Meerdere gegadigden voor koop Waterpark BEVELANDEN JOLEN 11 Spuisluis in dam wordt gerenoveerd en omgebouwd Vanuit een bouwput 'in het water' wordt gewerkt aan vernieuwing van de Flakkee- se spuisluis in de Greve- lingendam. Een mooie klus. iNl1L» DE PARKET EN LAMINAATWINKEL Bergen op Zoom Hogere vergoeding stembureau anthonlse Zeker zo groot als een voetbalveld, schat project leider Stephan Krekelberg van Rijkswaterstaat de omvang van de bouwput in de Grevelingen. Een paar meter boven zijn hoofd kabbelt het meer rustig tegen de tijdelijke dijk. Bronbemaling moet het water tot r oktober uit de put houden. Het gebied is droogge legd voor renovatie en om bouw van de Flakkeese lijkbaar met de Katse Heu- le. Het zuurstofrijke (zou te) Oosterscheldewater helpt vanaf volgend voor jaar langs die weg de wa terkwaliteit van de brakke Grevelingen te verbeteren. Bij vloed stroomt het Oos terscheldewater de Greve lingen in, bij eb gaat het vi ce versa. Zo ontstaat er in dat gebied geleidelijk aan een verversing, wat het on derwaterleven in de Greve lingen moet bevorderen. Duidelijk te zien is hoe de zes kokers zijn aange groeid met oesters en deels zijn dichtgeslibd. „Nu de boel droog staat kunnen we daar goed bij om dat schoon te maken", vertelt Krekelberg. Aanne merscombinatie Van Her- ik-Spie is deze week begon nen met de plaatsing van een nieuwe damwand, om de stroming goed te gelei den. Pal voor de kokers wordt een stortebed aange bracht van (eerst) beton en stenen om de bodem te gen uitspoelen te bescher men. De stevige steenlaag Dit is de enige hevel van Nederland, volgens mij zelfs uniek in de wereld wordt uitgesmeerd over de hele bouwput. De dam op de kop wordt richting het water afgegraven en gaat zo ook deel uit maken van het beschermende tapijt. „Dat is hard nodig", legt Krekelberg uit. Het water giert straks met snelheden van drie tot vier meter per seconde voorbij." Hij ge niet zichtbaar van de klus. „Dit is de enige hevel van Nederland, volgens mij zelfs uniek in de wereld." De werkzaamheden wor den naar verwachting te gen 1 oktober afgerond. Aansluitend moet de tech nische installatie in het be dieningshuisje aangepast. Eind december kan de spuisluis worden getest. Het water giert straks met drie tot vier meter per seconde voorbij spuisluis in de Grevelin- gendam. Het meer staat met zes kokers dwars door de dam in verbinding met de Oosterschelde. De he vel is echter al decennia buiten gebruik. De sluis wordt nu omgebouwd tot tweezijdige doorlaat, verge- ÜSir sasufi®? M- ^Sm Verschillende projectontwikke laars zijn geïnteresseerd in een overname van het failliete recrea tieproject Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. Dat meldt wet houder Chris Simons aan de ge meenteraad van Middelburg. De gemeente is financieel voor ongeveer 5 miljoen euro betrok ken in het project en heeft groot belang bij een doorstart voor Wa terpark Veerse Meer en de bijbeho rende camping De Witte Raaf. Welke partijen het project wil len overnemen, is niet bekend. Cu rator Benne van Leeuwen streeft ernaar dit jaar een overeenkomst te sluiten met een koper voor het totale project: het nieuwe vakan tiepark en de camping. In augustus wordt een rappor tage van de curator aan de rech- ter-commissaris verwacht over de voortgang van het faillissement Curator wil dit jaar een overeenkomst sluiten met een koper voor camping en Waterpark en het overnameproces. Waterpark Veerse Meer ging in november vorig jaar failliet. Eige naar Piet Oomen worstelde al ja ren met de financiering van zijn plannen. De bouw van een nieuw centrumgebouw met zwembad, restaurants en winkel lag toen ook al geruime tijd stil. De gemeente Middelburg is één van de schuldeisers. De gemeente heeft steeds benadrukt dat vanuit het maatschappelijk belang voluit wordt meegewerkt aan een over name van het Waterpark Veerse Meer. Laminaatvloer Elegance in 4 kleuren. 8 mm met V-groef met hoogste hardheidsklasse incl. ondervloer, plinten en legservice door onze ervaren parketteurs voor maar 29,95 m2 Zelf leggen? Ook dan hebben wij superscherpe aanbiedingen voor u. Kijk voor een impressie op GOES Mensen die tijdens een ver kiezing op een Goes' stembureau zitten krijgen een hogere vergoe ding, als het aan burgemeester en wethouders ligt. De belastingrech ter heeft eind 2015 bepaald dat de vergoeding aan stembureauleden inaatwinkel.c geen vrijwilligersbijdrage is. De vergoeding, 160 euro voor een dag, moet worden opgegeven aan de belastingdienst. Om het 'werk' aantrekkelijk te houden, willen B en W de vergoeding verhogen van ro naar 15 euro per uur. "intensief betrokken bij elke fase" makelaars vraag een gratis waardebepaling aan! zaterdag 23 juli 2016 Grevelingenmeer is stukje drooggelegd Marcel Modde Bruinisse Stephan Krekelberg, pro jectleider —Stephan Krekelberg, pro jectleider Stephan Krekelberg in de bouwput in de Grevelingen bij de spuisluis. Op de achtergrond drie van de in to taal zes doorlaatkokers naar de Oosterschelde. foto marieke mandemaker Maurits Sep Arnemuiden T O" PAAI L ass 1 it iiai F. den Hollanderlaan 18 Goes - www.anthonise.nl - 0113 270406

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76