet van jouw voordeel in stijl. *De actie geldt van 23 juli t/m 11 september 2016. Kijk op auping.nl/summersale voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9